Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Wątek: Honda Civic 2.0i Sport

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Zielona Góra / Dychów
    Posty
    802

    Domyślnie Honda Civic 2.0i Sport

    witam.

    Jeżeli posiadacie informacje na temat w/w samochodu wady zalety prosiłbym o info.
    Informacje w necie które znalazłem są na prawdę skąpe. np

    http://www.auto-motor-i-sport.pl/tes...test-2200.html

    Jakie jest oznaczenie budy?
    Jaka seria zagościła pod maską autobusu?
    Jak z jej awaryjnością , apetytem na paliwo, czy zawieszenie i układ kierowniczy różni się np od sporta hb 1.6 ?!

    Od kilku miesięcy coraz więcej spotykam tych samochodów , a moją uwagę zwrócił emblemat 2.0 na grillu obok [H] stąd też zainteresowanie.

    Jeżeli istnieje już podobny temat to prosze o usuniecie tego. (mi osobiście na forum nie udało się znaleźć pokrewnych tematów, może złe frazy wpisywałem w szukajce)

    przykład oferty:
    http://perfect_car.otomoto.pl/honda-...C20417762.html

    Czy któryś z użytkowników posiada takowy model ?

  2. #2
    Użytkownik Awatar zico1981
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG4 z2
    Skąd
    Z Kenii
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    pod maską jest K20Z3 ale czym dokladnie sie roznią od 200km to nie wiem, może głowicą?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Zielona Góra / Dychów
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zico1981 Zobacz posta
    pod maską jest K20Z3 ale czym dokladnie sie roznią od 200km to nie wiem, może głowicą?
    Dzięki Zico za info, to na spocie sobie o 2.0 sporcie pogadamy
    masz może jakieś przydatne linki , więcej opisów itd?!

    K20 czyli blok taki sam jak EP3 , więc głowica (wałki + tależyki i sprężynki ) + kolektory są gorsze od tego w Type R

  4. #4
    Użytkownik Awatar zico1981
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG4 z2
    Skąd
    Z Kenii
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Nie mam bo to mało popularny model, pali pewnie podobnie jak ten 200km.
    O eksploatacji poczytaj na autocentrum tam moze cos znajdziesz o nim

    co do glowicy to pewnie podobnie jak w przypadku c4 i c6
    zawiecha chyba inna niz w 1.6, skrzynie ma z drugiej strony.
    Ostatnio edytowane przez zico1981 ; 13-10-11 o 23:00

  5. #5
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Twoje pytanie dotyczy autobusu 5D. Otóż te samochody nie wychodziły na rynku polskim. Pojawiają się u nas dopiero kiedy ktoś je sprowadzi od któregoś z sąsiadów.
    Mogą mieć różne nazwy.

    Spotykamy dwa modele:
    1/ Civic Type-S
    2/ VSA
    Jaka była różnica między nimi? VSA miał po prostu dołożony system kontroli trakcji i tempomat. O ile tempomat przydatny w trasie, to VSA przydałby się na codzień. Na mokrej nawierzchni łatwo jest zerwać przyczepność przy ruszaniu, nie mówiąc już o jeździe w zimę. Jakbyś kupował to spróbuj poszukać właśnie wersji VSA.

    W USA można było jeszcze spotkać wersję alternatywną sport'a 3D, właśnie z silnikiem 160 KM. Ale Ty pytasz o 5D więc to już inna bajka

    Oba auta, czyli Civic Type-S oraz VSA mają ten sam silnik, jednostkę K20A3 o mocy 160 KM. Jak z apetytem na paliwo? To zależy jaką masz nogę. Posiadam przeSWAPowany silnik z civica Type-S razem z całym zawieszeniem. Na benzynie palił mi bardzo ładnie, w trasie około 7 l / 100 km, a przy jeździe czysto miejskiej 13 litrów. Przyznam, że mam ciężką nogę i często przypominam silnikowi o odcięciu przy 6700 obr/min.
    Teraz mam założoną dobrą konfigurację instalacji gazowej zbudowanej w oparciu o STAG 300, reduktor KME Gold i wtryski HANA. Spadek mocy jest nieodczuwalny a przy takiej samej jeździe samochód pali w trasie 9,4 l/100 km, po mieście dochodzi do 15 litrów. Czy to dużo? Raczej nie biorąc pod uwagę jego żwawość i frajdę z jazdy
    Na pewno gdyby się postarać można zejść ze spalaniem niżej. Ale wtedy nie wiem po co komu tyle mocy skoro będzie się tylko toczyć z pkt. A do pkt. B ...

    Co do zawieszenia. Civic Type-S i VSA mają delikatnie twardsze zawieszenia niż wersje seryjne samochodów 5D z silnikami 1.4, 1.6 i 1.7, ale nie jest ono takie twarde jak w wersjach sport 3D.

    Układ kierowniczy bez zmian, taki sam w każdej wersji.

    Oglądałem ten samochód który podesłałeś w linku. Można powiedzieć, że jest to oferta do rozpatrzenia. Co prawda miał kilka mankamentów, np. lakierowane dwa elementy, bodajże prawy tylny błotnik i prawe tylne drzwi, ale ogólnie dobrze się prezentuje. Z lewej strony natomiast widać że miał odkręcane lewe drzwi przód i tył w niewiadomym celu. Może miał jakiegoś dzwonka i dokupiono drzwi w kolorze, a może były tylko regulowane. Tak czy innaczej coś było majstrowane. Brakuje też zaślepek na trzech śrubach które trzymają deskę rozdzielczą w lewej strony (śruby na przednim lewym słupku, widać przy otworzonych drzwiach) i są ślady jakby ktoś je odkręcał/dokręcał. Czyli tu też coś było grzebane.
    Nie miałem za dużo czasu, a i też ciemno się robiło jak go oglądałem. Tak na szybko tyle wychwyciłem. Aaaa i podsufitka przy drzwiach kierowcy odstaje jakby była wyciągana, albo jakby zamokła, napęczniała i rozwarstwiła się w tym miejscu. Na tylnej klapie widać też ogniska rdzy praktycznie na całej dolnej krawędzi.

    Zastanawia mnie też fakt zielonego podświetlenia przycisków na desce rozdzielczej. Do tej pory wydawało mi się że wszystkie wersje SPORT i Type-S miały podświetlenie w kolorze czerwonym...

    Jakbyś był zainteresowany to mogę podjechać jeszcze raz i obejrzeć dokładniej.

    Cytat Zamieszczone przez zico1981 Zobacz posta
    pod maską jest K20Z3 ale czym dokladnie sie roznią od 200km to nie wiem, może głowicą?
    Kolega miał chyba na myśli K20A3.

    Co do budowy silników, rzeczywiście, w K20A2 i K20A3 są te same bloki, ale już osprzęt inny. Tak jak napisali koledzy są tam zupełnie inne głowice, a na wale inne korbowody. Do tego poprawione kolektory, lepszy program i ze 160 KM robi się 200 KM

    Cytat Zamieszczone przez konstruktor Zobacz posta
    witam.

    Jeżeli posiadacie informacje na temat w/w samochodu wady zalety prosiłbym o info.
    Informacje w necie które znalazłem są na prawdę skąpe. np

    http://www.auto-motor-i-sport.pl/tes...test-2200.html

    Jakie jest oznaczenie budy?
    Jaka seria zagościła pod maską autobusu?
    Jak z jej awaryjnością , apetytem na paliwo, czy zawieszenie i układ kierowniczy różni się np od sporta hb 1.6 ?!

    Od kilku miesięcy coraz więcej spotykam tych samochodów , a moją uwagę zwrócił emblemat 2.0 na grillu obok [H] stąd też zainteresowanie.

    Jeżeli istnieje już podobny temat to prosze o usuniecie tego. (mi osobiście na forum nie udało się znaleźć pokrewnych tematów, może złe frazy wpisywałem w szukajce)

    przykład oferty:
    http://perfect_car.otomoto.pl/honda-...C20417762.html

    Czy któryś z użytkowników posiada takowy model ?
    Budy mają oznaczenie EV1.
    Ostatnio edytowane przez owsikk ; 13-10-11 o 23:21

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Zielona Góra / Dychów
    Posty
    802

    Domyślnie

    owsikk dziękuję za wszystkie informacje

    Cytat Zamieszczone przez owsikk Zobacz posta
    Jakbyś był zainteresowany to mogę podjechać jeszcze raz i obejrzeć dokładniej.
    na chwilę obecna chciałbym zgłebić wiedzę na temat 2.0 sport, kupno obecnie nie wchodzi w grę ... może za jakiś czas.

    a spalanie nie wygląda najgorzej:
    http://www.autocentrum.pl/spalanie/h...0km-2004-2005/

    Czy któryś z forumowiczów posiada taki samochód i ma założony "temat" w Nasze Hondy?
    Ostatnio edytowane przez konstruktor ; 15-10-11 o 00:38

  7. #7
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konstruktor Zobacz posta
    Raport ze spalania gazu jest tylko mój ;-) Wczoraj dodałem.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic 2.0VSA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    12

    Domyślnie

    Poszukuje właśnie VSA i widzę że kolega zna się dobrze na Hondach, o czym świadczy opis wad zamieszczony w poście przez Ciebie.
    Jest kilka w Niemczech, a te z kraju zazwyczaj "walone" jak ta opisana przez Ciebie. Na co zwrócić uwagę prócz oryginalnych znaczków 2,0 z przodu i tyłu, czerwonego podświetlenia tablicy itp. jeśli chodzi o Typ-S, no i podrapanych śrub itp. jeśli chodzi ogólnie o Hondy.

  9. #9
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc nie ma sprawdzonej recepty na to żeby sprawdzić auto przed zakupem i stwierdzić czy nie było bite. Widziałem już różne cuda. Ludzie tak kombinują że masakra. Na przykład auto mocno rozbite z tyłu. Handlarz znalazł na części auto w tym samym kolorze, kupił od razu klapę. Poprosił o wycięcie tyłu razem z błotnikami i dachem - dach aż do przednich słupków. Zostało to pospawane a z zewnątrz do lakierowania zostało tylko cieniowanie na słupkach. Mierzysz dach i jest w oryginale, mierzysz błotniki i klapę również. Co wtedy, grzebiesz dalej i doszukujesz się cięcia i spawania? Dam sobie rękę uciąć że nie. Kupujesz takie auto i cieszysz się że masz igiełkę. Dopiero za jakiś czas przy dzwonku auto rozpada się na dwie części i wtedy zdajesz sobie sprawę czym jeździłeś... jeżeli oczywiście wyszedłeś z tego cało.

    Widziałem już różne cuda, dlatego jak oglądam komuś auto przed kupnem podchodzę indywidualnie. Doszukuję się różnych niedoróbek i później już idę za tropem.

    Osobiście podoba mi się rozwiązanie w Anglii. Auto po wypadku klasyfikowane jest pod jedną z 4 grup - A, B, C lub D w zależności od tego jak mocno jest uszkodzone. Auto lekko uszkodzone które da się naprawić wracaja do jazdy. Te mocniej mogą wrócić, ale dopiero kiedy przejdą serię przeglądów które kosztowo wogóle się nie opłacają. Te najmocniej idą tylko na części. W Polsce nawet auto po szkodzie całkowitej spawane jest z dwóch i po zwykłym przeglądzie powypadkowym wraca na drogę.

    Ta szara Honda VSA co stoi w Warszawie może była bita, ale niekoniecznie. Podejrzane jest natomiast to że drzwi miała odkręcane i obrobione są śruby od deski rozdzielczej. Nie jest to pierwszy właściciel tylko handlarz więc on sam może nie wiedzieć co się z nim wcześniej działo. Ciężki temat żeby dojść prawdziwej historii.
    Najlepiej byłoby gdzieś za granicą w Niemczech lub w Belgii znaleźć ładną sztukę i od właściciela dowiedzieć się wszystkiego.

    Ja nie boję się bitych aut. Sam jeżdżę autem które było wcześniej tłuczone. Wiem jednak jak było uszkodzone i mam pewność że jego konstrukcja nie była naruszona. Wiem też jak była wykonana naprawa, dlatego nie boję się nim jeździć. Dużo jest czynników dlatego nie mogę Ci dać jednoznacznej recepty :-)
    Ostatnio edytowane przez owsikk ; 16-10-11 o 08:48

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic 2.0VSA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedź.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •