Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Zerwana linka pokrętła regulacji temperatury

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie Zerwana linka pokrętła regulacji temperatury

    Witam wszystkich,

    dzisiaj rano spotkała mnie niemiła niespodzianka. Podczas regulacji temperatury stosownym pokrętłem nastąpił mały trzask i straciłem nad nim kontrolę. Od jakiegoś czasu pokrętło ciężko chodziło, miałem się za to zabrać, ale nie zdążyłem. Wobec tego moje pytanie. Czy ktoś z Was miał może podobny problem i może mi wskazać warsztat, gdzie mi to naprawią. Wiem, że to powszechna bolączka tego modelu, więc może ktoś się w tym specjalizuje. No i jakie ponieśliście koszty naprawy. Dodam, że jestem z okolic Warszawy, więc zależy mi na warsztacie z Warszawy lub okolic.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar deadzone
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    CIVIC EP1 D14Z6
    Skąd
    Zgierz
    Posty
    58

    Domyślnie

    witaj tydzien temu mialem to samo - pekl plastik w obudowie w konsoli srodkowej . Naprawic zbytnio sie nie da ale udalo mi się zrobic to sposobem na opaski samozaciskowe. Troche gimnastyki jest nieukrywam. Jezeli interesuje Cie co i jak to pisz

  3. #3
    Użytkownik Awatar lukash4
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic VIII
    Skąd
    Lublin
    Posty
    38

    Domyślnie

    Podobna sytuacja spotkała mnie kilka dni temu- podczas regulowania temp. coś strzeliło i koniec...
    Wczoraj się za to wziąłem i okazało się że spinka przy lince wypadła... oczywiście nie udało mi się jej wyłowić z wnętrza kokpitu więc zastosowałem patent z blaszką i wkrętem. Dla pewności założyłem gumowy wężyk na mocowanie linki
    Przyznam ,że sam demontaż konsoli nie jest trudny- najwięcej zabawy było z ponownym wpięciem linki pod kierownicą... 3h z naprawą
    Powodzenia

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zgubiłem pewnie tą samą blaszkę co Ty. Ze dwa razy zdemontowałem cały kokpit i próbowałem to zrobić i nie bardzo mi to poszło. Możesz opisać ten swój patent w 3 zdaniach?

  5. #5
    Użytkownik Awatar lukash4
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic VIII
    Skąd
    Lublin
    Posty
    38

    Domyślnie









    tak to wygląda...narazie zdaje egzamin

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    I to jest pomysł. Japończyki mogli od razu tak zrobić Podobno w Hondach po lifcie z ręczną klimatyzacją to samo się dzieje. U mnie jeszcze spada po prawej stronie linka od zmiany kierunku nawiewu. Na szczęście tam jest lepszy dostęp przez schowek.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Krzyś
    Auto
    Civic 2001 D14Z6
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    320

    Domyślnie

    wina spadania linki czy wyhaczania się spinek leży w ciężko chodzącym mechaniźmie zespołu nagrzewnicy. I takie rozwiązanie ma krótkie nogi ponieważ może prowadzić do ułamania się kołeczka bądz innego mechanicznego uszkodzenia. Najlepiej byłoby dostać się do całego ustrojstwa ale niestety należałoby wtedy zdjąć cały kokpit a to wymaga pracy kilku godzin i może być niebezpieczne. Jeśli mechanizm będzie chodził zbyt cieżko linka się wygnie i na nic patent.

  8. #8
    Stowarzyszenie CKP Awatar Malwina
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Malwa
    Auto
    BAR EP, FK
    Skąd
    WPR/WX
    Posty
    592

    Domyślnie

    ja tez tak mialam.... ale myslalam, ze to cos powazniejszego wiec pojechalam do ASO auto west i zaplacilam cos ok. 70zl

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam,
    dzisiaj jadę na wizytę do Honda Matraszek w Markach. Podobno temat znany bardzo dobrze i cały zabieg ma trwać około godziny. Jest jednak jedno ale. Jeżeli pękł plastik mocujący linkę do pokrętła to kaplica. Wtedy trzeba próbować albo kleić albo wymienić. Nowy osobno nie występuje, cała konsola kosztuje około 1000 zł, ewentualnie szukać używki. O rezultatach dam znać jutro.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Niestety rozsypała się zębatka pokrętła temperatury nawiewu. Skleić się tego nie da, samej zębatki kupić też nie. Nowy panel kosztuje ok 1000 zeta a używek brak. Wobec tego może Wy szanowni forumowicze wiecie gdzie mógłbym dostać taki panel, a może macie go osobiście do sprzedaży. Tymczasem zostaje mi tylko ciepły ubiór.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •