Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106

Wątek: Zabezpieczenie antykorozyjne.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    Type S 1,8 2008
    Posty
    38

    Domyślnie Zabezpieczenie antykorozyjne.

    Witam

    Zabezpieczał ktoś podwozie antykorozyjnie (dodatkowo) ?.
    Słyszałem różne opinie:
    - zabezpieczenie Hondy wystarczy na kilka lat, ale na ile ?
    - po 3 latach należy zabezpieczyć podwozie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar MateK
    Dołączył
    Aug 2007
    Auto
    ?
    Skąd
    Skarżysko-Kam/Po
    Posty
    1,157

    Domyślnie

    Tez o tym myslalem... tyle, ze na dobra sprawe w 8 genie to sa same plastiki, wiec co tam zabezpieczac?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    Zawsze można zdjąć plastiki i zabezpieczyć, szczególnie podłogę bagażnika która nie jest chroniona od spodu żadnym plastikiem.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Echuu
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK2+EP2+EVO4
    Skąd
    KSSE
    Posty
    782

    Domyślnie

    ja już nabyłem boll do profili zamkniętych i do konserwacji podwozia - jedyny ból to będzie rozebrać wszystkie drzwi żeby do nich napsikać z kompresora tego pierwszego oraz wykładzinę aby się dostać do progów, myślę że powtórzenie takiej operacji co dwa lata znacznie zwiększy żywotność pojazdu

  5. #5
    Użytkownik Awatar arturwgm
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    EK4
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MateK Zobacz posta
    Tez o tym myslalem... tyle, ze na dobra sprawe w 8 genie to sa same plastiki, wiec co tam zabezpieczac?
    Same plastiki ? nie wiem jak jest w HB ale bynajmniej w sedanie z tyłu nadkola masz zupełnie gołe i myśle , że to by było priorytetem aby jee zabezpieczyć bo coś czuje , że szybko może je odwiedzić nieprzyjaciel "ruda"

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    Civic 4 d 1,8 benz
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    114

    Domyślnie

    Mam sedana i hałas choćby od kamyków w czasie jazdy i opon jest dokuczliwy auto jest źle wyciszone. Wcześniej miałem Mondeo TDCI i tam był komfort a tu piardnięcie przechodnia słychać

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind 323 Zobacz posta
    Mam sedana i hałas choćby od kamyków w czasie jazdy i opon jest dokuczliwy auto jest źle wyciszone. Wcześniej miałem Mondeo TDCI i tam był komfort a tu piardnięcie przechodnia słychać
    Taki "urok" Civiców, i to od wielu generacji wstecz.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    Civic 4 d 1,8 benz
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Taki "urok" Civiców, i to od wielu generacji wstecz.
    No właśnie i dlatego nałożę jakiegoś baranka na podwozie i nadkola + profile zamknięte. Szczególnie boję się korozji tylnych błotników u ojca w V gen auto 220tt km auto sprawne a w błotnikach tylnych dziury

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    Zamierzam w najbliższym czasie dokończyć zabezpieczenie podwozia. Całą powierzchnie podłogi pod plastikami i bakiem potraktowałem bezbarwnym specyfikiem na bazie wosku. Do progów też poszedł odpowiedni specyfik. Zostały mi te nieszczęsne tylne nadkola. Z braku kompresora w grę wchodzi tylko coś w spray-u lub na pędzel. Wiem że jest to mało skuteczna metoda , ale na jedną lub dwie zimy powinno wystarczyć Także co polecacie do konserwacji tylnych nadkoli? Chodzi mi o specyfik który po zaschnięciu nie będzie twardy tylko plastyczny/miękki jak guma.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Echuu
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK2+EP2+EVO4
    Skąd
    KSSE
    Posty
    782

    Domyślnie Zabezpieczenie antykorozykne

    Bawił się ktoś już z konserwacją 8'ki?

    rozważam właśnie rozebranie wszystkich drzwi i wysmarowanie ich w środku konserwacją do profili zamkniętych, wymalowanie całego spodu auta konserwacją podwozi i napsikaniem konserwacji do profili zamkniętych do progów (tutaj akurat nie mam zielonego pojęcia jak się do tego dostać)

    bo ta oryginalna fabryczna konserwacja to taka raczej kiszka z tego co widziałem, w drzwiach które rozbierałem ostatnio jakiejkolwiek konserwacji brak a tylko na podwoziu trochę nasmarkane z naciskiem na 'trochę' i raczej przed warunkami hardkorowo-solnymi naszych dróg to raczej chyba nie broni

    generalnie jakichś śladów korozji to nie widać ale lepiej być zabezpieczonym niż później płakać że ma się dziurę w podłodze/progu/drzwiach a autko ma już 6 lat jak by na to nie patrzeć (tak wiem, niby ocynk ale ten cały ocynk przy samochodach to jest raczej urban legend który działa chyba tylko na dachu)

    czy macie może jakieś środki które polecacie do takiej operacji, jakieś podpowiedzi co/jak/gdzie?

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •