Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 182

Wątek: Wymiana żarówek mijania

  1. #21
    Użytkownik Awatar lokocool
    Dołączył
    Oct 2009
    Auto
    Civic 5D 2010 Comfort
    Posty
    52

    Smile

    Ja tylko powrócę do tematu że w pobliskiej stacji diagnostycznej wymienili mi żarówki z usługa za 10 PLN wiec szczerze powiem że sam dalej nie wiem i nie chce wiedzieć jak je wymieniać :P

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Przemek
    Skąd
    woj. śląskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hey,

    Wymiana żarówki w Civic nie jest skompliowana ale od łatwych nie należy, osobiście ostatnio zmieniałem wpierw żarówkę po prawej stronie a po tygodniu po lowej stronie.

    Po stronie pasażera wymiana trwała dość szybko natomiast po stonie kierowcy o wiele dłużej z powodu trudnego dostępu (mało miejsca, dodatkowo akulumator przeszkadza).

    Ogólnie nie ma trudno ale jak ktoś nigdy nie wymieniał (np. Ja) to jest zabawa ;-)

  3. #23
    Użytkownik Awatar Jacek65
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    Civic 4d 1,8
    Posty
    848

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zyga502 Zobacz posta
    jacek nadkole odchodzi bez problemu,choć troszkę siły tu potrzeba i nic nie pęknie,ale niestety bez względu na porę roku i pogodę nastaw sie na ciężkie ubrudzenie :-(((,pierwszy raz jest najtrudniejszy ,ale potem będziesz to robił bez problemu :-))))
    Domyślam się z tym pierwszym razem.To tak jak z wszystkim. A może najpierw jechac na myjnię i umyć kolo i nadkole? Może mnie sie ubrudzę.

  4. #24
    Użytkownik Awatar Pabloss
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Honda Civic 1.8 EX
    Skąd
    Jaworzno
    Posty
    603

    Domyślnie

    A wymieniał już ktoś z was xenona. Pytam tylko z ciekawości. W styczniu minie mi i mojej hondzie wspólnie spędzone 4 lata hehehehehhe i zastanawiam się kiedy xenona szlag trafi .... Oby jeszcze długo nie !!!!!!!!!!!

  5. #25
    Użytkownik Awatar kasiora96
    Dołączył
    Jun 2009
    Auto
    FK3
    Posty
    89

    Domyślnie

    Ja już wymieniałem a mam diesla i powiem że musiałem wyjmować akumulator, a z drugiej strony trzeba odpiąć wąż od zbiornika chłodzenia i odsunąć go i dopiero jest możliwość dobrania sie do xenona.

  6. #26
    Użytkownik Awatar Paluch_tcw
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    FK2 Executive navi
    Skąd
    Tczew
    Posty
    655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pabloss Zobacz posta
    A wymieniał już ktoś z was xenona. Pytam tylko z ciekawości. W styczniu minie mi i mojej hondzie wspólnie spędzone 4 lata hehehehehhe i zastanawiam się kiedy xenona szlag trafi .... Oby jeszcze długo nie !!!!!!!!!!!
    w 1.8 xenon bez problemu do wymiany. 5 minut roboty i 2 zarniki zmienione

  7. #27
    Użytkownik Awatar Pabloss
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Honda Civic 1.8 EX
    Skąd
    Jaworzno
    Posty
    603

    Domyślnie

    Paluch_tcw a po ilu latach wymieniłeś? Jak długo wytrzymały? A i jak możesz to powiedz jakie kupiłes bo te z serwisu to mają kosmiczna cenę.

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    W grudniu wymieniłem właśnie lewy xenon w ufo,świecił 5 i 1/2 roku,troszkę się namęczyłem ale wyszło dobrze.Trzeba zdemontować filtr powietrza i posiadać dobre oświetlenie-żarnik za 50zet,trochę odstaje od firmowych ale może być???

  9. #29
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez groniar Zobacz posta
    W grudniu wymieniłem właśnie lewy xenon w ufo,świecił 5 i 1/2 roku,troszkę się namęczyłem ale wyszło dobrze.Trzeba zdemontować filtr powietrza i posiadać dobre oświetlenie-żarnik za 50zet,trochę odstaje od firmowych ale może być???
    Xenony wymienia się parami... Chyba że różna barwa lewego i prawego światła Ci nie przeszkadza.
    Żarnik za 50zł? Hmm... Jak przeglądam oferty to ceny za sztukę markowych np. Phillips albo Osram D2R to od 70-80zł.
    Jak Cię męczy czy dobrze świeci to podjedź na stację diagnostyczną i niech sprawdzą ustawienie.

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam!
    A wiecie coś na temat procedury uczenia reflektorów (z HID) jest coś takiego zamieszczone w serwisówce.

    Procedura uczenia reflektorów (z HID)
    Procedurę uczenia reflektorów należy wykonać po wymianie następujących części:
    Reflektor, moduł sterujący regulatora reflektorów, czujnik poziomowania regulatora reflektorów, silnik regulatora reflektorów, moduł HID, żarówka HID oraz przełącznik zespolony świateł.
    • Zaparkować pojazd na poziomej nawierzchni.
    • Upewnić się, że ciśnienie w oponach jest prawidłowe.
    • Odciążyć samochód.

    1. Wyłączyć zapłon.
    2. Przesunąć siedzenia kierowcy i pasażera do pozycji krańcowych.
    3. Usunąć obciążenie z samochodu; w samochodzie powinien znajdować się tylko kierowca (75 kg)*.
    *: W systemie przyjęto ciężar kierowcy jako 75 kg.

    4. Podłączyć tester HDS do złącza diagnostycznego DLC i zewrzeć linię SCS.
    5. Włączyć zapłon (II).
    6. W ciągu 5 sekund trzykrotnie włączyć/wyłączyć przełącznik reflektorów. Uczenie zostaje zakończone, gdy reflektory przemieszczą się z góry do dołu.
    7. Wyłączyć zapłon.
    8. Odłączyć tester HDS od złącza diagnostycznego DLC.

    Niedługo mnie czeka wymiana żarników ale niewiem jak zrobić tą procedurę uczenia, czy jest wymagana po wymianie jak piszą, a ja nie posiadam testera HDS.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •