Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 479

Wątek: Jaki akumulator ??

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Piotr
    Auto
    Honda Civic
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    17

    Domyślnie

    Moja Hania jest z 2007 r. i jestem właśnie po wymianie aku ,bo kilka razy odmówił współpracy.Kupiłem Centrę o podobnych parametrach co stary aku.Myślałem włożyć mocniejszy,ale przy moim jeżdżeniu prawdopodobnie nigdy bym go nie naładował na maxa.Odłącza się normalnie i nic się nie blokuje.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic 1.8 sport
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ja kupilem Varta blue dynamic B32 i poki co jestem z niego zadowolony. W sklepie zaplacilem za niego 220zl. Podczas wymiany nie potrzebujesz zadnego podtrzymania, poprostu odlaczasz stary i podlaczasz nowy. Mi tylko zresetowal sie zegar i glosnosc radia ustawila sie na minimalna.

  3. #13
    Użytkownik Awatar jockow
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Protector174 Zobacz posta
    Cześć,

    Nadszedł czas aby wymienić akumulator na nowy dlatego mam kilka pytań:

    - jaki akumulator polecacie, osobiście rozglądałem się z srebrnym Boschem ale cena dość wygurowana jest,
    - czy podczas wymiany starego aku. potrzebne jest podtrzymanie napięcia czy też mogę go normalnie odłączyć i zamontować nowy,
    - ostanie pytanie czy podczas odpięcia starego aku. zablokuje się radio itd czy też nie ma z tym problemu,

    Dzięki,
    P
    Witam ,ja zmieniłem na Yuasa taki wkładają do Hondy ,Bosch'a nie polecam popsuł się ewentualnie Varta.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Przemek
    Skąd
    woj. śląskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc, z tego co piszecie to chyba ominę Boscha i wspiorę Polskich procudentów ;-)

  5. #15
    Użytkownik Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    Civic VIII
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    620

    Domyślnie

    Panowie podbijam jakie parametry ma akumulator do 1.4 2006 rok, kaszana jest straszna i musze dziś kupić.

    45Ah 330A będzie dobry czy za mocny?

  6. #16
    Użytkownik Awatar h16v
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    2.2 i-CTDi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez geo Zobacz posta
    Panowie podbijam jakie parametry ma akumulator do 1.4 2006 rok, kaszana jest straszna i musze dziś kupić.

    45Ah 330A będzie dobry czy za mocny?
    To taki problem jest KLIKNĄĆ???
    Jakby coś mój śmiga znakomicie.

  7. #17
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez geo Zobacz posta
    Panowie podbijam jakie parametry ma akumulator do 1.4 2006 rok, kaszana jest straszna i musze dziś kupić.

    45Ah 330A będzie dobry czy za mocny?
    Nie wiem jaki był orginalnie, ale niedużo większy może być, wszystko zależy ile jeździsz. Jak mało i nie doładowujesz prostownikiem to po jakimś czasie grozi mu zasiarczenie, jak jeździsz dużo (trudno powiedzieć ile, ale dużo zależy od ilości rozruchów a im niej tym lepiej) to spokojnie możesz wsadzić większy, zawsze będziesz miał zapas.
    Ja już swój kupiłem, jest na 1-ej stronie ale gdybym miał auto 1.4 i jeździł ok 1000km/mies. to kupił bym 45Ah.
    Na prąd rozruchu nie patrz bo wszystkie są w okolicach 300A i to w zupełności wystarczy bo rozrusznik i tak tyle nie weźmie - chyba że ma zatarte łożyska i nie kręci



  8. #18
    Użytkownik Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    Civic VIII
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    620

    Domyślnie

    Auto jest z 2006 roku i cały czas jest fabryczny akumulator co jest dla mnie mega szokiem bo trafiła mi sie chyba jakaś elitarna sztuka

    Zamówiłem sobie jednak Boscha w innych samochodach mamy powkładane i dają radę. Bosch silver będzie mnie kosztował 180 zł więc tragedii nie ma.

    Dzieki wielkie za odpowiedz!!

  9. #19
    Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1
    Skąd
    Zielonka WWL
    Posty
    6,225

    Domyślnie

    Oryginalnie siedzi chyba Yukasa
    トマシウ


    no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

  10. #20
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    W moim (5D 2006 1.8) zanim zmieniłem na Bannera był tak opisany: "FB HiDash Furukawa Battery 46B24L(S)-MF".



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •