Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73

Wątek: PILNIE!!! CZY MONTOWAC LPG???? VIg 1,4 16

  1. #21
    Użytkownik Awatar lakazs
    Dołączył
    Nov 2005
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    450

    Domyślnie

    Ja byłem zdecydowanym przeciwnikiem gazu w Hondzie.

    Założyłem gaz do D14A3.
    BRC z kompem JUST. Spisuje się świetnie, nie ma żadnej różnicy w pracy silnika.
    Silnik krokowy, na wężu od gazu sterowny jest Kompem JUST, podaje ilość gazu na zasadzie odczytu z seryjnego komputera auta. Obroty nigdy nie falowały. Jedyny mankament do mixer który zwęził dolot, zaraz przy przepustnicy do 32mm. Mały spadek mocy. Auto pali tyle samo gazu co benzyny, no i za jaka kasę. 340 km za 100zł przy 1.4 !
    Jeszcze jeśli chodzi o BRC z JUSTem fajny bajer ma. Są 2tryby, ECO i SPORT. Jak przywalisz mu obrotami + agresywna jazda poda więcej gazu, i jest to odczuwalne, że się zmienia tryb. Tradycyjne instalacje mają pokrętło i tyle ile się ustawiło tyle podawał gazu

    Nawet jak niektórzy twierdza, że zajedziesz silnik, ok, ale przez ten czas zarobisz na takie 4 silniki, znajomy na tradycyjnej instalacji juz 300 tys natłukł. Silnik 1.4 na allegro 800 zł ? Nawet chłopie się nie zastanawiaj. Ja za rok na paliwo wydalem 3,5 tys, takto na gazie byłoby 1,7 tys. Wiec i na nowy silnik zostalo i na duzo piwaaa .

    Straszą akcyzami, ale jeśli o mnie chodzi to mogą przywalić nawet 300%, znajomy ma zakład i butle wielka, za która akcyzy nie będzie płacił.

    Kolejny plus to czyściutki olej, po 5tys lekko tylko się ściemnił.

    Co jakiś czas przedrzeć wtryski żeby się nie zapchały i dobra instalacja gazowa to cos pięknego jeśli o kasę chodzi.
    W ogóle jaja panowie, w sezonie pewnie dojdzie do 5zl za litr paliwo. Przecież już się całkiem nie będzie opłacało jeździć.

    Polecam nasz Tarnowski Czakram.

    www.czakram.pl

    Jak jesteś gdzieś z południowej polski, zadzwoń umów się za 5godzin ci zrobią. Poczekasz na miejscu w milej atmosferze.

    ADD... Dzisiaj czytałem

    "Zyta Gilowska zamierza wycofać się z podniesienia akcyzy na olej opałowy i LPG. Projekt podwyżki ma zostać wycofany z Sejmu.
    Ministerstwo Finansów MF podało, że zaprzestaje prac nad autopoprawką do projektu ustawy drastycznie podnoszącej stawki akcyzy na autogaz i oleje opałowe.
    ...."

    http://biznes.onet.pl/1,1405012,prasa.html

  2. #22
    Użytkownik Awatar sunnboy
    Dołączył
    Jul 2006
    Imię
    Adrian
    Skąd
    Toruń
    Posty
    3,566

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lcfr
    - że akcyza na gaz ma wzrosnąc

    ..z tego co wiem to p Gilowska wycofala sie narzie z tego pomyslu :speszony:

  3. #23
    Użytkownik Awatar Skoti
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Lukasz
    Auto
    D13B2
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    Wydaje mi się że zakładanie gazu w aucie z 96r. jest bezsensowne.

  4. #24
    Użytkownik Awatar lakazs
    Dołączył
    Nov 2005
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    450

    Domyślnie

    EJ9 96 i ma sie dobrze ) 116tys

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie mam gazu w Hondzie, ale w przyszlosci... Wiele tu opinii negatywnych, nie wiem czy sa one "zaslyszane" czy to osobiste doswiadenia... Koniec koncem zeby przygoda z gazem byla oplacalna i przyjemna, trzeba robic duze roczne przebiegi, nie oszczedzac na instalacji oraz zakladac ja w renomowanym zakladzie. Ja w ostatnim aucie zrobilem ok 150 000km na LPG, jest tam instalacja IV generacji czyli sekwencja, BRC Sequent na wtryskach Keihina. Owszem przez ten czas robilem kilka kalibracji, ale jesli chodzi o sama instalacje to wymieniane byly tylko filtry i nic wiecej, a nadal wszystko jest ok. Jesli chodzi o olej to pali go tak jak na benzynie ok 1l na 10 000km (jezdze srednio ekonomicznie) osiagi sa takie same jak na benzynie (ale tu podstawa jest regulacja, jak ktos ja skopie, to auto bedzie mulowate). Jazda na LPG jest znacznie bardziej oszczedna, zwlaszcza jesli czasami lubi sie przycisnac Jak jezdzilem tylko na PB to szkoda bylo jezdzic dynamicznie... na LPG nie ma juz takiego problemu i sama jazda jest znacznie bardziej przyjemniejsza

  6. #26
    Użytkownik Awatar koval83
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    TM
    Posty
    75

    Domyślnie

    W sumie sam sie zastanawiałem nad montażem ,ale po pierwsze tez mi KTOŚ odradził,a pozatym sprawdziłem spalanie u siebie mam taki sam silnik jak Ty czyli d14a3 tylko ze zdjeta zweżką w przepustnicy i powiem Ci ,że wyszło mi równiutkie 7 litrow po mieście :d ,oczywiście przy spokojnej jeździe.Także przy spokojnej jeździe w trasie powinno wyjść jakies 5,5-6l .Jak to powiedział mój znajomy"żaden z nas nie przerabia fur na gaz"jednak to twoja decyzja...Pozdro

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    7

    Domyślnie

    A ja mam gaz w 6 gen, silnik d14a4 już prawie 1,5 roku, przejechałem już koło 30 tyś i żadnych problemów z falującymi obrotami i całą resztą. Autko chodzi bardzo fajnie. Instalacja firmy BRC, komp JUST (instalacja z mikserem) zamontowana w Czakram Tarnów. Naprawdę polecam, i denerwuje mnie takie gadanie że to profanacja, 0 oszczędności - z tym sie wogóle nie zgadzam. Rozumiem w silniczku 1,6 VTEC, a w szczególności 160 Km, nigdy bym gazu nie założył - dla mnie taki silniczek to najwyższy szczyt techniki , natomiast w 1,4 gdzie silnik mogę kupić za 800 zl to nawet się nie zastanawiałem.
    Pozdrawiam

  8. #28
    Marcel_JG
    Gość

    Domyślnie

    Witam a oto moja kariera z gazem :

    1) Pierwsze autko Daewo Matiz :speszony: lpg zakładany przy 30 tysiącach i do 160 000 nic sie nie działo ( tankowałem tylko na orlenie) oczywiście regularne wymiany filtrów
    2) Drugie mam do teraz Opel Astra G 1,4 16V gaz ( zwykła instalacja ) założony przy 100 000 obecnie 180 000 w aucie wymiana reduktora od gazu (300 PLN) no i oczywiście filtry na bieżąco. Teraz troszkę się za mocno grzeje i czasami ucieka płyn chłodzący (dolewka 1L na 2000 km)
    3) Autko mojej narzeczonej ale sam nim najwięcej jeżdżę :d Honda civic 1,5 D15B3. Co prawda kupione 2 miesiące temu ale już z LPG przebieg 215 000 km wszystko super chodzi aż miło


    Tak więc sam musisz zdecydować ale jak będziesz zakładał to pamiętaj żeby zrobić to w dobrym zakładzie gdzie mają duże doświadczenie, bo inaczej możesz mieć duże problemy. Ja swój głos oddaje za :aloha:

    [ Dodano: Pon 23 Kwi, 2007 ]
    a no i w opelku padła jeszcze sonda ( były nierówne obroty i czasem jak stawałem zacinał się na 2-3 tys) wymiana 300PLN :/

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    8

    Domyślnie

    czy mógłby mi ktoś powiuedzieć jaki jest koszt założenia gazu do Civic'a 1994r poj. 1,5 16V ?

    z góry dzieki za info:hinczyk:

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    kielce
    Posty
    59

    Domyślnie

    Panowie interesuje mnie instalacja do 1.4is 97 jaki jest koszt w serwisie w Tarnowie czarkam??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •