Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: jak sie dostac do filtra paliwa... to chyba on jest sprawca

  1. #1
    Użytkownik Awatar Amorr
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    DC2 K20A2_T
    Skąd
    Lublin
    Posty
    544

    Domyślnie jak sie dostac do filtra paliwa... to chyba on jest sprawca

    autko rano w garazu pali z "1go", pozniej sa klopoty z odpaleniem /im dluzej stoi tym wieksze/ i trzeba raz pokrecic troszke odczekac 2 sek i pozniej juz zapala jak trzeba. Pompa przy red-line wyrabia wiec nie ona raczej jest przyczyna.

    pozniej jak nawet zapali to dosc nierownomiernie pracuje ... np czuc, ze odpalil na 2, 3 cylindry i dopiero pozniej w miare lepiej - jak komp przelaczy na lpg to jest cacy... wiec chyba filtr trzebaby wymienic... przebieg autka ponad 200,000.

    2003 - 5d - d16v1

  2. #2
    Użytkownik Awatar civic45
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    PIOTREK
    Auto
    EP2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    271

    Domyślnie

    hehehehee miałem to samo
    filtra jak otako nie ma jest w zbiorniku paliwa taka siateczka na smoku i to jedyny filtr który można ze dwa razy przeplukać(plukałem rozpuszczalnikiem nitro)
    na jakis czas jest spokoj ale juz zaczynam myśleć o zakupie nowej siatki pytałem w servisie cos ponad 200 zł

  3. #3
    Użytkownik Awatar Amorr
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    DC2 K20A2_T
    Skąd
    Lublin
    Posty
    544

    Domyślnie

    uuuc cos drogo /zmiana paska i napinacza tez ladnie wychodzi - paska jak paska ale $ napinacza ..../

    lecz za wymiane prawej koncowki drazka kier, wymiane filtra paliwa i wymiane oleju w skrzyni u mnie mechanicy chca ~280pln [z ich czesciami] wiec spytam skad ten filtr biora... bo podobno strasznie sie go naszukali ale znalezli

  4. #4
    Użytkownik Awatar civic45
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    PIOTREK
    Auto
    EP2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amorr
    lecz za wymiane prawej koncowki drazka kier, wymiane filtra paliwa i wymiane oleju w skrzyni u mnie mechanicy chca ~280pln [z ich czesciami] wiec spytam skad ten filtr biora... bo podobno strasznie sie go naszukali ale znalezli
    heheheheee widzę że chyba ci chca wywalić ten filter węglowy od par paliwa bo jest obok zbiornika i w pierwszej chwili myślałem że to to
    nic innego nie znalazłem i byłem w serwisie innego filtra jak pisałem wyzej nie ma
    jak zmienia to niech ci pokazą stary bo sam ciekaw jestem :afro:

  5. #5
    Użytkownik Awatar Amorr
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    DC2 K20A2_T
    Skąd
    Lublin
    Posty
    544

    Domyślnie

    Filtra oczywiscie nie ma - miales racje /typowi sie pojebly gen i myslal, ze moja to 6/

    Jak bardzo miales brudna ta siateczke przy pompie - u mnie byla mala kreska brudu - tak zzz 1cm na pare mm - wiec nic nie czyscilem.

    I ciagle mam to...

  6. #6
    Użytkownik Awatar civic45
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    PIOTREK
    Auto
    EP2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    271

    Domyślnie

    nie no u mnie były kluski takie jakby taki silikon ciężko powiedziec ale cos tam było w smoku i blokowało przepływ wielkość jak 5 zł i ogulnie siatka pozatykana

    a tak a propo tej usterki to może ktoraś z cewek jest walnieta ????????

    sprawdz jeszcze jak zapali gdy kilka razy najpierw załączysz zapłon przed zapaleniem tak 2-3 razy:u mnie to pomagało

  7. #7
    Użytkownik Awatar Amorr
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    DC2 K20A2_T
    Skąd
    Lublin
    Posty
    544

    Domyślnie

    nic nie pomaga .... wlalem jakis srodek do czyszczenia wtryskow i ogolnie ukadu od benzyny niby oki ale jak pojezdze na lpg to znowu i co najgorsze jest to kompletnie nieprzewidywalne .... raz oki a raz nie :/

    kampania serwisowa sie zaczyna wiec moze powiedza mi co so tym ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •