Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Silnik szarpie, telepie, check engine, vsa, tryb awaryjny 1,8 140 KM

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2021
    Imię
    PRTG
    Auto
    Honda Civic sedan
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    4

    Unhappy Silnik szarpie, telepie, check engine, vsa, tryb awaryjny 1,8 140 KM

    Witam Szanownych Forumowiczów

    Od trzech lat jestem (byłem) szczęśliwym posiadaczem auta Honda Civic VIII gen. sedan 1.8 140 KM 308 kkm, LPG, manual

    Od kilku dni auto rozczarowuje...

    Co się dzieje?

    Czasami nic... wszystko w najlepszym porządku a czasami... tragedia.

    Silnik trzęsie, szarpie, po chwili przechodzi w tryb awaryjny, załącza się kontrolka "check engine", czasami załącza się także kontrolka "vsa"... wyłączenie i włączenie silnika resetuje tryb awaryjny ale nie 'szarpanie'...

    Komputer wykazał wypadanie zapłony na cylindrze #3...

    Wymieniłem wszystkie świece, wymieniłem cewkę a cyl. #3 i... nadal, czasami tak się dzieje jak wcześniej opisałem.

    Szukałem na forum i albo niedokładnie albo nie znalazłem odp. wskazującej na przyczyny i rozwiązanie zaistniałych problemów.

    Jeśli ktoś dysponuje wiedzą nt. realnych przyczyn tego stanu - bardzo proszę by podzielił się wiedzą (i z góry za to dziękuję).

    Inną kwestią jest fakt, że auto musi być całkowicie sprawne w max. 2 tyg.

    Dziękuję za merytoryczne wskazówki

    PRTG

  2. #2
    Użytkownik Awatar mixturant
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Forester S-turbo;
    Skąd
    Leszno
    Posty
    1,567

    Domyślnie

    Wypadanie zapłonu na 3 cylindrze to jedyny błąd jaki pokazuje komputer? Podaj jego numer.
    Podmień cewkę z 3 cylindra na cewkę z innego cylindra. Jeśli nadal będzie błąd na trzecim to przeczyść kostkę, przepikaj przewody dochodzące do kostki, sprawdź czy nie ma gdzieś przetartej wiązki w komorze silnika.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic FD7 4D R18A
    Skąd
    Dębica
    Posty
    63

    Domyślnie

    A może sprawdź kompresję...
    Na jakim paliwie wypada zapłon?

  4. #4
    Użytkownik Awatar bezk
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    EP1 -> FN1+ FL
    Skąd
    Poznań
    Posty
    288

    Domyślnie

    Zakładając, że te objawy są na benzynie, a nie na gazie (uszkodzony wtryskiwacz LPG), to przyszło mi do głowy, że może wymieniłeś niewłaściwą cewkę lub problem dotyczy więcej niż jednej.
    Tak, czy inaczej obstawiam, że to raczej problem z cewkami.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2021
    Imię
    PRTG
    Auto
    Honda Civic sedan
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    4

    Domyślnie

    Szanowni Koledzy... w uzupełnieniu: z istotnych błędów pojawił się tylko ten dot. wypadania zapłonu na trzecim cylindrze. Wymienione zostały wszystkie cewki i świece. Objawy są zarówno na PB jak i LPG. Kompresja została sprawdzona. Nieznacznie niższa jest na cylindrze #3 (badanie wykonane wczoraj). Sugestia by wyregulować zawory (były regulowane dość niedawno).

    Pytanie: gdzie mogę kupić NOWE przewody, które podpinane są do cewek?

    Dodam: silnik często pracuje bez zastrzeżeń, czasami tak szarpie jakby ktoś szybko wciskał gaz i zdejmował nogę z pedału przyspieszenia. Czasami silnik gaśnie. Czasami przechodzi w tryb awaryjny (wyłączenie i ponowne uruchomienie silnika resetuje tryb awaryjny)

  6. #6
    Użytkownik Awatar mixturant
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Forester S-turbo;
    Skąd
    Leszno
    Posty
    1,567

    Domyślnie

    W układzie z 4 cewkami nie masz przewodów wysokiego napięcia. Jest tylko wiązka przewodów. Nie jest częścią eksploatacyjną jak przewody WN. Sprawdzałeś połączenia między komputerem sterującym a kostkami cewek? Może gdzieś jest przetarcie o którym wcześniej wspominałem.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Gohan111
    Dołączył
    Oct 2010
    Imię
    Kuba
    Auto
    FA5 K20Z3
    Skąd
    Kraków
    Posty
    728

    Domyślnie

    Ja miałem podobne objawy w K20 (wiem że nie ten sam silnik) jak kiedyś podczas czyszczenia pod maską ściągałem osłonkę kolektora, a tam jest kabelek pod plastikiem który za lekko dokręciłem, to była masa która idzie do wtryskiwaczy, była delikatnie luźna i jak silnik się ruszał podczas przyspieszania i zmiany biegu to traciła kontakt, wywalało tryb awaryjny, kontrolka vsa, check, nie chciał odpalić itd. Również żadnych błędów nie było. Na szczęście doszedłem szybko co i jak, wystarczyło mocniej dokręcić i problem jak ręką odjął.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2021
    Imię
    PRTG
    Auto
    Honda Civic sedan
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    4

    Domyślnie

    Gohan111 - gdzie zlokalizowany jest ten kabelek (może jakieś foto poglądowe). Mechanicy nie poradzili sobie z tematem więc pójdę Twoim tropem.

    Mixtrurant - właśnie o tą wiązkę pytam, czy można ją zakupić jako "zamiennik" ?

  9. #9
    Użytkownik Awatar mixturant
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Forester S-turbo;
    Skąd
    Leszno
    Posty
    1,567

    Domyślnie

    Musiałbyś chyba kupić całą wiązkę silnikową od takiego samego modelu i przełożyć. Już lepiej wziąć miernik i pomierzyć przewodność ruszając wiązką.

  10. #10
    Użytkownik Awatar mateusz199
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 4d 1.8 2009r.
    Posty
    128

    Domyślnie

    Z ustreki która opisujesz, celowałbym w uszkodzony sterownik LPG, ew. poruszać wiązką przewodów przy tym sterowniku jak kolega wyżej podpowiada, tylko nie odłączaj go, bo nie uruchomisz silnika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •