Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Informacyjnie - Zużycie oleju w UFO

  1. #1
    Użytkownik Awatar Hoze
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Arek
    Auto
    FK2 Sport R18A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    519

    Domyślnie Informacyjnie - Zużycie oleju w UFO

    Proponuję, aby w tym temacie podzielić się spostrzeżeniami co do zużywania przez nasze auta oleju.
    Propozycja:
    - Podać silnik, przebieg, rodzaj lanego oleju
    - Styl jazdy i główne miejsce użytkowania
    - Ile ewentualnie zużywa
    - Co ile kontrolujesz stan oleju


    I tak dla przykładu mój przypadek:

    Silnik: 1.8 i-Vtec R18A2, 17400 km, Castrol SLX 0W/30 do pierwszej wymiany, teraz wlany Castrol SLX 5W/30 LongLife
    - Jazda ogólnie spokojna, choć lubię od czasu do czasu przycisnąć do czerwonego pola, jazda 2/3 miasto, 1/3 poza miastem
    - Przez pierwsze 17 tys.km.oleju nie ubyło praktycznie wcale, w każdym razie nie do stwierdzenia na podstawie oględzin bagnetu
    - Kontroluje stan oleju raz na tysiąc kilometrów
    Ostatnio edytowane przez Hoze ; 05-10-11 o 16:50

  2. #2
    Użytkownik Awatar herman9
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Patryk
    Auto
    FK2/R18A2/Sport/'07
    Skąd
    Ząbki
    Posty
    91

    Domyślnie

    1.8 i-Vtec R18A2, przebieg 136 z kawałkiem kkm, olej Motul X-cess 8100 5W40 wymieniony dwa tysiące km temu, do tej pory nic nie ubyło (po 2 000 km)
    -jeżdżę raczej dynamicznie, również 2/3 miasto i 1/3 trasa
    - o zużyciu wyżej, przez ostatnie 2 000 km zero ubytku, na bagnecie ciągle tyle samo
    -kontroluję stan oleju przy każdym tankowaniu, a jak pamiętam to raz w tygodniu przy ścieraniu kurzów w kabinie też sprawdzę

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    301

    Domyślnie

    1.8 i-Vtec R18A2, przebieg 103 tys., olej Valvoline VR1 5W50, wymieniany przy 100 tys. - niedawno sprawdzane, nic nie ubyło
    - jazda dość dynamiczna, zazwyczaj ok. 4000-4500 rpm., zdarza się też do odcinki, od dłuższego czasu zazwyczaj tylko miasto
    - sprawdzanie poziomu oleju mniej więcej raz na miesiąc
    - co ciekawe na początku użytkowania samochód "brał" sporo oleju, mimo iż wtedy raczej jeździłem spokojnie, przy 8 tys. musiałem wymienić, bo nie opłacało się dolewać - tyle ubyło, od tamtej pory systematycznie coraz mniej i od jakiegoś czasu (myślę że odkąd przeszedłem z shella na valvoline) jakieś znikome ilości albo wcale.

  4. #4
    Użytkownik Awatar OSCAR
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4>MC2>FK2 i EU7
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    1.8 i-Vtec R18A2, przebieg 68tys.km, olej Valvoline VR1 5W50, wymiana co 10tys.km, nic nie ubywa.
    - jazda miejska raczej eco do 3500rpm, czasem pod czerwone pole, jak nie jade z dzieckiem, tak zeby pajeczyny przedmuchac.
    - 80/20 (miasto/trasa)
    - sprawdzam oliwe przy okazji jak zagladam pod maske, najczesciej przed i po dluzszej trasie.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    Honda Civic 1.8 Ex
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Posty
    159

    Domyślnie

    1.8 i-Vtec R18A2, przebieg 182tys.km, Shell Helix Ultra AX 5W30 lub MOBIL 1 ESP Formula 5W30 zależnie co serwis wleje.
    - jazda spokojna
    - 30% miasto, 70% tzw. trasa
    - na MOBILE 1 zużycie oleju pomijane, Shell potrafił pobrać z max do 1/2 max na 20kkm - nie wymagana była dolewka pomiędzy przeglądami
    - kontra przy okazji jak zagladam pod maskę, najczęściej przed dłuższą trasą lub w weekend.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Jacek65
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    Civic 4d 1,8
    Posty
    848

    Domyślnie

    Ja od czasu do czasu sprawdzam olej.Ale większych ubytków nie zauważyłem.Co prawda rocznie robię przebiegi standartowe czyli 16-17 tyś.Choć trochę po górach zima i latem.Ale od czasu zakupu auta nie dolewałem oleju.Teraz zbiliża mi się drugi przegląd i obecnie poziom oleju jest tak gdzieś na 2/3 bagnetu.Czyli jak na razie o'k.A olej mam Shell Helix Ultra 5W40.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Auto
    HB 5D R18A2 2007r.
    Skąd
    Polska
    Posty
    12

    Domyślnie

    1.8 i-Vtec R18A2, przebieg 99tys.km, od pierwszej wymiany Castrol EDGE 0W30 wymieniany co 20 tyś. (czyli średnio co 9 miesięcy)
    - jazda średnio dynamiczna, ale kręcenie do czerwonego pola nie jest mi obce
    - 10% miasto, 90% trasa (głównie siódemka Gdańsk - Warszawa, tzw. droga śmierci - tu nie można być zawalidrogą)
    - dolewka między przeglądami 0.4 - 0.5 litra ( zazwyczaj pomiędzy 14-15 tyś. ) tak aby mieścić się z poziomem w okolicy 2/3 bagnetu
    - kontrola okazjonalna nie rzadziej niż raz na miesiąc

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    56

    Domyślnie

    1.8 i-Vtec R18A2 17k przebiegu od poczatku na orginalnym hondowskim 0w20 (oczywiscie zmieniany co roku)
    80% miasto, styl srednio emerycki , nie bierze oleju.

    Ez.

  9. #9
    Użytkownik Awatar Alix
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    FK2R i ED7 D16T
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    889

    Domyślnie

    - Silnik: 1.8 i-VTEC R18A2, 31500 km, Castrol SLX 0W/30 do pierwszej wymiany
    - Jazda często w zakresie prawej połowy obrotomierza, nieraz do odcinki, generalnie pełne wykorzystanie silnika na ile pozwalają warunki drogowe - ale jeżdżąc 90% po mieście to niestety miejscami posuwanie się po kawałeczku bo nie sensu szaleć (jak jedziesz 30km/h to nawet do wysokich obrotów jedynki nie dojdziesz ); pozostałe 5% to autostrada na której zwykle też mu nie żałuję (po Niemczech miejscami licznikowe 215km/h), na lokalnych pozostałe 5%
    - Zużycie - niemierzalne ilości; nic nigdy nie dolewałem, na bagnecie jest stale 2/3 - 3/4 w ramach normy - pierwszy olej wymieniłem po 3 tysiącach, teraz co max. 12 tysięcy - nie wierzę w longlife, ani przedłużone okresy międzyprzeglądowe, tym bardziej że w instrukcji stoi jasno: cykl miejski i duże obciążenie = wymiana co 10 tys.; benzyna tylko Shell V-Power 95
    - Na początku kontrolowałem co tankowanie, teraz się rozleniwiłem skoro i tak nic nie bierze - więc kontrola hmmm jak sobie przypomnę - zwykle co parę tysięcy plus przed każdą większą trasą...

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 1.8iVTEC
    Skąd
    Białogard
    Posty
    239

    Domyślnie

    -1.8 i-VTEC R18A2, 97000km, pierwszy właściciel jeździł na shell helix 5W40. Gdy rok temu kupiłem auto zrobiłem płukankę i wlałem motula x-lite 0W30. Od ok. 3 tygodni śmigam na millersie CFS 0W20. Olej wymieniam pomiędzy 8-12tys km max 15tys.km;
    - jeżdże w miare dynamicznie. Silnik utrzymuje między 2,5-4.5tys obr/min. Czasem do odcinki. 60%trasa, 40%miasto;
    - poprzedni właściciel mówił, że na shellu brał tak 300-400ml na 15000km. Od momentu zmiany oleju brak poboru oleju co oznacza, że hanie powinny latac na olejach zbliżonych do takich jakie zaleca producent w instrukcji obsługi;
    - kontrola co 300-400km

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •