Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Wygłuszenie samochodu

  1. #11
    Użytkownik Awatar Inside4
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Darek
    Auto
    Suzuki sv650s
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    3,596

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubabuba Zobacz posta
    a jak nie chce się spawać to się jeździ bez mat i filcu, bo to podcieranie d*py szkłem.
    popieram dużo aut ma filc w xantii też miałem.Uważam że chcąc się zabraś za jakie kolwiek wygłuszenie trzeba podłoże przygotować.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Rafał
    Auto
    Honda Civic EJ9 D14a3/4
    Skąd
    xxx
    Posty
    18

    Domyślnie

    No to ja biorę ten filc skoro taki jest dobry
    Mam pytanie co do jednej kwestii.
    Mianowicie w moim 3d Ej9 chće wyciszyć nadkola naklejając na tą blachę matę bitumiczną aby optycznie po prostu pogrubić blachę o te 2mm, co ją usztywni.
    Natomiast taki filc byłby dobry do samego już wyciszania, ale nie wiem, czy lepiej nakleić go na wnętrze boczka plastikowego oraz na przyklejoną wcześniej na nadkole matę i zostawić przestrzeń pustą (przestrzeń między plastikiem a blachą) czy może zamiast doklejać do maty, (albo oprócz niej jeszcze) napchać po prostu takiego filca złożonego jak dywan na ścisk aby wyperłnić przestrzeń?

    PS Dziękuję za wcześniejsze porady
    pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    352

    Domyślnie

    mam ten sam problem, matami nie wygłuszam bo to g...o daje wygłuszenia tylko głównie eliminuje drgania blachy. Filc wygłuszy to zdecydowanie lepiej.
    Miałem naklejac na plastiki ale po ostrych opadach rozbierąłem te tylne boczki i tam nie ma śladu wody wiec mozna spokojnie pchać do oporu wg mnie zawijany i upychany ;-)

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Rafał
    Auto
    Honda Civic EJ9 D14a3/4
    Skąd
    xxx
    Posty
    18

    Domyślnie

    No właśnie Shadow zastanawiam się z tymi matami.
    Na drzwi przód to wiem, że muszę dać aby zrobić sztywnośc drzwi dla basu, ale nadkola to waham się mocno.
    Niby mata doda 2mm do blachy, ale czy to ją uciszy trochę, chyba raczej tylko usztwni?
    Gdyby nie trzeba było mat to za te 300zł to bym filcu opór kupił i stłumiłoby lepiej.
    Poczekam może na więcej opinii
    pozdr

    boczek wygląda tak u mnie jak w linku http://www.civic5g.pdg.pl/inne.php?inne=woda_bagaznik

  5. #15
    Użytkownik Awatar Inside4
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Darek
    Auto
    Suzuki sv650s
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    3,596

    Domyślnie

    Ja wykleiłem tylnie błotniki w sedanie gąbką http://allegro.pl/wygluszajaca-piank...739625897.html , i nic się nie dzieje.Jest trochę wentylacji bo elementy obiciowe nie są szczelne, a efekt wyciszenia jest bardzo dobry,
    ale na plaskie powierzchnie typu podłoga i drzwi to poleci l bym maty, choć są ciężkie i zaraz drzwi opadają

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Rafał
    Auto
    Honda Civic EJ9 D14a3/4
    Skąd
    xxx
    Posty
    18

    Domyślnie

    Zawsze zdawało mi się , że taka gąbka to ściema zwłaszacza w takiej cenie-zawsze myślałem, że jest za rzadka aby wygłuszyć, a tu Ty piszesz, że efekt jest bardzo dobry
    Hmm ile kasy by mniej poszło na nią- filc 20zł m2.
    A obklejałeś tylko blachę, czy też plastiki od wewnątrz, czy może włożyłeś upychając piankę do oporu?
    pozdrawiam

  7. #17
    Użytkownik Awatar rem1k
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    remigiusz
    Auto
    cn2
    Skąd
    DE/PL
    Posty
    2,854

    Domyślnie

    eee no nie przesadzajcie ze od kilku mat drzwi opadna stare eh9 ma dosyc szczelnie wyklejone drzwi i nic sie do tej pory z nimi nie stalo. Ile takie maty moga warzyc na jedne drzwi? 1-1,5 kg max? Co do filcu to zgodzilbym sie ale nie widze mozliwosci napakowania pod tapicerke czy dywaniki 5 cm tego badziewia. Maty sie spokojnie mieszcza i robia robote a przy tej grubosci to podejrzewam ze lepsza niz filc

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    352

    Domyślnie

    filc jest lepszy w wygłuszeniu niz ta pianka bo jest bardziej zwarty, jak by był taki cudowny to by go ładowali w kazde auto bo taniocha, a jednak wola ładowac filc i to często po kilka cm grubosci, Swoją droga ciekawi mnie skad oni biora filc gruby na 4-5 cm, ja najgrubszy znalazłem cos ok 16mm a tamten jest jednym płacie a nie łączony

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Auto
    EJ9
    Skąd
    Toruń
    Posty
    59

    Domyślnie

    Na drzwiach zamykamy otwory technologiczne cienkimi płytkami metalowymi/aluminiowymi i na to dajemy maty zamykając wszystko. Na drzwi nie kładziemy filcu i innych materiałów gąbczastych (ze względu na wodę i uszczelki i wilgoć)
    Zaś przód, cała podłoga i cały tył wykładamy filcem upychając go gdzie się da. Dopiero takie rozwiązanie ma sens.

    Tak g woli wyjaśnienia Akustycznie - kolumny głośnikowe, subwoofery oraz pokoje akustyczne również wygłusza się piankami/filcem/watą. NIE MATAMI ! Tu jest dokładnie to samo. Co tłumi ? gąbko-filc czy mata alu z domieszką smoły ?

    Jak to napisał któryś z kolegów powyżej... Stosując maty obniżamy rezonans blach. Stosując filc wytłumiamy. Tu po raz kolejny pojawia się pojęcie akustyka. Pojęcie wygłuszanie - wytłumianie to dwa różne pojęcia w akustyce. Nauczmy się wspólnie. W końcu !

  10. #20
    Użytkownik Awatar kubaszow
    Dołączył
    Apr 2008
    Auto
    EJ6 D16Y7
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Widze ze kolejny temat dla mnie, bo tez od jakiegos czasu chce podniesc komfort w coupe VI.
    Naczytalem sie duzo madrych i mniej madrych artykulow, stosowalem Dekarke na drzwi daje rade usztwnia blache zewn , zaklaja otwory w wewn. tworzy jakas tam komore zamknieta i po czasie widze ze jak sie dobrze przygotuje podloze, wyczysci , odtlusci i dobrze rozgrzeje maty to sie trzymaja u mnie juz 3 sezon a tam gdzie musialem oderwac zeby cos naprawic badz poprawic i na szybkiego zaklejalem to faktycznie maty sie odklejaja.
    Co do filcu w.w auta maja napakowane ficu lub jakas pianke chlonaca dzwieki min boczki drzwi wyglada to jak by byla wylana w boczek i odcisnieta od wewn blachy ciegien itd ladnie wypelnia wszystkie wglebienia i nie przeszkadza zadnym mechanizmom ostatnio w nowej Avensis widzialem sciane grodziowa wewn i przestrzen pod deska napakowane bylo tyle filcu ze w glowie sie nie miesci b.grubi i puszyty zeby rozpraszal dzwiek. Tak jak wata na poddasza ma gr. ok 10cmi jest jak by nadmuchana , gdy by byla scisnieta to by stracila swoje wlasciwosci.
    Mialem ten filc z allegro 16mm ( tak na prawde ma z 10-12mm) wylozylem nia podloge i po pol roku jak sprawdzalem to zrobilo sie z tego filcu 5mm strasznie ciekni sie zrobil i taki poprzestrzelany nie mialo co pochlaniec dzieku!!

    Generalnie co doradzaja eksperci:
    -zaklejenie wszystkich otworow technicznych (tzw poprawienie fabryki) ktore nie sa potrzebne i nie uzywane. Wszystko to blokuje dostawanie sie halasu.
    -uzywanie kilku roznych materialow np. maty( niweluja rezonans blach), na to jakis material pochlaniajacy dzwiek np filc, na to cos odbijajacego dzwiek (odbija halas ktory wraca do filcu i tam zostaje pochlaniany)
    Byly badania roznych materialow pochlaniajacych dzwiek w roznych czestotliwosciach i filc wypadl najlepeij w dosc szerokim zakresie czestotliwosci tylko jak dobrze pamietam filc mial ok 30mm grubosci im grubszt tym efekty byly lepsze.
    Dlatego ten filc z allegro moim zdaniem sie nie nadaje jest sztucznie spulchniony na 16mm i tak jak pisalem po jakims czasie ubil sie i w rzeczywistosci mial z 5mm max do 8mm.
    Popatrzcie w rtv-agd na pralki ze zdjeta gora maa wyciszenie ladnym grubym 20mm zbitym filcem tylko z kad taki wziac?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •