Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Wygłuszenie samochodu

  1. #21
    Użytkownik Awatar Inside4
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Darek
    Auto
    Suzuki sv650s
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    3,596

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Civic96 Zobacz posta
    A obklejałeś tylko blachę, czy też plastiki od wewnątrz, czy może włożyłeś upychając piankę do oporu?
    Tylko blachę błotnika-te gąbki mają dobry klej(jak przykleisz do dobrze przygotowanej powierzchni to za..biście ciężko odkleić),ja miałem takie paski po 20cm bo mój brat pracuje przy produkcji wanien z hydro i tym wyciszają od środka.
    Cytat Zamieszczone przez rem1k Zobacz posta

    eee no nie przesadzajcie ze od kilku mat drzwi opadna
    pisze jak było miesiąc po założeniu mat drzwi zaczeły obcierać plastikową nakładkę na progu i przytarł się troszkę lakier od spodu.

    Na drzwi proponuje tylko maty tam bardzo często jest wilgotno, a maty dobrze wyklejone zdają egzamin.
    Cytat Zamieszczone przez _Shadow Zobacz posta


    filc jest lepszy w wygłuszeniu niz ta pianka bo jest bardziej zwarty
    jak najbardziej ale trudniejszy do profilowania, dla tej w/w pianki najlepszym miejscem są właśnie nadkola-ale pod warunkiem bardzo dobrego zabezpieczenia przed wodą.
    Filc może i dobrze wygłusza ale też trzeba podejść do tego z marginesem, zazwyczaj filce stosowane w samochodach są ze specjalną "gumową-foliową-nie wiem co to" podkładką-filcu napewno nie dałbym do na podłogę.
    Ostatnio edytowane przez Inside4 ; 09-08-11 o 09:06

  2. #22

    Domyślnie

    Wystarczy wygłuszyć auto porządnymi matami i właśnie piankami akustycznymi, a w samochodzie zrobi się od razu ciszej. Filc stosowany w Audi, BMW, Mercedesach to filc zbity i zaimpregnowany przed wilgocią. Ten dostępny na allegro to największe dziadostwo, chłonie wilgoć jak oszalały. Taki jak w fabrykach jest trudno lub wcale niedostępny w sprzedaży. Dlatego jestem i będę przeciwnikiem filcu w autach, które mają być poważnie wygłuszone.

    Filc z Apamy, jest trochę lepiej wykonany - http://www.audiosklep.pl/mata-wytlum...50-p-2710.html

    Taki zwykły filc można jedynie zastosować w tylnych nadkolach, bo tam jedynie nie dostaje się woda.

    W drzwi, szczególnie w autach 3 drzwiowych potrafią opadać. Same w sobie są już ciężkie, a przy matach dostaję dość poważnie pod tyłku.
    Ostatnio edytowane przez Easy ; 09-08-11 o 09:52

  3. #23
    Użytkownik Awatar Inside4
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Darek
    Auto
    Suzuki sv650s
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    3,596

    Domyślnie

    Też mi coś się tak wydawalo że te fabryczne filce mogą być czymś impregnowane.
    Tu jest ciekawy materiał do np.nadkoli http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/Mata-GMS-022/340
    sprzedawca polecany przez strefacaraudio.pl

    Cytat Zamieszczone przez Easy Zobacz posta
    W drzwi, szczególnie w autach 3 drzwiowych potrafią opadać.
    Mam sedanika ale fakt jest taki że opadły -przecież nie od owiewek HEKO obtarcie pod drzwiami jest świeże, i podczas zamykania odczuwa się różnicę.

  4. #24
    Użytkownik Awatar kubaszow
    Dołączył
    Apr 2008
    Auto
    EJ6 D16Y7
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Inside4 Zobacz posta
    zazwyczaj filce stosowane w samochodach są ze specjalną "gumową-foliową-nie wiem co to" podkładką-filcu
    tak jak pisalem wczesniej ta guma powoduje ze dzwiek ktory przebil sie przez filc odbija sie od tej gumy, wraca do filcu i tam zostaje ponownie rozpraszany i tłumiony.
    Wlasnie taki filc z guma jest stosowany w autach wyszej klasy zazwyczaj na podlogi, do bagarznika i tylne nadkola.
    Cytat Zamieszczone przez Easy Zobacz posta
    Ten dostępny na allegro to największe dziadostwo, chłonie wilgoć jak oszalały.
    Jak juz pisalem jest sztucznie napompowany a rzeczywistosci ma polowe swojej grubosci - jak pieczywo w marketach

    Mam jeszcze do was pytanie czym mozna by wykleic sciane grodziowa od strony silnika, jakich mat uzyc? bo halas silnika strasznie przenosi sie na bleche grodzi a nast na halas wewn auta.
    Jaka mate zastosowac zeby pochlaniala dziwek i wibracje blachy lub odbijala?
    Ostatnio edytowane przez kubaszow ; 09-08-11 o 12:21

  5. #25
    Użytkownik Awatar młodyBogdan
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Bartek
    Auto
    Ferio EG9 + B18C4
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    2,774

    Domyślnie

    Podaliscie duzo materialow, ktorymi wyciszac auto. Mozecie napisac jeszcze raz, do czego uzyc jakiego materialu?
    czyli czym najlepiej wyciszyc dzwi, czym maske, czym nadkola, czym podloge itd.
    Do dzwi wystarcza tylko maty tak? czy jeszcze filc. Matami w dzwiach zaklejac tylko fabryczne dziury czy cale dzwi obklejac?

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubaszow Zobacz posta
    Mialem ten filc z allegro 16mm ( tak na prawde ma z 10-12mm) wylozylem nia podloge i po pol roku jak sprawdzalem to zrobilo sie z tego filcu 5mm strasznie ciekni sie zrobil i taki poprzestrzelany nie mialo co pochlaniec dzieku!!
    jak wykładąłem u kumpla podłoge tylko ze w twingo to ładowalismy tam tego ok 4-5 warstw bo wiadomo ze to sie ubije z czasem, efekt był super bo auto sie wygłuszyło mocno

  7. #27
    Użytkownik Awatar kubaszow
    Dołączył
    Apr 2008
    Auto
    EJ6 D16Y7
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Do podlogi i reszty blach mozna by uzyc jeszcze Noxudol 3100, nie mialem nigdy do czynienia z tym srodkiem ale Volvo i Saab uzywa tej masy, forach tez zbiera dobre opinie . Zastanawiam sie czy nie bylo by to lepsze rozwiazanie niz maty essa o ktorych pisal "Easy". Na + noxudola przemawia to ze prawie nic nie wazy i zapewnia doskonala ochrone antykorozyjna.
    Dla zainteresowanych na forum mazdy ktos robil auto noxudolem mozna poczytac.

  8. #28

    Domyślnie

    Mam sedanika ale fakt jest taki że opadły -przecież nie od owiewek HEKO obtarcie pod drzwiami jest świeże, i podczas zamykania odczuwa się różnicę.
    Mam tylko doświadczenie z 3D i one zawsze opadają, za młody jestem na 5D . Być może Honda oszczędziła na materiale do zawiasów .

    Do drzwi tylko maty, to samo podłoga. Filc jedynie w nadkola i miejsca, gdzie nie dostaje się woda. W drzwiach miałbyś po jakimś czasie grzyby i inne śmieci, które powstają po zawilgoceniu.
    Ostatnio edytowane przez Easy ; 09-08-11 o 15:54

  9. #29
    Użytkownik Awatar BartlomiejD
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    traktor Avensis
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dorzuce swoje doswiadczenia z wygluszaniem.
    W maju zachorowalem na czarne wnetrze - plastiki i podsufitka z czarnej alkantary - w civicu (EJ8). Zeby to zrobic musialem zdemontowalem wiekszosc plastikow. Od razu wpadlem na pomysl zeby wygluszyc przy tej okazji auto. Poczytalem, popytalem i zdecydowana wiekszosc osob polecala tasmy dekarskie. Poszedlem ta droga i zakupilem kilka rolek marki tytan. Obkleilem zewnetrzne blachy drzwi i nad nadkolami, nadkola. Efekt taki: do 100 kmph w aucie mozna spokojnie rozmawiac, czy tez sluchac cicho muzyki i nawet ja slyszec Powyzej 100 kmph zaczyna wyc silnik/dolot i robi sie zdecydowanie glosniej. Wygluszenie tasma dekarska dalo na prawde duzo, szczegolnie jak sie jedzie w deszczu czy tez po piachu - tylne nadkola juz tak nie halasuja. Nie jest tak cicho jak w BMW/Audi/VW/itd, ale zdecydowanie ciszej niz w niewyciszonym civicu Oczywiscie z czasem sie przyzwyczailem do efektow jakie dalo wygluszenie. Teraz mi malo i uwazam, ze mozna jeszcze duzo w tej dziedzinie zdzialac. Na wiosne planuje poprawic wygluszenie wlasnie jakims filcem

  10. #30
    Użytkownik Awatar apw911
    Dołączył
    Nov 2012
    Imię
    Do usunięcia
    Posty
    358

    Domyślnie

    Daje coś wygłuszenie maski np. poprzez OEMowskie wyciszenie:http://allegro.pl/podbitka-wygluszen...454402661.html?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •