Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 118 z 118

Wątek: Problemy z obrotami Civic VIII gen

  1. #111
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic VIII U
    Skąd
    Kraków
    Posty
    14

    Domyślnie

    Mam pytanie, ponieważ stałem się właścicielem Civica VIII gen Ufo okazało się że ma typowe problemy czyli problem z falującymi obrotami oraz szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2, co jeszcze mozna zrobić żeby to naprawić, silnik 1.8 z gazem Stag 4 QBOX, rok 2006. Teraz umówiłem się do ASO na regulację zaworów, czyszczenie przepustnicy, naukę biegu jałowego. No więc odebrałem wczoraj auto z ASO i zostało zrobione: regulacja zaworów, czyszczenie przepustnicy, wgranie nowego oprogramowania do silnika, nauka biegu jałowego i dodatkowo wymieniłem olej z filtrem. Efekt taki ze jest lepiej natomiast dalej falowanie występuje...

  2. #112
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xmmisiek Zobacz posta
    Mam pytanie, ponieważ stałem się właścicielem Civica VIII gen Ufo okazało się że ma typowe problemy czyli problem z falującymi obrotami oraz szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2, co jeszcze mozna zrobić żeby to naprawić, silnik 1.8 z gazem Stag 4 QBOX, rok 2006. Teraz umówiłem się do ASO na regulację zaworów, czyszczenie przepustnicy, naukę biegu jałowego. No więc odebrałem wczoraj auto z ASO i zostało zrobione: regulacja zaworów, czyszczenie przepustnicy, wgranie nowego oprogramowania do silnika, nauka biegu jałowego i dodatkowo wymieniłem olej z filtrem. Efekt taki ze jest lepiej natomiast dalej falowanie występuje...
    Możesz napisać z ASO w jakim miescie korzystałeś? I ile kosztowała w ASO poszczególna usługa?

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #113
    Użytkownik Awatar jockow
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    366

    Domyślnie

    Jeśli problem występuje tylko na gazie to problem jest z regulacją lpg a jeżeli również na benzynie t myślę że źle wykonali naukę biegu jałowego.Powiem tak mam na gazie zrobione 100tyś i ostatnio miałem problem z nurkowaniem obrotów przy redukcji okazało się że miałem walnięty czujnik temperatury gazu.Nie wiem jaki masz przebieg ale szukałbym też w cewkach zapłonowych bo ja miałem przebicie na pierwszym cylindrze.Z gazem jest tak że coś co jest nie odczuwalne lub niewiele odczuwalne na benzynie na gazie jest z potengowane.

  4. #114
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam mam podobny problem kupiłem honde jakieś 5 miesięcy temu wszystko było dobrze do momentu założenia LPG obroty przy wychowywaniu spadają do 500 czasami nawet niżej czytałem już wiele postów i czy ktoś miał ten problem i uporal się z nim? Honda Civic viii silnik 1.8

    Dodam jeszcze że instalacja była LPG tech potem po zgłoszonym problemie gazownicy wymienili komp na staga i wtryski z dragon na barracuda nic to nie pomogło wręcz przeciwnie autem szarpie gdy jadę na niskim biegu że stała prędkością np w korku
    Ostatnio edytowane przez Alexandro ; 02-04-16 o 01:56

  5. #115
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    2

    Domyślnie

    Civic VIII type r
    Zabrałem się za czyszczenie przepustnicy ale natknąłem się na problem i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
    Czy w środku przepustnicy, jak się otworzy klapę to po obdwodzie z jednej strony jest również warstwa farby molibdenowej tak jak na osi klapy w górnej i dolnej części? Jak otworzyłem w przepustnicy w środku tą klapkę to tak to wyglądało i nie wyczyściłem tego.
    Druga sprawa, to po zamontowaniu z powrotem przepustnicy i probie nauki biegu jałowego ( kilka razy czekałem nawet 30min i nic) przechodząc poprawnie wszystkie procedury HDS-em to nie udaje sie jej zakończyć, ciagle pojawia sie informacja -> nauka/ niezakończony. Obroty bez obciazenia elektrycznego 750 obr/min czyli tak jak w serwisowce podaje honda. Co może być tego przyczyną? bo nie wiem gdzie szukać problemu

  6. #116
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Auto
    Civic VIII 1.8 sed
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ostatnio przerabiam problem z przepustnicą w 1.8, nauka biegu jałowego nie przyniosła rezultatu, dopiero jak mechanik rozebrał ją jeszcze raz udało się nauczyć.

  7. #117
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawelspec Zobacz posta
    Ostatnio przerabiam problem z przepustnicą w 1.8, nauka biegu jałowego nie przyniosła rezultatu, dopiero jak mechanik rozebrał ją jeszcze raz udało się nauczyć.
    A wiesz może co zrobił? poruszał klapa w srodku, dopchnął?

  8. #118
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Auto
    Civic VIII 1.8 sed
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    26

    Domyślnie

    Nie wiem, wiem że grzebał kilka godzin i rozbierał to na drobne części.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •