Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: TRUDNY WYBÓR - pomóżcie

  1. #21
    wasil
    Gość

    Domyślnie

    gaz do hondy!! Ludzie to GRZECH :bicie:

  2. #22
    hipnox
    Gość

    Domyślnie

    Civic 5 1,6 D16Z6 myśle że jak założe gaz zmienie cały wydech na sportowy dedykowany do CIVICa przewody i swiece to chyba tak nie przymuli go za bardzo czy lepiej zakupić 1,5 D15B7 i nie gazować ale osiągi będą pewnie troszke słabsze 90 koni do 125 to jest różnica a oszczędności na gazie będą chciałem sekwęcje wstawić lub za tą cene CIVIC V + sekwęcja lepiej kupić CIVIKa VI i zostawić bez gazu co waszym zdaniem lepiej zrobić. Czytałem opinie ludzi któży zagazowali sekwęcją silnik D16Z6 i są bardzo zadowoleni spalanie wychodzi 9 litrów lpg cyli 100 km za 16 złotych a benzynka wychodzi a na benzynie ok 35 złotych rórznica jest całkiem duża czyli instalacja zwraca się po 21000 kilometrach robie dziennie ok 100 kilometrów czyli zwrot nastepuje po niecałym roku.

  3. #23
    Użytkownik Awatar tehCleaner
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    tuchów
    Posty
    92

    Domyślnie

    to kup diesla

  4. #24
    hipnox
    Gość

    Domyślnie

    ale ja chce benzynke a diesel i tak w duzo drozej wychodzi od lpg i do tego nie ma takiej frajdy z jazdy a pozaty stare diesle głośno chodza

  5. #25
    Użytkownik Awatar Jaxpl
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Jacek
    Auto
    CIVIC 4gen ED6
    Skąd
    Poznań
    Posty
    236

    Domyślnie

    zieloo007 napisał kilka postów wyżej, że Honda nie jest tak popularna. Trochę mnie zdziwiło to stwierdzenie, zwłaszcza gdy spojrzałem skąd zieloo klika. Po Poznaniu jeździ taka masa różnej maści Haneczek, że za nic nie mogę się z nim zgodzić. Co do części i ich cen. W tamtym tygodniu kupowałem rozrząd, uszczelki i inne pierdołki w InterCarsie i wierz mi, żadnego cenowego szoku nie przeżyłem: rozrząd niecała stówa (nie pamiętam dokładnie), końcówki drążków kierowniczych - 35 zł, komplet uszczelek pod kapę zaworów - 31 zł. To nie są zabójcze ceny.
    Co do awaryjności: zobacz sobie mój samochód, ma 16 lat, przebieg 318.000 km i ... jedzie. Co więcej jedzie bardzo żwawo, nie bierze oleju itd. Miałem Opla w tym wieku, ale wolę nie pamiętać tego faktu.
    No i został mi gaz do skomentowania. Ja w swojej Haneczce miałem założony w momencie kupna. Jestem właśnie w trakcie jego usuwania. Do dziś poszczególne części śmierdzą mi pod maską. To chyba mówi samo za siebie.

    Nie zastanawiaj się długo, kupuj Hanię, zobaczysz, jak Ci się odwdzięczy.

  6. #26
    Użytkownik Awatar adasiek_
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hipnox
    czy lepiej zakupić 1,5 D15B7 i nie gazować ale osiągi będą pewnie troszke słabsze 90 koni
    d15b7 ma 101-105 koni. roznie podaja.. natomiast 90 koni masz w d15b2. ja osobiscie jeszcze 12 letnim d15b7 i wcale nie nazekam.pali ok 8 litrow i odpukac psuc sie nie psuje. za godzine jade na ten bezplatny przeglad do hondy to bede wiedzial ju dokladnie co i jak z moja fura ;] jesli bedziesz dlab o swoja hond eto bedzie Ci dlugo sluzyz (oczywiscie jesli nei kupisz jakiegos trupa).
    pozdro- stawiaj na honde

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ja tu dodam tylko tyle, że odkąd się rozglądam za samochodem, to Civic jest na pierwszym miejscu. Podsuwano mi już różne propozycje - może Corolla, może Golf (ten kolega dostał ode mnie opieprz za głupie pomysły). No i ostatecznie stawiam na swoim - już mam upatrzony rocznik '91 D16A6. Troszkę w niej pogmeram przy kosmetyce tylko, ale miałem juz okazję jechać i idzie jak złoto (wizyta u mechanika będzie na dniach, bo cholera wie czy gościu mi bubla nie wciska :P). Sądze jednak, że nic więcej się nie znajdzie. Jest i będzie bez gazu - wystarczy mi wspomnienie smrodu u kumpla (tylko on ma Cienkiego :P), poza tym nie chcę ryzykować awarii.

    Rety, jak ja się nie mogę doczekać maja - już ją będę miał i może już po naprawach XD. Jak się ma kasę, to jedyny wybór alternatywny to Honda nowszej generacji, żadna inna marka (moze nawet model :P).

  8. #28
    hipnox
    Gość

    Domyślnie

    Po długich rozwarzaniach wygrywa chonda CIVIC zostawiając swoją konkurętów daleko w tyle tylko nie chce kupować w kraju wyruszam ze znajonym na poszukiwania do niemiec szukam silniczka D16Z6 nam przeznaczone na kupno opłacenie i rejestracje 13 000 nyśle że znajde w tych pieniądzach jakąś fajną V

  9. #29
    Użytkownik Awatar zakri
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Ann
    Auto
    ED9 D16Z5
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hipnox
    chonda
    hehe, dobre
    w pierwszym momencie zastanawialam sie co chciales przez to napisac

  10. #30
    hipnox
    Gość

    Domyślnie

    Przepraszam ale chciałem sprawdzić czy ktoś to wogule czyta i już wiem CZYTA kupiłem już civika 1,6 125 koników świeżo sprowadzony pełna elektryka i klima ***** autko i niesamowite wrażenia z jazdy było warto dzięki za odpowiedzi. Czy zakładał juz ktoś gaz do tego silniczka?? Jezeli tak byłbym wdzięczny za podzielenie sie ze mna swoimi odczuciami i napisanie jaki gaz zakładał jakiej firmy i cene całej operacji. ja mysle o sekwęcji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •