Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Zestaw naprawczy do pompy hamulcowej 1' PILNE

  1. #11
    Użytkownik Awatar Revoltec
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    EG B18 & AR 166
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    268

    Domyślnie

    Zestaw zamówiony ze Szczecina przez firme a więc nie bule za przesyłke, jutro najpóźniej pojutrze ma być

  2. #12
    Użytkownik Awatar lukwycz
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MC2 + EJ9
    Skąd
    Zielonka k/W-wy
    Posty
    605

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Mam u siebie pompę 1 cal, która chyba ma uszkodzoną jedną sekcję. Chcę ją zregenerować, ale katalog Autofrena nie przewiduje zestawu naprawczego do MC2.
    Czy wspomniany wcześniej zestaw D1639 będzie pasował do pompy z MB6 / MC2, bo średnica się zgadza. Pytam tych, którzy to już przerabiali. Czy potem da się normalnie odpowietrzyć hamulce, czy trzeba do warsztatu, żeby odpowietrzyli podciśnieniowo? Czy jest sens zatykać przewody, po ich odkręceniu od pompy? Z góry dzięki za jakieś info.

  3. #13
    Użytkownik Awatar lukwycz
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MC2 + EJ9
    Skąd
    Zielonka k/W-wy
    Posty
    605

    Domyślnie

    No to sprawdziłem:
    zestaw autofren D1639 nie jest dedykowany do pompy Lucasa z MB6/MC2. To znaczy, z 6 elementów pasują tylko 2 gumki do obu sekcji, reszta jest do wyrzucenia: trzecia uszczelka, pierścień segera i dwie miedziane podkładki.
    Mimo to muszę powiedzieć, że po wymianie tych dwóch uszczelek w końcu udało mi się dobrze odpowietrzyć układ obchodząc auto tylko 2 razy Wcześniej po wielokrotnym odpowietrzaniu wpadał pedał.
    Poświęciłem 9zł i 5 godzin pracy.

  4. #14
    Użytkownik Awatar lukasz-lukasz
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Było EJ2 B18C4
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    520

    Domyślnie

    góra złota dla tego kto mi powie gdzie kupię te uszczelki do pompy 1cal na terenie naszego kraju, bo zaczynam myśleć że znalezienie tych uszczelek graniczy co najmniej z cudem...

  5. #15
    Użytkownik Awatar PlushaQ
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    EG3 & EK4
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,838

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz-lukasz Zobacz posta
    góra złota dla tego kto mi powie gdzie kupię te uszczelki do pompy 1cal na terenie naszego kraju, bo zaczynam myśleć że znalezienie tych uszczelek graniczy co najmniej z cudem...
    W intercarsie mają… tylko SAM w katalogu Autofren musisz to odnaleźć, bo im się szukać nie chce, albo coś w tym stylu. Mam ten sam problem z pompą 15/16 aktualnie ;]

  6. #16
    Użytkownik Awatar lukasz-lukasz
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Było EJ2 B18C4
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    520

    Domyślnie

    Niestety nie maja... Szukam zestawu autofren d1639 (bo innego chyba nie ma do pomp 1") juz tylko po tym numerze nie podajac do jakiego auta itp. I nigdzie przenigdzie nie ma

  7. #17
    Użytkownik Awatar PlushaQ
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    EG3 & EK4
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,838

    Domyślnie

    No to sraczka w temacie… W Łodzi jest typ co ogarnia dorabianie różnorakich uszczelek, ale cholera ;d ciekawe ile śpiewa ;]

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG4 K20Z4+GT30
    Skąd
    Radom
    Posty
    206

    Domyślnie

    Jedna z uszczelek z Isuzu Trooper D1416 o średnicy tłoczka 25,4 mm pasuje do pompy 1 cal d1639. Przejeździłem na tej uszczelce przez ponad miesiąc i nie cieknie z pompy. Drugą uszczelkę coś jak "o-ring" nie wymieniałem, bo nie było potrzeby.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •