Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Reflektory Depo vs Stanley OEM - przekładka silniczka

  1. #1
    Użytkownik Awatar Nemereth
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Coupé Carminel
    Skąd
    Białystok
    Posty
    2,622

    Domyślnie Reflektory Depo vs Stanley OEM - przekładka silniczka

    Obecnie próbuję przełożyć OEM silniczek regulacji świateł z Stanley'ów OEM do Depo.

    Silniczek wymontowałem bez problemów, natomiast mam problem z usunięciem manualnej regulacji z Depo, nie mam pojęcia jak usunąć te śruby regulacji, a popchnąć ich z szyny nie idzie

    Ktoś przez to przechodził?

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Swap elektrycznych silniczków regulacji Lamp Stanley do Lamp Depo Clear Black (manualne)

    Na początek dziękuję wszystkim za podpowiedzi w temacie i te wysłane na PM.


    Więc rozpocząłem swap elektrycznych silniczków z Lamp Stanley do Lamp Depo Clear Black (manualne).
    Poniżej co i jak zrobić.

    Narzędzia:
    -2x Śrubokręt krzyżak
    -Wiertarka zwykła lub akumulatorowa
    -Wiertło pod M6 lub M8
    -Dremel z tarczami do cięcia

    1. Wyjąć uszczelki główne żarówek.
    2. Śruby regulacji górną i dolną skręcamy aż przez otwór żarówki zobaczymy że odbłyśnik jest przy tylnej ścianie lampy.
    3. Przy użyciu wiertarki i wiertła rozwiercamy górną śrubę regulacji dokładnie po środku główki. (najlepiej żeby ktoś przytrzymał śrubokręt wsadzony w ząbki od boku w celu zblokowania mechanizmu bo przy rozwiercaniu będzie się kręcił)
    4. Kiedy "ząbkowy talerzyk" regulacji zostanie na wietrle bierzemy cieńszy śrubokręt i wypychamy trzpień śruby regulacji do środka
    5. Śrubokrętem, wąstkmi kombinerkami precyzyjnymi czy nawet ręką pchamy śrubę na zewnątrz blaszki do której jest przymocowany plastik z tą śrubą
    6. Wyciągamy śrubę z plastikiem

    Teraz będzie cięższa praca, potrzebny jest dremel do precyzyjnego wycięcia otworów niezbędnych do instalacji silniczka regulacji.

    1. Oczekiwanie na zamówiony dremel... cdn...
    Ostatnio edytowane przez Nemereth ; 28-09-11 o 13:02

  2. #2
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Z tego co wiem, Depo to zamiennik Valeo, a Stanley'ów Tyc. Teoretycznie nie da rady przełożyć silniczków. Co do śruby man. regulacji to nie wiem jak ją usunąć. Ja jak miałem OEM Valeo, to kupiłem zamiennik Depo (elektryczna reg.) w którym była zaślepka, wizualnie zbliżona do śruby na ampul. Chwyciłem kombinerkami i bez problemu wyszła .

  3. #3
    Użytkownik Awatar Nemereth
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Coupé Carminel
    Skąd
    Białystok
    Posty
    2,622

    Domyślnie

    Z oględzin lamp wnioskuję, że są identyczne konstrukcyjnie.

    Różnice.
    1. odbłyśnik Stanley'ów jest cały blaszany i ma inny kapturek || odbłyśnik depo jest cały plastikowy pokryty sreberkiem.
    2. mocowanie żarówki jest ciut inne w depo, mianowicie mocowanie kapturka stanley ma na 1 punkt, Depo ma 2 punkty (blaszki)

    Poza tym są takie same, śruba manualnej regulacji ma to samo mocowanie wewnątrz co elektryczna regulacja.

    Zostaje kwestia jak wyjąć tą śrubę bo wygląda na to że trzyma się jakoś obudowy.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Ja jak dzwoniłem do sklepu, w którym kupowałem, to dostałem info j.w. Oby pasowało .

  5. #5
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Bo tak jest, nie przełożysz silniczków ze Stanleya do lampy Depo.
    Jakis tuman sprzedał Depo jako zamiennik Stanleya

    Lampy Depo sa przystosowane do wciskanej plastikowej kulki takiej jak w silniczku od lamp Valeo, a lampy Tyca sa przystosowane do wkręcanego gwintu jak w silniczku od Stanleyów.
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  6. #6
    Użytkownik Awatar Nemereth
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Coupé Carminel
    Skąd
    Białystok
    Posty
    2,622

    Domyślnie

    Spychu !


    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    Lampy Depo sa przystosowane do wciskanej plastikowej kulki takiej jak w silniczku od lamp Valeo, a lampy Tyca sa przystosowane do wkręcanego gwintu jak w silniczku od Stanleyów.
    Mam Depo gdzie śruba jest wkręcana w plastikową "kostkę" tak samo jak w stanleyach, kwestia jest jak odczepić to od obudowy lampy. Śruba w środku jest wkręcona w plastikową kostkę a zdjąć to nie problem bo się po prostu zsówa

  7. #7
    Użytkownik Awatar nigga_5g
    Dołączył
    Oct 2008
    Auto
    Accord CL7
    Posty
    383

    Domyślnie

    Depo robi zamienniki zarówno lamp valeo, jak i stanley. Wiem bo sam mam depo, do których dokupowałem silniczki przeznaczone do lamp stanley, z gwintowanymi koncowkami.

  8. #8
    Użytkownik Awatar Nemereth
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Coupé Carminel
    Skąd
    Białystok
    Posty
    2,622

    Domyślnie

    Dokładnie, co więcej jest miejsce na mocowanie 4 śrubek od silniczka. Tylko jak wyjąć te manualne regulacje ?

  9. #9
    Użytkownik Awatar Nemereth
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Coupé Carminel
    Skąd
    Białystok
    Posty
    2,622

    Domyślnie

    Update w pierwszym poście

  10. #10
    Użytkownik Awatar sebawo
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EJ6 + B16A2
    Skąd
    SRS
    Posty
    747

    Domyślnie

    odkop stulecia - rozumiem, że temat umarł?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •