Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Sprężyny i koła do civica 4 generacji.....Proszę o pomoc...

  1. #11
    Użytkownik Awatar Bayer
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa - Ursynów
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jinjet
    nie wiem dlaczego wszyscy walkuja ze na nizszych sprezynach amorki siadaja, ja mam przod -70 tyl -40 a oststnio robilem test amorkow i maja po 70% wiec nie jest tak zle jak na 5 letnie auto ktore taka glebe ma jzu 3 lata.
    Ja tez najpierw wymienilem same sprężyny bo tak myślałem....
    Ale jak wyciagnąłem z tyłu amorki to sie załamać można było.... a na ścieżce też miały bardzo dobre wyniki .

    Pozdrawiam

    P.S
    Jak masz 70 % to znaczy że nie masz amorków ;(

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1,568

    Domyślnie

    no nie wiem, koles w stacji diagnistycznej mowil ze sa w porzadku i nei warto jeszcze wymieniac.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Dominik_bb
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Dominik
    Skąd
    K-ce
    Posty
    271

    Domyślnie

    jak ktos ma 70% sprawnosci amorków to są jak nowe !! nawet gdyby były fabrycznie nowe to i tak bedzie nie wiele lepiej góra 85-87% sprawnosci nigdy nie bedzie 100% poniewaz są straty na połaczeniach gumowych itp wiec 70% to jest wynik bardzo dobry PS:Amorki nadaja sie do wymiany jezeli skutecznosc jest ponizej 50%

  4. #14
    DOD
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bayer
    Moja stoi na 15 i sprezynki mam -35 luknij...
    A gdzie moge zobaczyc twoja ????

  5. #15
    Moderator Awatar Rikoo
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    B16A2 Green Grinde
    Skąd
    S1 Rikoo
    Posty
    8,929

  6. #16
    Użytkownik Awatar badyl
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    WRX STI PPP
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jinjet
    nie wiem dlaczego wszyscy walkuja ze na nizszych sprezynach amorki siadaja, ja mam przod -70 tyl -40 a oststnio robilem test amorkow i maja po 70% wiec nie jest tak zle jak na 5 letnie auto ktore taka glebe ma jzu 3 lata
    i u mnie też -30,juz 4 lata ponad i amorki są ok

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    17" to zdecydowanie za duzo do zelazka.
    15" z opona 195/50 to logiczny wybor, biorac rowniez pod uwage osiagi. Same sprezyny szybciej zuzyja Ci amortyzatory, wiec raczej zaleca sie wymiane zestawu.

    Jinjet, test amortyzatorow, to rozumiem, ze taki na trzesiawce? Taki test w przypadku aut z ciut twardszymi zawieszeniami, a juz na pewno na twardych sprezynach jakie Ty masz jest gowno warty i nie daje w zasadzie zadnego obrazu o stanie amortyzatorow. W moim 5D, przy 125 000 na zupelnej serii na trzesiawce wyszlo 75%, a auto mialo amortyzatory juz dobite. Nie ma bata, zeby obnizenie nie zuzywalo szybciej amortyzatorow - dla amortyzatora sa ta w zasadzie takie warunki, jak bys ciagle jezdzil w 5 osob i 3 rowerami na dachu i jednym trupem w bagazniku.

  8. #18
    Użytkownik Awatar lukiasz
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Shuttle
    Skąd
    wawa/fałtekowo
    Posty
    724

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mobi
    Ja mam 15 laczki 195/50/15 i nie narzekam jest spoko.
    no i to jest to po co wydziwiać ?? ja mysle że seria jest najlepsza. a 16" żadnych fajnych nie robia albo 15" a potem juz te modele sa w 17" bez sesnu,

  9. #19
    DOD
    Gość

    Domyślnie

    Widze ze kazdy tu ma odmienn ezdanie - ogólnie to napewna beda spręzyny -35mm narazie na seryjnych amorkach i zastanawiam sie jeszcze nad samymi felgami - albo 15" albo 16" - ale coraz bardziej kusi mnie te 16"....bo 17" odpada na 100%!!!!!!!

  10. #20
    Użytkownik Awatar Ralf
    Dołączył
    Aug 2004
    Skąd
    Kobyłka pod Wars
    Posty
    595

    Domyślnie

    mam 16" w moim zelazku (wzór jak w Rudej tylko o cal mniejsze i w jasnym kolorze) i na pewno ich nie wymainie na inne ! oponki 205/45/16 ale zmieniam na 195/45/16. Smigam na seryjnym zawiasie i jest ok-tylko tyłek wysoko stoi troche

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •