Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: 4-2-1 czy 4-1 do mojego auta

  1. #1
    Użytkownik Awatar SIMBA
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK4 Rallye Edition
    Skąd
    DKL
    Posty
    463

    Domyślnie 4-2-1 czy 4-1 do mojego auta

    Witam,

    od razu mówię, że szukałem już informacji na temat różnic w tych kolektorach, jednak gdy coś już mnie zainteresowało, to większość linków odnosiła się do archiwum forum, do którego niestety rejestracja jest zamknięta. Dlatego zadaję tutaj pytanie: Jaki kolektor będzie lepszy w mojej Suczce? ej9 d14a4 z 98r, silnik seria, wydech strumienica + przelotówka, dolot i chłodzenie przez przedni zderzak, instalacja LPG + BLOS. Na początku szybko wkręca się na obroty ale od 140-150km/h jest problem by zwiększyć jeszcze vmax. Auto mam kilka dni, poprzedni właściciel zapewniał, że osiągał prędkość 200km/h. Być może jeszcze nie nauczyłem się nim jeździć, jednak i tak myślę o wymianie kolektora. Skoro pięknie i szybko się zbiera to myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby założenie 4-1, jeśli jestem w błędzie proszę mnie z niego wyprowadzić. Nie jestem mechanikiem a motoryzacją od strony praktycznej interesuję się od niedawna, proszę zrozumieć .

    Myślicie, że założenie takiego kolektora i wymiana powiedzmy skrzyni biegów na s20 (z d16z6) będzie dobrym pomysłem? A może wystarczy sama wymiana kolektora? Ile średnio kosztuje taka wymiana kolektora i skrzyni biegów (proszę podać osobno), gdybym dysponował częściami własnymi?

    Dziękuję z góry za pomoc, to wiele dla mnie znaczy .

    Pozdrowioneczka!!!

  2. #2
    Użytkownik Awatar Budziniak
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    ek3
    Skąd
    Wwa
    Posty
    6,323

    Domyślnie

    Siema wymiana samego kolektora nie da takich pozytywnych skutków jak zrobienie całego układu wydechowego od nowa. Kolektor 421 Ebay bądź z braku kasiury ten z d16vtec. Dalej zapewne najlepiej pod pasowała by rura 2" i jeden bądź dwa przelotowe tłumiki. Jeżeli chodzi o skrzynię to musisz zajrzeć do tabeli z przełożeniami itp. i wg tego dobrać skrzynię na której osiągniesz wysoki vmax

  3. #3
    Moderator Awatar woPo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Wojtas
    Auto
    EJ9, EP3, ?
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    5,768

    Domyślnie

    Tutaj temat od takich pytań/dylematów:

    http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/sho...ch-katalizator....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •