Czesc.podbije ten stary temat nie miejcie za zle .Mam takie same objawy.Kupilem autko 2.2 2006 76 tys km.Wczesniej jezdzilem tylko benzyna bez turbo dodatkow wiec zaczynalem sie zastanawiac czy to zachlysniecie silnika to nie slynny turbo lag,momentami to wyglada jakby nie tyle co przyspieszal co hamowal chwilowo.Ale po tym temacie mam nadzieje ze moge sie tego efektu pozbyc.Mam nawyk ze nie wbijam gazu do maximum tylko go delikatnie stopniowo wrzucam na obroty co niestety nie zalacza od razu turbiny wiec moze to nie styl jazdy odpowiedni na dane auto ale za rezygnuje z ekonomii i przeciagam go troche na biegach zeby nie shodzic ponizej tych 1.5-1.8 po zmianie dla zywotnosci czesci.

Mam zle doswiadczenia z mechanikami.I dlatego chce sie przygotowac na ta wizyte.Autko jest po serwisie.I teraz chce je podlaczyc pod komputer zeby uniknac napraw po wygasnieciu gwarancji ktora dal mi komis.Z tego co zauwazylem opisywanie problemu w garazu nie pomaga,jedynie konkretna usluga.BEKACZU napisal ze "dopiero zrobienie logów wykazało zbyt mały przepływ powietrza." jak to nazwac,powiedziec im ze chce wykaz z komputera uwzgledniajacy przeplyw powietrza ?przez co?
Moge jakos sprawdzic EGR bez koniecznosci jego demontazu?Moze ktos wie gdzie mozna znalezc jakis manual,how to pokazujacy czyszczenie zaworu.na angielskiej stronie probuje ale jestem za zielony jezykowo.