Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: zamek drzwi w EG3

  1. #1
    Użytkownik Awatar smoku93
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Andrzej
    Auto
    EJ2 D15B7>CRV RE5
    Skąd
    Jasło
    Posty
    147

    Domyślnie zamek drzwi w EG3

    witam. niedawno kupiłem EG3 i zauwazyłem pewien problem. mianowicie kumpel ktory tez ma EG3 otworzył swoim kluczykiem moje drzwi. zadzwiło mnie to ale pozniej doczytałem ze takie cos moze sie zdarzać ze mozna drzwi otworzyc innym kluczykiem, ale wtedy wziąłem kluczyki od domu i nimi tez otworzyłem zamek ale tylko od strony kierowcy podobnie jak i kolega tymi od civica innego. stwierdzilismy ze zamek jest pewnie po włamaniu. i moje pytanie jest taki. czy jest mozliwość dorobienia wkładki zamka pod moj kluczyk?? ewentualnie jeśli nie to co moge z tym zrobic by mi nikt nie właził, tanim kosztem

  2. #2
    Użytkownik Awatar marius
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4 d15b2
    Skąd
    Starachowice/Kielce
    Posty
    51

    Domyślnie

    Niekoniecznie zamek musi być po włamaniu- po tylu latach wkładka zamka mogła się po prostu wytrzeć i teraz jest nieco bardziej "uniwersalna". Tak czy owak, wkładkę zamka jak najbardziej da się dorobić pod konkretny kluczyk, nawet samemu- ale czy ktoś się tym zajmuje zawodowo? Nie mam pojęcia. W każdym razie, jakbyś dorwał (np. na złomie lub gdziekolwiek) wkładki z zamków z innego civica, to samemu mógłbyś sobie dobrać blaszki (zapadki) wkładki porównując z oryginałem. Każda zapadka we wkładce (nie pamiętam już ile ich dokładnie jest w civicu- 6? 10? jakoś tak) jest opisana numerkiem, który z kolei oznacza wielkość otworu zapadki. Ciężko to wytłumaczyć, ale jakbyś rozebrał jakąś wkładkę to na bank byś zrozumiał o co mi chodzi

  3. #3
    Użytkownik Awatar smoku93
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Andrzej
    Auto
    EJ2 D15B7>CRV RE5
    Skąd
    Jasło
    Posty
    147

    Domyślnie

    aha rozumie. myslałem tez zeby przełozyc wkładke od pasażera w klamke kierowcy a tą od pasażera czyms zatkac i zostawic bez wkładki. ale czy to przejdzie?? a jak wogole dostac sie do tej wkładki? musze cały zamek wyciągnąć??

  4. #4
    Użytkownik Awatar PlushaQ
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    EG3 & EK4
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,838

    Domyślnie

    Nie, są różne ;]
    Lepiej kup jak człowiek zestaw wkładek. Wkład drzwi L/P+bagaja+stacyjki+2 kluczki wyszły 68zł brutto. Za większe bezpieczeństwo i wygodę chyba tyle można zapłacić ;]

  5. #5
    Użytkownik Awatar Shady
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Darek
    Auto
    D16 VTEC+
    Skąd
    łódź
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    wkladki kupowaelm za 70zl dwwie pod drzwi stacyjki i bagaznik. chyba znajomy ma na sprzedasz odezwij sie pw

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •