Strona 2 z 53 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 525

Wątek: Mts -technik - gwint

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Lublin
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver200 Zobacz posta
    Panowie, czy ktoś już wykrył co tak stuka? nie chce mi się wierzyć, że to amortyzatory, może coś innego? już mi ręce opadają, a ile można słuchac głośno muzyki.
    To na 95 % to wina amortyzatora. Ja 3 razy sprawdzałem, rozkręcałem, próbowałem itp., nawet dla pewności wywaliłem wszystko z bagażnika i dalej stuka. Dziś w bagażniku wiozłem 125 kg i prawie przestało stukać. Chyba ma wadę lub błąd ktoś popełnił przy składaniu ale nie wszyscy mają takie problemy.

  2. #12
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Jak podwyzszycie zawias na seryjną wysokość itd to nie będzie stuku puków. Więc to wina amora nie springa

    moje rozwiązanie które zastosuje na przyszły sezon - kupienie oryginalnych sprężyn dedyk. do gwintów typu kw/weitec/H&R/eibach. Gadałem już z dystrybutorami - trzeba podać wymairy itd a oni dobiora sprężynę.

    Sprężyny te są zazwyczaj krótsze niż te MTS'a więc talerzyk będzie wyżej WIĘC amor będzie pracował tak jakby była wysokość bliska seryjnej i nie będzie pukać wtedy.
    Ja to robie głównie, żeby utwardzić zawias bo do pukania już się przyzwyczaiłem (u mnie tragedii nie ma)

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    ej9 1,4 is
    Skąd
    Warszawa/Legiono
    Posty
    32

    Domyślnie

    no ale nie po to zakładałem gwint, żeby go podnosić do seryjnej wysokości. co do twardości to jest akurat. Jednak gdyby ktoś znalazł rozwiązanie problemu to pisać chociaż ja już tracę nadzieję.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Lublin
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lozek Zobacz posta
    Jak podwyzszycie zawias na seryjną wysokość itd to nie będzie stuku puków. Więc to wina amora nie springa
    miałem skręcona już na: 5 cm, 8 cm teraz na 7 cm i w każdym przypadku tłukło się i tłucze się

  5. #15
    Użytkownik Awatar maciu$
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    GC8 W140 E36
    Skąd
    Z Klanu.
    Posty
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lozek Zobacz posta
    Jak podwyzszycie zawias na seryjną wysokość itd to nie będzie stuku puków. Więc to wina amora nie springa

    moje rozwiązanie które zastosuje na przyszły sezon - kupienie oryginalnych sprężyn dedyk. do gwintów typu kw/weitec/H&R/eibach. Gadałem już z dystrybutorami - trzeba podać wymairy itd a oni dobiora sprężynę.

    Sprężyny te są zazwyczaj krótsze niż te MTS'a więc talerzyk będzie wyżej WIĘC amor będzie pracował tak jakby była wysokość bliska seryjnej i nie będzie pukać wtedy.
    Ja to robie głównie, żeby utwardzić zawias bo do pukania już się przyzwyczaiłem (u mnie tragedii nie ma)
    Nie wiem jak Ty kombinujesz z ta długością sprężyny, ale wg. mnie niezależnie czy opuścisz talerzyk o te powiedzmy 5cm, czy założysz 5cm krótsza sprężynę to wyjdzie na to samo :P Poza tym kombinacja od dupy strony, zamiast robić takie rzeczy (tutaj strzelam, bo się nigdy nie orientowałem jakie są ceny samych sprężyn do gwintów +/- 500zl?), lepiej było dozbierać i kupić choćby AP który jest niebo lepszy pod każdym względem niż MTS. Co Ci z dobrej, firmowej sprężyny jak amortyzatory nie będą jej dorównywać, a praca zawieszenia opiera się dużo bardziej na amorze niż na sprężynie.

  6. #16
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciu$ Zobacz posta
    Nie wiem jak Ty kombinujesz z ta długością sprężyny, ale wg. mnie niezależnie czy opuścisz talerzyk o te powiedzmy 5cm, czy założysz 5cm krótsza sprężynę to wyjdzie na to samo :P Poza tym kombinacja od dupy strony, zamiast robić takie rzeczy (tutaj strzelam, bo się nigdy nie orientowałem jakie są ceny samych sprężyn do gwintów +/- 500zl?), lepiej było dozbierać i kupić choćby AP który jest niebo lepszy pod każdym względem niż MTS. Co Ci z dobrej, firmowej sprężyny jak amortyzatory nie będą jej dorównywać, a praca zawieszenia opiera się dużo bardziej na amorze niż na sprężynie.
    wróżką jestem i wiedziałem, że coś będzie stukało, pukało i nie opuszcze tego auta tak nisko jak chce? NIE tak więc będę kombinował zapewne z inną sprężyną albo go sprzedam za jakiś rok, dołoże i kupie właśnie AP.

    wiesz... AP to 1500-2000zł czy iles tam a MTS mnie kosztował 770zł

  7. #17
    Użytkownik Awatar maciu$
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    GC8 W140 E36
    Skąd
    Z Klanu.
    Posty
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lozek Zobacz posta
    wróżką jestem i wiedziałem, że coś będzie stukało, pukało i nie opuszcze tego auta tak nisko jak chce? NIE tak więc będę kombinował zapewne z inną sprężyną albo go sprzedam za jakiś rok, dołoże i kupie właśnie AP.

    wiesz... AP to 1500-2000zł czy iles tam a MTS mnie kosztował 770zł
    Wiem sprzedaje jedno i drugie :P Z tym, ze pukanie to chyba najmniejszy problem MTS'a, ale prawda jest taka, ze za takie pieniądze ciężko cokolwiek wymagać od zawieszenia, bo dwa dobre amortyzatory tyle kosztują :P

  8. #18
    Użytkownik Awatar Budziniak
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    ek3
    Skąd
    Wwa
    Posty
    6,323

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciu$ Zobacz posta
    bo dwa dobre amortyzatory tyle kosztują :P
    Bardzo dobrze to ująłeś. Nie wymagajcie mega hiper jakości tego zawiasu bo kosztował tyle co nowe sprężyny H&R Łozo ja miałem z tyłu wywalone górne mocowania amorów więc jak się z Tobą carnę to Ci powiem czy to ten sam dźwięk.

  9. #19
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Budziniak Zobacz posta
    Bardzo dobrze to ująłeś. Nie wymagajcie mega hiper jakości tego zawiasu bo kosztował tyle co nowe sprężyny H&R Łozo ja miałem z tyłu wywalone górne mocowania amorów więc jak się z Tobą carnę to Ci powiem czy to ten sam dźwięk.
    ale każdemu to puka praktycznie. dodatkowo wczesniej miałem totalną ciszę. Mi to średnio przeszkadza i nie wymagam super jakości, szczególnie za tą cenę Wręcz się śmieje jak ludzie się oburzają, bo to kosztuje tyle co miska ryżu...

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Lublin
    Posty
    142

    Domyślnie

    ..... ale żeby tak bardzo się nie tłukło przynajmniej, tak jakby zaraz miało koło sie urwać razem z gwintem ...... :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •