Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Modyfikacja lamp tylnych civic coupe 6gen

  1. #1
    Użytkownik Awatar dymek
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic Coupe B18C
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,488

    Domyślnie Modyfikacja lamp tylnych civic coupe 6gen

    Modyfikacja lamp tylnych civic coupe 6gen

    Kilka osób mnie pytało jak sprawić by 4 żarówki z tyłu świeciły, za miast 2ch, więc postanowiłem napisać krok po kroku.

    Lista potrzebnych rzeczy:
    - 2 oprawki żarówek dwuwłókowych do Hondy
    - 2 żarówki dwuwłóknowe 5W/21W
    - 2 przewody długości około 2m
    - mały śrubokręt zegarmistrzowski
    - próbnik 12V
    - lutownica
    - taśma izolacyjna
    - ewentualnie 2 diody prostownicze

    Na samym początku należy podjąć decyzję jakie światła chcemy mieć w lampach w klapie. Orginalnie z lewej strony jest światło przeciwmgielne. Możemy podłączyć w te miejsca:
    - światła pozycyjne + przeciwmgielne
    - światła pozycyjne + stop
    - światła pozycyjne + stop + przeciwmgielne

    Z lewej stronie, za wykładziną bagażnika - tuż za lampą zewnętrzną jest kostka.

    Za pomocą próbnika szukamy sygnału świateł pozycyjnych i ewentualnie stopu (jeśli też chcemy podłączyć).

    Próbnik podłączamy do masy auta (np: śruba w okolicy lampki bagażnika), włączamy światła i po kolei przykładając do kostki szukamy styku, gdzie próbnik się rozświetli. Przy świetle stop, druga osoba musi wcisnąć pedał stopu, gdy my będziemy szukać prądu na styku. W moim przypadku były to kable: czerwono-czarny dla pozycji i zielono-biały dla stopu.


    Pozycję można także podłączyć do oświetlenia rejestracji.


    Następnie należy podjąć decyzję jak chcemy poprowadzić przewody. Po prostu po zawiasie klapy bagażnika, czy w peszlu wiązki przewodów klapy. O ile poprowadzenie przewodów po zawiasie, to tylko zabezpieczenie taśmą izolacyjną by przy zamykaniu przewód nie został uszkodzony, to puszczenie kabli w peszlu wydłuża czas pracy.

    U siebie na początku prąd do świateł pozycyjnych miałem z oświetlenia rejestracji, a 1 przewodem z ww. kostki brałem stop. Sprawdzony sposób - przez rok nie było żadnych problemów. Wystarczy przeciągnąć przewód przez otwory w zawiasie.

    Ponieważ teraz i tak musiałem poprowadzić dodatkowy przewód w peszlu, postanowiłem poprowadzić tak wszystkie przewody. W tym celu najwygodniej wyjąć cały peszel, lub poodpinać, by mieć łatwiejszy dostęp.
    Spinki najwygodniej rozpiąć wkładając między zaczep śrubokręt zegarmistrzowski. Po wypięciu wiązki - końce odbezpieczamy z taśmy izolacyjnej. Można zdjąć taśmę izolacyjną z całego peszla lub przeciągać przewody za pomocą np: linki rowerowej. Jak kto woli, jak komu wygodniej.


    Przewody z kostki ( i ew. z podświetlenia tablicy rejestracyjnej) prowadzimy do lampy lewej klapy bagażnika. Następnie prowadzimy 2 kolejne przewody między lampami - lewą a prawą bagażnika.

    Z tego względu, że oprawki żarówek dwuwłóknowych minimalnie się różnią, a prawa lampa nie ma w ogóle miejsca na żarówkę należy dopasować lampy do oprawek (oczywiście zostawiając w spokoju światła wsteczne). Najwygodniej wyjąć lampy i pasować. Wycinać można np: skalpelami, czymś ostrym. Czasem dobrze jest podgrzewać ostrze. Prawa lampa nie potrzebuje dodatkowego odbłyśnika, gdyż fabrycznie pokryta jest farbą odbijającą światło.

    Oprawka dwuwłóknowa wygląda tak:


    Sprawdzenie i podłączenie.
    Wypiąć kostki lamp wewnętrznych. Przewody masy świateł wstecznych (czarne) połączyć z przewodami masy oprawek. Do przewodu oprawki 5W (najczęściej przewód czerwony) podłączyć pozycję. Po przewodu oprawki 21 W podłączyć stop. Sprawdzić czy działa.


    By nasze światła spełniały wymagania przepisów i auto przechodziło przeglądy, należy mieć światło przeciwmgielne. To najprostsza rzecz do podłączenia. Wystarczy przewód od świateł przeciwmgielnego podłączyć do przewodu świateł stop, z tą różnicą, że trzeba wstawić 2 diody prostownicze - przepuszczające prąd tylko w 1 kierunku.

    Na początku użyłem 1 diody, lecz każdorazowo po wciśnięciu hamulca, włączało się światło przeciwmgielne. Po zastosowaniu drugiej diody było już OK. Zastosowałem diody do 2A.

    Nie jestem elektrykiem, ale narysowałem schemat podłączenia instalacji.



    Na końcu polutować wszystkie połączenia.

    Efekty?? O wiele lepiej wygląda auto w nocy, poprawia się bezpieczeństwo - lepiej widoczne auto z tyłu, mocniejsze światła stopu. Niesamowita satysfakcja. A do tego jak wciskam stop, to we wszystkim odbija się czerwone światło, a najlepiej na twarzach kierowców za nami :d

    Ostatnio edytowane przez rem36 ; 25-08-09 o 10:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •