Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Obrotomierz

  1. #1
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie Obrotomierz

    Witam. Mam kanadyjskiego Civiczka ktory nie ma obrotomierza.. z lewej temperatura srodek predkosciomierz i z prawej paliwko. Czy ktos sie orientuje za ile i gdzie (wawa) mozna by to przerobic tak aby deska wygladala jak w innych civiczkach... z obrotomierzem z lewej a po prawej ze wskaznikami?

  2. #2
    Użytkownik Awatar cihy
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Michał
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,135

    Domyślnie

    zgaduję, że z przerobieniem deski na taką z obrotomierzem byłby problem... trzebaby kupić całą tą "puszkę" z zegarami, a sam problem "pobrania" predkosci obrotowej z silnika podobno jest sprawą banalną chyba łatwiej założyć osobny obrotomierz, jakoś ciekawie go wbudować?
    pamiętam, ze na hondapl.org cos o tym kiedys bylo...

  3. #3
    Jasiu
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    takie pytanko Furious - jaki masz silnik?

    a co do obrotomierza - albo kupujesz europejskie zegary z obrotomierzem, wyjmujesz swoje, wkladasz te nowe, podpinasz wszystkie kostki i obrotomierz dziala (kolega przerabial tak, moge dac namiar). Koszt zegarow 150-300 zl uzywane ofkors - jeden minus taki ze twoj przebieg sie nie zgadza (co mnie by dosyc wkurzalo).
    Drugie wyjscie - kupujesz (ew. sprwadzasz ze Stanow) obrotomierz zewnetrzny i gdzies sobie montujesz - albo to wpinasz gdzies w kostke przy zegarach albo podlaczasz gdzies pod maska (aparat zaplonowy?). - cena ok. 250zl.
    Pozdrawiam,
    Jasiu

  4. #4
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Silniczek to 1.5 D15B7, niby powinienem sie cieszyc bo 102 konie ale jakos srednio z tymi osiagami u niego..
    A co do tych 2 opcji.. to kurcze zadna mi nie pasuje.. Chcialbym miec europejskie zegary z moim przebiegiem :] Bo jak zewnetrznie... to jakos nie mam pomyslu gdzie to umiescic.
    Ale dzieki na info
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  5. #5
    Użytkownik Awatar cihy
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Michał
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,135

    Domyślnie

    można ciekawie wbudować pooglądaj sobie foty z hotimportnights - wybierzesz coś zajefanego

  6. #6
    duchu
    Gość

    Domyślnie

    ładne zewnętrzne obrotomierze można zamówić w D&W, koszt około 50 ojro. Całkiem ciekawe, sam się zastanawiam nad zakupem tylko jakieś miejsce muszę wykombinować na montaż

    [/img]

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    EK9
    Skąd
    Kielce
    Posty
    1,975

    Domyślnie

    albo najlepiej kup cale zegary np od d15b2

  8. #8
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    Furious piszesz, ze nie masz pojecia gdzie umiescic taki zewnetrzny. Trzeba troche wyobrazni, moze zjarac sie trzeba zeby ja rozwinac


    wystarczy tylko jeden, ten pierwszy, chyba ze reszte tez chcesz

    a jak nie toi pozostaje ci tylko przelozyc cale zegrary
    SPPJ Member

  9. #9
    Moderator Awatar TENCIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    bartek
    Auto
    kilka Hundów
    Skąd
    MOTUL-owo
    Posty
    6,302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Furious
    Silniczek to 1.5 D15B7, niby powinienem sie cieszyc bo 102 konie ale jakos srednio z tymi osiagami u niego..
    A co do tych 2 opcji.. to kurcze zadna mi nie pasuje.. Chcialbym miec europejskie zegary z moim przebiegiem :] Bo jak zewnetrznie... to jakos nie mam pomyslu gdzie to umiescic.
    Ale dzieki na info
    mia[list]em ten silnik przedtem w coupe i nie moge powiedziec zeby byl wolny?! proponuje zabudowac obrotomierz dodatkowy bo seria zazwyczaj ma przeklamania.
    Oleje MOTUL , GULF, filtry, elementy eksploatacyjne do Twojego auta. Pytaj...tel 604597098 email tencio@o2.pl

  10. #10
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Widocznie jest cos nie wyregolowane jak trzeba... mam kumpla z Civem 1,4 z `97 i generalnie idziemy nos w nos... dopiero od 140km/h zostawiam go w tyle.
    Moze kwestia opon... jak dobrac idealny rozmiar/szerokosc opony do samochodu? Sa jakies wzorki matematyczne na to? MAX osiągów przy MIN oporach :]
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •