Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: ABS w V generacji???

  1. #11
    Użytkownik Awatar stivenh
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Lubin
    Posty
    179

    Domyślnie

    Dolaczam do tematu prosbe o zdjecie skrzynki z brzpiecznikami od ABSu-u bo u mnie mam wrazenie brakuje jednego i on dlatego nie dziala,albo jest nuikompletna bo mam wolne jedno miejsce na jedna nozke bezpiczneika.

  2. #12
    Użytkownik Awatar Tompro
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Civic X Sport
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    1,344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stivenh Zobacz posta
    Dolaczam do tematu prosbe o zdjecie skrzynki z brzpiecznikami od ABSu-u bo u mnie mam wrazenie brakuje jednego i on dlatego nie dziala,albo jest nuikompletna bo mam wolne jedno miejsce na jedna nozke bezpiczneika.
    No to masz dobrze bo są też takie wersje skrzynek bezpieczników. A jak nie działa to zrób samodiagnostyke i napisz jaki błąd pokazuje. Coś tam na temat ABS wiem ( zakładałem cały od zera ) to postaram się pomóc.

  3. #13
    Użytkownik Awatar stivenh
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Lubin
    Posty
    179

    Domyślnie

    zrobilem samodiagnostyke i kontrolka od ABS-u wymrugala mi Kod glowny 1 i dodatkowy 2, mam nadzieje ze go brze odcyztalem, tkaim samym sysetemem jak kody usterek silnika.
    Sprawdzilem przekazniki i wstepnie okazlo sie ze cos z nimi jest nie tak. Kupilem drugie kotor byly na 100% sprawne bo ywciagniete z auta ze sprawnym ABS-em i dalej nie dziala.
    Dodam jeszcze ze wczesniej mi dzialal na starych przekaznikach ale z przerwami. Musialem je jednak czyscic sruborketem i dopiero ABS dziala poprawnie kilka dni i pozniej znowu to samo. Az wreszcie kotregos dnia to nie pomoglo. I za kazdym razem jak je przeczysilem i ABS dziall to wlaczlaa sie pompa od ABS-u i wylaczla sie dopiero po ok 5-10 s.

    W tabeli wyszlo ze niesprawny jest obwod silnika pompy a w mozliwych przycyznach - przekanziki ktore juz wymineilem, przkeaznik silnika,i bezpiecnziki kotrea sa sprawne.
    Wiec nie wiem o co kaman....

  4. #14
    Użytkownik Awatar Tompro
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Civic X Sport
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    1,344

    Domyślnie

    Miałem taki sam błąd ale nie jest to najlepsza wiadomość dla ciebie, bo u mnie szczotki w pompie abs jakby się przywieszały i czasem po przejechaniu się po dziurach abs zapalał żarówke. I był to włąśnie błąd 12. Żeby zawalczyć z pompą to jest dużo roboty. Ja miałem dwie pompy abs i pomimo tego, że naprawiłem tą co szalała to wrzuciłem na razie drugą i błąd zniknął i się już nie pojawił od tamtej pory. Także jak abs przestanie ci chodzić to zgaś auto i spróbuj zmierzyć opór na szczotkach pompy abs. Powinien być kilka ohmów. Tylko, nie sugeruj się tym, że po pierwszym pomiarze jest ok. Ja z tydzień szukałem o co biega zanim szczotki pokazały opór rzędu kilku kilo-ohmów. Jak czujesz się na siłach to możesz wyjąć pompe i ją rozebrać (silnik) i zobaczyć co tam ze szczotkami. A jak nie to lepiej kup drugą sprawną i podmień. W obu przypadkach musisz później abs odpowietrzyć.

  5. #15
    Użytkownik Awatar stivenh
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Lubin
    Posty
    179

    Domyślnie

    a w ktorym miejscujest dokladnie ta pompa??Gdzie jej szukac?? ile kosztuje uzywka??
    Orinetuje sie ktos czy to musi byc od silnika B czy tez od jakiegos D podejdzie??


    pozdro

  6. #16
    Użytkownik Awatar Tompro
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Civic X Sport
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    1,344

    Domyślnie

    Pompa musi być do 5 generacji, obojętnie z jakiego silnika. Tylko auto musi mieć ABS. Jest taka sama w europie i w anglikach. Znajduje się w komorze pod akumulatorem z tyłu silnika za skrzynią. Jest troche zabawy żeby ją wyjąć bo musisz zdemontować cały dolot, akumulator z podstawą oraz rurki hamulcowe. A i wtedy też musisz przy wyjmowaniu ją odpowiednio przekręcać, żeby jakoś wyszła. Co do cen to poszukaj u ludzi sprzedających na forum.

  7. #17
    Użytkownik Awatar stivenh
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Lubin
    Posty
    179

    Domyślnie

    a kiedy ja wykrece to bede mogl normalnie zobaczyc czy te szczotki sa zuzyte czy to trzeba jakies eksperyment przeprowadzac??

  8. #18
    Użytkownik Awatar Tompro
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Civic X Sport
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    1,344

    Domyślnie

    Trzeba jeszcze z tyłu silnik od dołu pompy rozebrać. Jest na 3 śrubki krzyżakowe, tylko, że musisz coś wsunąć w szczeline (jakiś płaski śrubokręt) od dołu po delikatnym odsunięciu obudowy bo ci cały wirnik wyjdzie i płyn zleci też.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •