Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 102

Wątek: Spalanie

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie Spalanie

    Witam Was!
    Chciałem się zapytać jakie u Was wychodzi spalanie. Ja mam VII gen, d14z6 (2002r.) - nowe wszystkie filtry, paski (kupiłem auto przy przebiegu 106 000 przez znajomego, który prowadzi salon Hondy - auto przeszło duży przegląd) i za cholerę nie mogę zejść do "przyzwoitego" spalania. Wychodzi mi 9-10 litrów po Krakowie.
    Dodam, że w trzy miesiące zrobiłem ponad 20 000 km po autostradzie (wyjazdy za granice)
    Oczywiście, jak mnie ktoś wkurzy albo nie mam czasu i jeżdżę ostro to nie mówię ani słowa. Ale jak nie przekraczam 3,5 tys. obrotów i staram się stosować do zasad ekologicznej jazdy, to nie rozumiem czemu wciąż mam spalanie na poziomie 9-10 litrów...
    Jakieś pomysły? Jak jest u Was?

  2. #2
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Tak Ci będzie palić. Na trasie przy ostrożnej jeździe zejdziesz do 6 litrów, ale ten silnik po mieście do oszczędnych nie należy

  3. #3
    Użytkownik Awatar LemonR
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Robert
    Auto
    Avensis T27 2ZR, J
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Niestety auto ma sporą masę i do tego słaby motor więc swoje musi wypić aby jako tako jechał

  4. #4
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Jestem zadowolony ze swojego k20a3, na trasie spala 7 litrów po mieście 13 literków ale to już szczegół :P jest czym jechać

  5. #5
    Użytkownik Awatar rafal
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    EP2 1.6 3D '05r
    Skąd
    Radom, Lublin
    Posty
    909

    Domyślnie

    Może sonda jest do wymiany, skoro większe masz spalanie? Mi tam d14z6 maksymalnie spalał 8,5l.

  6. #6
    Użytkownik Awatar bunio14
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Filip
    Auto
    Civic 2005
    Skąd
    Trzebinia
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja mam w mieszanym kolo 6.5 - 6.7 z wlaczona klima
    Na trasie 700km full zaladunek, 2 doroslych i 2 dzieciakow +box na dachu wyszlo mi 6.6 wiec bardzo przyzwoicie
    Ale wiem jak jest w Krakowie, korki.. korki.. korki wiec nie ma co sie dziwic

    A regulacja zaworow byla robiona? Moze troche pomoc
    Moze sprawdz jeszcze hamulce - moze klocki/szczeki nie odbijaja do konca i masz ciagle tarcie. Kola sie nie grzeja?

    To tak na szybko jesli chodzi o pomysly

  7. #7
    Użytkownik Awatar daabxc
    Dołączył
    Jun 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic VII EP1
    Skąd
    Łódź
    Posty
    38

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o moje doświadczenie z tym modelem (D14Z6 EP1 - tyle, że z 2003) to spalanie w cyklu mieszanym z włączoną klimatyzacją (70-80% w mieście na krótkich odcinkach) wygląda nastepująco:
    min: 6,64l/100 km (lato)
    max: 8,32l/100 km (zima)
    avg: 7,65l/100 km (od początku użytkowania)

    Bardziej szczegółowe dane i statystyki: http://www.autocentrum.pl/dziennik-k...datki-paliwowe

    Dodam, że dynamiczną jazdę rekompensuję m.in. przysłowionym hamowaniem silnikiem do granic możliwości
    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    Regulacja zaworów była robiona podczas sporego przeglądu (20 000 km temu). Co do hamulców - wydaje mi się, że jest ok, ale dzisiaj jest 25 stopni w Krakowie i mocne słońce, więc całe auto mam nagrzane i ciężko mi powiedzieć. Hamulce zaczęły mi piszczeć więc nie długo będę miał to robione. Przez to, że jeżdżę sporo po autostradzie z prędkością 165 km/h (równo 5 tys obrotów), zeżarł mi olej. Na szczęście to zauważyłem i mam zalany nowym olejem plus oczywiście nowy filtr paliwa.

    No chyba, że źle mierze spalanie - a racji wąskiego portfela nie robię testu z pełnym bakiem, tylko jak mi się zapala lampka rezerwy to tankuję 10 litrów i patrzę ile na tym przejadę. To zbyt niedokładne badanie?

    Aha - ja mam 5-drzwiowy, on jest cięższy niż 3-drzwiowy.

  9. #9
    Użytkownik Awatar daabxc
    Dołączył
    Jun 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic VII EP1
    Skąd
    Łódź
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zielnik Zobacz posta
    Aha - ja mam 5-drzwiowy, on jest cięższy niż 3-drzwiowy.
    Racja...nie zauważyłem

  10. #10
    Użytkownik Awatar genior
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Krosno
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zielnik Zobacz posta
    nie robię testu z pełnym bakiem, tylko jak mi się zapala lampka rezerwy to tankuję 10 litrów i patrzę ile na tym przejadę. To zbyt niedokładne badanie?
    można powiedzieć że w ogóle nie miarodajne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •