Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: DIY - Do it yourself: Shortshifter Civic Coupe EM2

  1. #1
    Użytkownik Awatar szymonnn
    Dołączył
    Sep 2007
    Auto
    EM2
    Skąd
    Piotrkow / Wawa
    Posty
    272

    Domyślnie DIY - Do it yourself: Shortshifter Civic Coupe EM2

    Witam,

    poniżej fotorelacja jak zamontować Shortshifter do Civica Coupe EM2

    Szacowany czas modyfikacji: 45 minut
    Narzędzia: Klucze podstawowe, obcęgi
    Dodatkowe: wiertło 3mm(pierwsze wiercenie) i 6 mm (drugie wiercenie)
    Elektronarzędzia: wiertarka, odkurzacz

    Części: Shortshifter, dwie śrubki 6mmx30mm + 4 podkładki + 2 nakrętki

    Najpierw potrzebujemy Shorta:
    Tak wyszedł z maszyny wiercąco - frezującej




    Potem zabieramy się za demontaż tunelu środkowego

    1. wypięcie spinek z przodu tunelu, wystarczy wcisnąć okragły bolec w spince i wyjąć całą spinkę (przy ponownym wpinaniu, nalezy je przestawić na wpianie wysywając bolec)



    2. Z drugiej strony tunelu są dwie śruby z jednej i z drugiej strony tunelu mocujące tylną zaślepkę. Odkręcamy je i wyczepiamy zaślepkę z zaczepów.



    3. Teraz odkręcamy gałkę zmiany biegów oraz wyczepaimy plastik dookoła ręcznego. Aby to zrobić nalezy najpierw odciągnąć plastik do tyłu a następnie pociągnąć do góry, powinien łatwo wyjść z dwóch przednich zaczepów.



    4.Nastepnie odkręcamy dwie śróbki trzymające plastik tunelu środkowego.



    Możemy teraz zdjąć cały tunel środkowy

    5.Teraz zdejmujemy zwleczkę i zsuwamy cięgno z drążka zmiany biegów. Zawleczke zachowajcie bo przyda się później.




    6.Zakładamy pomalowany hameraitem (jezeli jest stalowy) shortshifter na drążek zmiany biegów. I wiercimy otwór w blaszce dospawanej do drążka zmiany biegów aby przytwierdzić shorta. Wiertło 6mm, śrubka też. Pamiętajcie o tym, żeby odkurzyć opiłki metalu , które spadną na dół drążka zmiany biegów. Tam jest łożyskowana kulka mocująca drażek zmiany, jak zostawicie opiłki to możecie zatrzeć z czasem jej gniazdo.



    7. Przykręcamy cięgno do shorta, przykręcamy shorta do drążka i zakładamy zawleczkę na bolec trzymający shorta. (potrzebujecie dwóch śrubek 6mm z podkładkami i nakrętkami do tego)



    8. tak wygląda na gotowo:



    9. Składamy tunel środkowy w odwrotnej kolejności i cieszymy się precyzyjną i skróconą zmianą każdego biegu.

    Pozdrawiam
    Szymonnn
    Ostatnio edytowane przez szymonnn ; 15-06-11 o 15:55

  2. #2
    Użytkownik Awatar eRMD
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Radosław
    Auto
    ACC CL9
    Skąd
    Włodawa
    Posty
    1,786

    Domyślnie

    To ja tylko dodam że nie trzeba z USA ciągnąć shorta bo można sobie samemu zrobić korzystając z mojego projektu.

  3. #3
    Użytkownik Awatar KruKs
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EM2 -> D17A9
    Skąd
    Gdansk
    Posty
    695

    Domyślnie

    do tematu mozna by dodac rowniez post eRMD o skroceniu samego lewarka zmiany biegow:
    "
    Dziś w godzinkę ogarnąłem skracanie dźwigni biegów. Sprawa wydaje sie prosta. Zaczynamy od ściągnięcia tunelu. Odkręcamy 4 śruby trzymające cały mechanizm dźwigni biegów. Ściągamy linki od biegów i odczepiamy z zaczepów. Linka przód-tył jest zablokowana taką wsuwaną blaszką którą trzeba podważyć i wysunąć do góry. Linkę lewo-prawo (ta z lewej strony) trzeba obrócić o 90stopni i wysunąć w lewą stronę. Jest tam taka dziwna zapadką którą chyba trzeba jakoś przycisnąć ale ja użyłem troszkę siły i tez sie poddała. Mając cały mechanizm można już przystąpić do najtrudniejszego. Trzeba zebrać tak materiał by została średnica równa 10mm. Gwint na patyku jest M10 (standard M10x1,5) a za gwintem pogrubienie które właśnie trzeba zebrać. Ja na długości ok 6cm wyprowadziłem tą średnice na podstawowej szlifierce. Następnie narzynka i lecimy z gwintem. Odcinamy resztę patyka tak by zostało ok 3cm gwintu. Reszta do kosza( to odpad do niczego już nie potrzebny - widać to na pierwszym zdjęciu na kostce) Na koniec ładna fazka i można wszystko składać i cieszyć sie naprawdę szybką zmianą biegów. Do pomacania na zlocie Ogólnie gałka jest niżej o ok 5cm.

    "

    kopiowany z tematu eRMD strona okolo 33 :P
    Ostatnio edytowane przez KruKs ; 15-06-11 o 17:50

  4. #4
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    No ładnie Panowie, podlinkuję posta gdzie trzeba Oby więcej takich

  5. #5
    Użytkownik Awatar marcin_T
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    EM2
    Skąd
    Eudezet
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eRMD Zobacz posta
    To ja tylko dodam że nie trzeba z USA ciągnąć shorta bo można sobie samemu zrobić korzystając z mojego projektu.
    Mistrzu w czym to narysowałeś? Masz moze plik zrodlowy do tego? najchetniej plik z ProrE

  6. #6
    Użytkownik Awatar marcin_T
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    EM2
    Skąd
    Eudezet
    Posty
    369

    Domyślnie

    eRMD: Jeszcze jedna sprawa, z jakiego materialu to ma byc zrobione?
    Może być ST-37 ?

  7. #7
    Użytkownik Awatar eRMD
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Radosław
    Auto
    ACC CL9
    Skąd
    Włodawa
    Posty
    1,786

    Domyślnie

    bry. Mam to w dxf,dwg i 3D z solida. Pisz na PW w jakim rozszerzeniu potrzebujesz i Ci wyśle.

    Jesli chodzi o material polecam najtańsze aluminium lub stal. Aluminium wiadomo że nie będzie korodować a stal trzeba czymś zakonserwować zanim sie zamontuje. Ta ST37 to chyba bliski odpowiednik starej "35" czyli do wszystkiego i do niczego ale w przypadku szorta wystarczy.

  8. #8
    Użytkownik Awatar marcin_T
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    EM2
    Skąd
    Eudezet
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cześć,

    Jak możesz zrobić z pliczkow paczke rar albo zip to bedze wdzieczny
    A co do materiału to myslalem wlasnie nad Alu 6061-T6 tylko nie wiem ile mnie za to policzą.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cześć, byłem dzisiaj w zakładzie obróbki CNC we Wrocławiu i pytałem za ile takie coś mi wystrugają z aluminium. Powiedzieli 100 zł ale jak brał bym więcej sztuk to będzie taniej. Był by ktoś z dolnego śląska albo okolic chętny na takie coś? Wtedy moglibyśmy złożyć zamówienie grupowe i było by taniej. Dzięki eRDM za projekt

  10. #10
    Użytkownik Awatar marcin_T
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    EM2
    Skąd
    Eudezet
    Posty
    369

    Domyślnie

    U nas bez jakiegokolwiek debatowania o cenach wykonanie z alu 70 plnow netto.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •