Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107

Wątek: Honda Civic 2.0i Sport

  1. #11
    Użytkownik Awatar najman
    Dołączył
    Dec 2006
    Auto
    Civic Si FG2 / V60
    Skąd
    Wawa-Czewa
    Posty
    519

    Domyślnie

    Jak jest ze skrzynia biegow w tym silniku? Ta sama krotka skrzynia jak w typer? Jakie sa obroty przy predkosci 140 na ostatnim biegu? 100km/h osiagane jest na 3 nie na 2 biegu?

  2. #12
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Skrzynia jest 5-biegowa.

    Nie wiem jakie są obroty przy 140 km na ostatnim biegu, mogę sprawdzić jakoś na dniach.

    Mam opony 195/65/15 i przy odcięciu ~6700 obr na 2 biegu GPS wskazuje 103/104 km/h

  3. #13
    Użytkownik Awatar najman
    Dołączył
    Dec 2006
    Auto
    Civic Si FG2 / V60
    Skąd
    Wawa-Czewa
    Posty
    519

    Domyślnie

    To niespodzianka ze 5 biegow. Skoro tyle wedlug gps to kolo 110 licznikowo pewnie. W takim razie skrzynia bedzie dluga. Dobrze bo mozliqe ze 5 tez dluga i przez to spalanko mniejsze w takim razie chyba na takie autko sobie zmienie. Type r troche za bardzo hardcoreowy do moich ostatnich jazd po roznych drogach polski. Tyle ze wersja 3d sport jest dosc twarda z tego co zauwazylem. Bede wdzieczny za info ile jest tych obrotow przy 140 A jak z momentem obrotowym? Z dolu to jakos jedzie czy przy wyprzedzaniu zawsze trzeba na 6tys krecic?

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, podpinam się do tematu. Rozważam kupno Civica Si, auto sprowadzone z USA, silnik 160hp,3d, 5 biegowy manual. Czy ten silnik różni się od europejskiej wersji sport, gdyż moc jest taka sama? Na co powinienem zwrócić uwagę przy kupnie takowej Hondy? Jeżeli macie jakies info na temat tych Civiców Si z to bardzo bym prosił o podzielenie się

  5. #15
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Na 5 biegu przy 140 km/h było niespełna 4 tyś obr. Opony 195/65/15, prędkość według GPS.

    Cytat Zamieszczone przez Mocar Zobacz posta
    Witam, podpinam się do tematu. Rozważam kupno Civica Si, auto sprowadzone z USA, silnik 160hp,3d, 5 biegowy manual. Czy ten silnik różni się od europejskiej wersji sport, gdyż moc jest taka sama? Na co powinienem zwrócić uwagę przy kupnie takowej Hondy? Jeżeli macie jakies info na temat tych Civiców Si z to bardzo bym prosił o podzielenie się
    Europejskie sporty mają silniki 1.4, 1.6 i 1.7d - od normalnych aut różni ich kilka szczegółów, np. sztywniejsze zawieszenie czy spojlery.

    W Europie silnik K20A3 o mocy 160 KM był wkładany tylko do wersji 5D i był oznaczany jako:
    Honda Civic Type-S

    lub

    Honda VSA

    Honda VSA to po prostu Civic Type-S tylko że z tempomatem i kontrolą trakcji (VSA)
    Ostatnio edytowane przez owsikk ; 03-11-11 o 21:06

  6. #16
    Użytkownik Awatar najman
    Dołączył
    Dec 2006
    Auto
    Civic Si FG2 / V60
    Skąd
    Wawa-Czewa
    Posty
    519

    Domyślnie

    No dzieki za info. Czyli 5 dluzsza niz u mnie bo u mnie 4tys jest przy jakichs 134 wedlug gps. Dobrze. Tyle ze ja chcialbym ta wersje ze stanow 3D z tym silnikiem. Ciekawe czy tam jest taka sama skrzynia?? Niestety 5 drzwi mi sie nie podoba a do tego nie potrzebuje tyle miejsca bo jezdze zwykle max 2 osoby. Jak z momentem obrotowym? Z dolu jakos on jedzie? Wiem ze na pewno nie jak turbodiesel
    Mysle aby obejzec tego http://otomoto.pl/honda-civic-si-typ...C20338410.html co sadzicie?

  7. #17
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Fajne autko... tylko szpecą trochę te pomarańczowe lampki w zderzakach... no i masz zegary w milach a nie w km.

    Co do tego jak idzie auto. Muszę zrobić sobie uchwyt do aparatu, wtedy nakręcę filmik jak auto się zbiera
    Ja nie narzekam, przeciąga się na pierwszym biegu i później już auto leci jak trzeba

    Czy ja dobrze widzę? W konsoli jest zaślepione gniazdo zapalniczki?
    Czy to normalne że w tym modelu tablica rejestracyjna z przodu jest przyczepiona do kratek wlotów powietrza?
    Ostatnio edytowane przez owsikk ; 09-11-11 o 00:43

  8. #18
    Użytkownik Awatar najman
    Dołączył
    Dec 2006
    Auto
    Civic Si FG2 / V60
    Skąd
    Wawa-Czewa
    Posty
    519

    Domyślnie

    Jakie w ogole jest zawieszenie w tych wersjach aut? Tzn 5D i 3D? W 3D tak samo twarde jak w sport 3D europejski?

  9. #19
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Patrząc na zdjęcia z Twojego linka stwierdzam że auto nie jest obniżone jak Type-R. Według mnie ma zawiasy od europejskiego sporta.

  10. #20
    Użytkownik Awatar rafal
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    EP2 1.6 3D '05r
    Skąd
    Radom, Lublin
    Posty
    909

    Domyślnie

    Sport jest niższy... Mi dziś wyskoczył przedni zderzak na niskim krawężniku :/ Jest wysokości prawie jak type-r. Różni się 10mm wysokości jedynie, ale to możliwe że ze względu na masę silnika? Ten SI jest wyższy od mojego EP2 sport.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •