Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Silnik się grzeje - przedmuc**** uszczelkę pod głowicą

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    Ej6 c4 JRSC
    Posty
    205

    Domyślnie

    Carlosv auta od handlarza z założenia nie kupisz, ale od prywatnej osoby która kupiła wcześniej od handlarza już tak. Dość dziwna teoria.

  2. #2
    Nierzetelny sprzedawca Awatar carlosv
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Karol
    Auto
    nadchodzi ;)
    Skąd
    Dobre
    Posty
    1,945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez subbug Zobacz posta
    Kuty na 4 łapy jest gdyż pod wszystkimi danymi auta widnieje taki zapis "uwagi":
    "Kupujący oświadcza że został poinformowany przed zakupem ze firma nie odpowiada za wady ukryte pojazdu oraz ze samochod jest używany. Nabywcy przysługuje prawo do oględzin przez rzeczoznawcę lub autoryzowany serwis. Rezygnując z w/w oględzin nabywca poświadcza iż dokonał ich osobiście oraz akceptuje stan techniczny, w jakim znajduje sięw/w pojazd. Sprzedający nie udziela gwarancji ani rękojmi na zakupiony pojazd. W samochodach używanych mogą znajdować się podzespoły z innych roczników niż w/w pojazd oraz stan licznika nie musi odzwierciedlać rzeczywistego przebiegu pojazdu. Podpisując fakturę nabywca kwituje odbiór samochodu. Nabywca w przeciągu miesiąca od momentu zakupu auta musi zgłosić w odpowiedniej ubezpieczalni nabycie pojazdu. Kupujący zwolniony z opłaty skarbowej PCC3 / PCC3A"

    No i podspodem podps oczywiscie sprzedającego i kupującego
    No to lipa. Wiedzial jak sie zabezpieczyć.

    Cytat Zamieszczone przez Mosciak Zobacz posta
    Może i ja bym swoją Hondę sprzedał, tak jak mi sprzedali. Ale nie potrafiłbym opchnąć komuś auta z ukrytą wadą i to tak poważną.
    I narobisz sobie problemów jak opchniesz. Jak reszta jest ok (karoseria, zawias itp) to ja na Twoim miejscu bym ją robił.

    Cytat Zamieszczone przez sebaj_p Zobacz posta
    Carlosv auta od handlarza z założenia nie kupisz, ale od prywatnej osoby która kupiła wcześniej od handlarza już tak. Dość dziwna teoria.
    Wiesz to juz jak ktoś woli ale jak ja kupowałem samochody i widziałem że facet to handlarz w dodatku nieudolny (dużo samochodów na podwórku ktore mają usterki typu zalane wnetrze, widoczne nieudolne naprawy blacharskie) to jakoś stawałem się bardziej wyczulony niz podczas zakupu od prywatnej osoby. Ale wiadomo do końca sie tego nie uniknie. Ja mam złe wspomnienia po handlarzach.
    Ostatnio edytowane przez carlosv ; 04-08-11 o 21:26

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.

    Ja kupiłem pechowo 3D 1.5 D15b2 90KM - miła sporo ukrytych wad i na dodatek od polaczka a na papierach niemieckich wypełnionych inblanco. Jakiś miesiąc temu robiłem 3 raz uszczelkę pod głowicą. Czyli co roku uszczelka... Mój silnik jest tak popartolony, że nie idzie jeździć z termostatem - strasznie się grzeje - co prawda kopa ma niezłego. Po nauczkach planuję wstawić jeszcze jedną chłodnicę i zamiast termostatu wezmę wstawię jakiś elektrozawór na wężu albo zwykły kulowy zawór wody 1" i ustalę minimalną szparę tak do normalnej jazdy aby się szybciej grzało w środku w mrozy a nie po 20 min jazdy .. - w lecie na mieście musiałem bez termostatu śmigać i ze zworką w przewodzie od wentylatora chłodnicy (nowa) który cały czas ją studził. Planuję też takiego moda ręczne chłodzenie np w korkach - to tańsze niż wymiana czujnika temperatury.

    Najlepsze jest to że po 3 latach dopiero odkryłem że mam silnik D15b2 a nie jak ten typ mi wciskał D15b7 101 KM.
    Przeglądam właśnie forum bo chce hankę do gazu wsadzić

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Awatar jasiek09
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Janek
    Auto
    EG4
    Skąd
    LBN
    Posty
    2,121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_BB Zobacz posta
    Przeglądam właśnie forum bo chce hankę do gazu wsadzić
    Najpierw doprowadź ją do ładu, jak uszczelka byłaby chociaż raz zrobiona dobrze a nie po partacku to o problemie byś dawno zapomniał

  5. #5
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Możecie podać na priv lub tutaj (jeśli można) co to za handlarz z Dąbrowy Górniczej ? Znajomy prawdopodobnie od niego kupił kilka miesięcy temu Honde, która jak się później okazało też miała padnięty silnik. Samochód po pierwszej wymianie oleju zaczął dymić jak stary dwusuw... w silniku zamiast oleju był chyba sam moto doktor. Po wymianie zużycie oleju sięgało o zgrozo 1l/100 km.

    Widać koleś specjalizuje się w sprzedaży totalnie zajechanych samochodów. Warto by było przed nim ludzi ostrzec (o ile mówimy o tym samym handlarzu).

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    '91 CIVIC D15B2 EG4
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    216

    Domyślnie

    http://autogp.otomoto.pl/
    Ja tam się nie wstydzę i podawać na priv sensu nie ma. To jest jego strona, wystarczy poznać podwórze, dość charakterystyczne. Jeśli to on, to watro potwierdzić opinie o tym człowieku przez kolejną osobę.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    No i wszystko jasne - to ten człowiek.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    '91 CIVIC D15B2 EG4
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    216

    Domyślnie

    A co się dokładnie działo z wozem? Jest jakieś foto? Czy coś? Mój też od tego samego gościa kopcił jak smok po zmianie oleju, olej znikał w oczach. Zalany był motodoktor, wszystko odpicowane na sprzedaż. Blacharka też zrobiona na sprzedaż a po paru miesiącach już purchle wyszły.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    honda civic coupe ej
    Skąd
    Józefów
    Posty
    28

    Domyślnie

    w moim przypadku poprzedni właściciel mojej hondy miał podobny przypadek z silnikiem, tyle że już ja to później naprawiałem, on wczesniej 3 razy robił uszczelke pod głowica i planowanie i co zrobił zaraz sie grzał, jak ja sie stałem włascicielem okazało się po dokładnych analizach że padnięta jest pompa wody, wymienilismy pompe wody, dotego zrobilismy remont głowicy plus nowa uszczelka i problem zniknął... ale nie wszystkie przypadki są takie same, teraz po jakims czasie żałuje że robiłem to wogóle bo dół bierze olej, więc na drugi raz juz bym sie za to nie brał, tylko kupił słupek, jak zrobiłem to teraz, tylko czeka na zmiane. Tobie radze zrobic tak samo, kupic słupek i jeździć, roboty tyle samo a mniejsze koszty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •