Strona 1 z 53 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 525

Wątek: Mts -technik - gwint

  1. #1
    Użytkownik Awatar sebik1984
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Sebastian
    Auto
    HONDA CIVICEJ9 B16A2
    Skąd
    Grabów
    Posty
    174

    Domyślnie Mts -technik - gwint

    Witam! Ja też już założyłem zawieszenie gwintowane z zakupu grupowego MTS-TECHNIC do swojej hani w nadwozi EJ9 wszystko było by ładnie gdyby nie z prawej strony od pasażera tylni amortyzator delikatnie puka. Jest to tylko pukanie jak się jedzie powoli po nierównościach i delikatny stuk słuchać jak by coś sie obijało sprawdzałem już wszystko poza amorkiem, którego nie zdejmowałem po raz drugi i to on musi być przyczyną tym bardziej że wcześniej nie było takiego stuku. Tuleje dokręcone amor też przykręcony dobrze może coś przy składaniu się źle ułożyło nie mam pojęcia i proszę o pomoc może ktoś miał podobnie i rozwiązał problem który dotyczy jedengo amorka a reszta jest oki. Na początku wydech uderzał delikatnie o wahacz problem rozwiązałem ale stukot pozostał i ma specyficzny dźwięk taki jak by cos się obijało delikatne pukanie. Proszę o pomoc. Auto siadło *****iście nisko i teraz jest problem bo chcę podkręcić na aucie zdejmuje koła krecę dostęp masakra klucze jeszcze gorsze przez 3 godz podnisłem ok 1cmm tył a przód tym kluczem wyregulować nie możliwe: ( klucz sie wygina i nie daje rady podkręcić sie do góry talerzyka, a czym wyżej idzie tym tragiczniej jak wy rozwiązujecie problem... bo chyba tylko dobry młotek i własnej roboty kluczyk pomoże.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Lublin
    Posty
    142

    Domyślnie

    Ja wczoraj założyłem ten gwint do coupe 5 gen. Przód elegancko śmiga natomiast tył się tłucze. Nadmienię iż w zawieszeniu wymieniłem wszystkie tulejki na poliuretany z bikopuru ( za wyjatkiem 'dużego cukierka', ten jest OEM-owy, też nówka ). Wymienione też są te gumki w mocowaniu amortyzatora. Jedyną rzeczą którą mogę spróbować poprawić są te gumki ( czyli założyć je odwrotnie jak teraz siedzą, wybrzuszeniem od siebie ). Reszta jest dobrze złorzona. Mam skręcone na 6 cm ale 'dokręcę' na ok 8 cm.
    Komfort z przodu jesk ok natomiast z tyłu trochę za twardo. Za twardość odpowiadają sprężyny ??? Próbował ktoś coś kombinować z twardością ???
    Piszę tutaj bo temat w zakupach grupowych jest zamknięty.

  3. #3
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stary32 Zobacz posta
    Ja wczoraj założyłem ten gwint do coupe 5 gen. Przód elegancko śmiga natomiast tył się tłucze. Nadmienię iż w zawieszeniu wymieniłem wszystkie tulejki na poliuretany z bikopuru ( za wyjatkiem 'dużego cukierka', ten jest OEM-owy, też nówka ). Wymienione też są te gumki w mocowaniu amortyzatora. Jedyną rzeczą którą mogę spróbować poprawić są te gumki ( czyli założyć je odwrotnie jak teraz siedzą, wybrzuszeniem od siebie ). Reszta jest dobrze złorzona. Mam skręcone na 6 cm ale 'dokręcę' na ok 8 cm.
    Komfort z przodu jesk ok natomiast z tyłu trochę za twardo. Za twardość odpowiadają sprężyny ??? Próbował ktoś coś kombinować z twardością ???
    Piszę tutaj bo temat w zakupach grupowych jest zamknięty.
    Pojeździsz jeszcze troche to nie bedzie Twardo - wiem co mówię Ja juz to przeszedłem. Z tym, że ja bym wolał za twardo niż za miękko...

    Można napisać do eibacha/kw/H&R/Weiteca i dobrać sprężyny z ich gwintów - wtedy jest wybór Twardości itd. Ja tak KIEDYŚ zrobie, możliwe, że w przyszłym sezonie.

  4. #4
    Użytkownik Awatar maciu$
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    GC8 W140 E36
    Skąd
    Z Klanu.
    Posty
    1,259

    Domyślnie

    Mozna dużo taniej zrobić sprężynę na zamówienie w Polsce.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Lublin
    Posty
    142

    Domyślnie

    A nie wiecie czy sprężyny Jamex-u są mniej twardsze od tych mts-u ? Bo akurat mam je. Jutro rozkręcam i będę poprawiał, skręcał i zobaczę z tymi sprężynami.

  6. #6
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stary32 Zobacz posta
    A nie wiecie czy sprężyny Jamex-u są mniej twardsze od tych mts-u ? Bo akurat mam je. Jutro rozkręcam i będę poprawiał, skręcał i zobaczę z tymi sprężynami.
    zwykła sprężyna nie podejdzie do gwintu...

    Cytat Zamieszczone przez maciu$ Zobacz posta
    Mozna dużo taniej zrobić sprężynę na zamówienie w Polsce.
    Czy ja wiem czy dużo taniej... Ja jak szukałem to tak 150-250 sztuka...

  7. #7
    Użytkownik Awatar Grzesiek2290
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    3er E30
    Skąd
    B-stok
    Posty
    623

    Domyślnie

    Robiłem w Pospring'u jak pamiętam (przez znajomego) to jakoś bez przesyłki ~250zł 2szt.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Lublin
    Posty
    142

    Domyślnie

    Wczoraj rozkręciłem gwint. Sprężyny Jamex-u są twardsze od tych mts-u (grubszy drut, mniej zwojów i są mniej 'elestyczniejsze' od mts-u). Skręciłem gwint na 8 cm. Po złożeniu dalej coś stuka. Nie chce mi się wierzyć, że to wina w budowie amortyzatora więc ma pytania do innych użytkowników owych gwintów:
    Piewrsze:
    Jak macie włożone gumy (lub poliuretany) w górnej części amortyzatora (chodzi o tą część, którą przekłada się ze starego amortyzatora, tam są dwie gumy z tulejką), czy te gumy są wybrzuszeniem do siebie czy odwrotnie,
    Drugie:
    Mocowanie dolne amortyzatora (tulejka) trzeba było zmienić bo nie pasowała śruba do tulejki (ja mam załozony poliuretan), sprawdzał ktoś może czy ta śruba przypadniem nie ma tam luzu (ja niestety nie sprawdziłem :/ ). Ilu z Was ma poliuretany włozone i mu nie stuka a ilu ma inne gumy ( i jakie ) i nic nie stuka.
    Może dojdziemy przyczyny.

  9. #9
    Użytkownik Awatar adriangrabowski
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Adrian
    Auto
    Civic Coupe
    Skąd
    Strzelce Opolskie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Ja mam pytanie inne chce kupic te tulejki z otworem fi 12 zeby zalożyc tylne amory. Po numerze które podane są w wątku z zakupu grupowego sprawdzilem ze tuleja z otworem 12 ma dł 50mm czyli o 10mm wiecej niz standardowa tuleja. Pytanie czy rozstaw widełek w mts-ie tez jest 50mm czy moze jak w oem amorach 40mm.

    sprawa bardzo pilna

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    ej9 1,4 is
    Skąd
    Warszawa/Legiono
    Posty
    32

    Domyślnie

    rozstaw jest chyba 50 mm, bo u mnie w EJ9 jest dołożona jeszcze jedna nakrętka żeby było na sztywno.

    Panowie, czy ktoś już wykrył co tak stuka? nie chce mi się wierzyć, że to amortyzatory, może coś innego? już mi ręce opadają, a ile można słuchac głośno muzyki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •