Strona 3 z 53 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 525

Wątek: Mts -technik - gwint

  1. #21
    Użytkownik Awatar Grzesiek2290
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    3er E30
    Skąd
    B-stok
    Posty
    623

    Domyślnie

    Może to buda tak pracuje :lol:

  2. #22
    Użytkownik Awatar Budziniak
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    ek3
    Skąd
    Wwa
    Posty
    6,323

    Domyślnie

    skoro tłucze cały czas to musicie źle składać górne mocowania. Sytuacja jest dosyć przykra bo sporo osób wybecelowało tą kasę a towar jest z dupy wyjęty bo puka. Gdzie jest jakieś przedstawicielstwo tej chińskiej firmy MTS ? istnieje w ogóle w Polsce ?

  3. #23
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    rozmawialem z MTSem przed chwila i do tej pory nikt nie odeslal gwintu na reklamacje, wiec nie maja czego sprawdzac, po rozebraniu fabrycznie nowego gwintu nie znalezli niczego co mogloby sugerowac problemy z tylnym zawieszeniem, wiec jesli ktos ma mozliwosc wymontowania tylnego gwintu i odeslania na serwis to bardzo by ulatwilo sprawe. czas reklamacji od 2 do 4 tyg, gdyz towar w naszym przypadku bedziewysylany na rozbiorke do fabryki.

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Lublin
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Infi Zobacz posta
    rozmawialem z MTSem przed chwila i do tej pory nikt nie odeslal gwintu na reklamacje, wiec nie maja czego sprawdzac, po rozebraniu fabrycznie nowego gwintu nie znalezli niczego co mogloby sugerowac problemy z tylnym zawieszeniem, wiec jesli ktos ma mozliwosc wymontowania tylnego gwintu i odeslania na serwis to bardzo by ulatwilo sprawe. czas reklamacji od 2 do 4 tyg, gdyz towar w naszym przypadku bedziewysylany na rozbiorke do fabryki.
    Ja z nimi już rozmawiałem, że będę tył reklamował ale pojawiła się na horyzoncie jeszcze jedna rzecz do sprawdzenia. W sąsiednim temacie "Gwint MTS problem stukanie POMOCY" kolega mixturant napisał

    Cytat Zamieszczone przez mixturant Zobacz posta
    Jeśli masz założone te osłony to usuń tą metalową tuleję i zostaw sam plastik.
    i to może być tym problemem. Zamierzam wywalić te metalowe tylejki i zobaczę. Jak okaże się że już nic nie tłucze sie to dorobię te tuleje na wymiar z jakiegoś plastiku i jazda, a jeśli będzie dalej problem to tylnie gwinty lecą do przedstawiciela MTS-technik. Postaram się zaraz po święcie to zrobić.

  5. #25
    Użytkownik Awatar Mr.B
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ6 Coupe
    Skąd
    P-ń
    Posty
    187

    Domyślnie

    i jak już coś się wyjaśniło z tym stukaniem w MTS ?

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Lublin
    Posty
    142

    Domyślnie

    Wczoraj kolejny raz sprawdzałem przyczyny tego stuku. Wyciągnąłęm tulejki z górnych talerzyków i dalej się tłucze, nawet dałem podkładkę ze specjalnej gumy międzytalerzyk a budę-nic to nie dało :/ Zrobiłem jeszcze taki myk: zawieszenie było założone na samochodzie, wykręciłem górna śrubę (ta która znajduje się w bagażniku) i przestało stukać. Wniosek: problem jest w amortyzatorze. W czwartek demontuję tylni gwint i w poniedziałek wysyłąm do MTS-u

  7. #27
    Użytkownik Awatar mx4ever
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EK3 Ferio d16z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Daj znać co Ci powiedzą na temat tego stukania bo mam taki sam problem i z chęcią zrobiłbym z tym porządek. U mnie zauważyłem że jak jade sam to bardzo mocno stuka(grzechocze) czasami mocniej czasami mniej a jak jade z pasażerem to jest dużo lepiej a czasami nawet prawie wogóle niesłychać. Wbrew niektórym wypowiedziom które padły na tym forum ze gwint był bardzo tani i niema co wymagać uważam to te stukanie to przegięcie i ewidentna wada której niepowinno być.

  8. #28
    Zbanowany
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Kamil
    Auto
    Civic Coupe
    Skąd
    Łódź
    Posty
    259

    Domyślnie

    A ja sie podl;acze bo mam zamiar kupis sobie gwint mts bo widzialem na allegro amory ze sprezynami i mam kilka pytan:
    1) Czy jak bede zmienial swoje stare amory i sprezyny na ten zestaw musze jeszcze cos wymieniac czy wystarczy tylko zamienic i smigac?
    2)Czy jak zaloze do ryginalnych sprezyn takie amorki : http://moto.allegro.pl/amortyzatory-...877943446.html to bedzie ok czy nie polecacie?
    3) Czy wogole jak zaloze gwint nie przyspiesze zuzywania sie innych czesci?

  9. #29
    Użytkownik Awatar adriangrabowski
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Adrian
    Auto
    Civic Coupe
    Skąd
    Strzelce Opolskie
    Posty
    591

    Domyślnie

    a mi sie wydaje że jest inny powód stukania mianowice, pomiedzy wachaczem a górą widełekjest zaledwie z 2mm luz i podczas pracy zawieszenia wachacz obija sie o amor

  10. #30
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriangrabowski Zobacz posta
    a mi sie wydaje że jest inny powód stukania mianowice, pomiedzy wachaczem a górą widełekjest zaledwie z 2mm luz i podczas pracy zawieszenia wachacz obija sie o amor
    zależy na jakiej glebie - im niżej auto tym odległość między wahaczem a widełkami zwiększa się.

    Ja wykluczam u siebie tą opcję bo jest duuużo luzu a i tak stuka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •