Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 223

Wątek: Parówa VS CAI

  1. #21
    Użytkownik Awatar maniak2007
    Dołączył
    Aug 2007
    Auto
    black Ej1 be18
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez billiejoe Zobacz posta
    kto z Was ma tego CAIa owiniętego jakąś termo taśmą ewentualnie górne ramie z pcvki
    ja mam CAI z aluminium owiniety taśma termo. przed owinięciem CAi strasznie sie grzał, teraz po owinięciu już sie AŻ tak nie grzeje. więc warto owinąc.

  2. #22
    Użytkownik Awatar Artek82
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Artur
    Auto
    wife car ;]
    Skąd
    Krubki-Górki WWL
    Posty
    629

    Domyślnie

    tu kibelrura ma przewagę nad metalową rurą, nie akumuluje tak ciepła

  3. #23
    Użytkownik Awatar radar333
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Radek
    Auto
    9 gen HB R18Z4
    Skąd
    Proszowice k/KRK
    Posty
    1,672

    Domyślnie

    A CAI przynajmniej w jajku ma ta przewagę że na niego piź*zi zimnym z okolic halogena że aż miło i zaje*iście podciąga górę do odcinki. Wg mnie parówa to tylko taki bajer pod maską bo jest modna. Za 2 lata minie i wymyślą jakiegoś bączka nowego a CAI zawsze będzie CAI'em.

  4. #24
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radar333 Zobacz posta
    A CAI przynajmniej w jajku ma ta przewagę że na niego piź*zi zimnym z okolic halogena że aż miło i zaje*iście podciąga górę do odcinki. Wg mnie parówa to tylko taki bajer pod maską bo jest modna. Za 2 lata minie i wymyślą jakiegoś bączka nowego a CAI zawsze będzie CAI'em.
    Jak co drugi zakłada parówę bez osłony i bez nadmuchu zimnego to sie nie dziwie że takie zdanie krąży. Parówa daje co innego a co innego cai. nie można ani jednego ani drugiego skreślać.

  5. #25
    Użytkownik Awatar radar333
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Radek
    Auto
    9 gen HB R18Z4
    Skąd
    Proszowice k/KRK
    Posty
    1,672

    Domyślnie

    A ja skreślam? Parówa to jest tak przemyślana jak seryjny dolot. Żeby coś dać a nie zabrać do tego a przy tym brzmi i wygląda. Wg mnie parówa jest nr2 po CAI'u właśnie, lepsza niż long ram i short ram.

  6. #26
    Użytkownik Awatar wkostek
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Acc CG9, Cvc EJ9
    Skąd
    Lublin
    Posty
    992

    Domyślnie

    Ja się wypowiem o CAIu i parówie, bo miałem kiedyś CAI, a teraz mam parówę. Prawdą jest, że na CAIu wyciśniemy więcej u "góry", ale na moim przykładzie CAI porawił górę, ale spadła (i to dość znacząco dało się odczuć) elastyka silnika w dolnym i średnim zakresie obrotów. Natomiast parówkowa daje ładne zachowanie auta w dolnym i średnim zakresie, ale niestety góra już tak piękna nie jest. Jak widać na moim wykresie poniżej:

    Jest to mój aktualny wykres na parówie. Jak widać na parówie wartość momentu obrotowego jest imponująca zwłaszcza, że to 1600 ccm i ładnie przebiega na całej długości. Już od 3000 rpm jest ponad 150 Nm. Natomiast przebieg mocy jak widać jest ok w średnim zakresie, a im dalej tym krzywa zaczyna "łagodnieć" i w okolicy 6700 rpm zaczyna powoli spadać. Na CAIu powinno wyglądać to tak (niestety nie mam wykresu), że przebieg krzywej mocy byłby podobny, ale "góra" byłaby lepsza (ostrzejsza) i moc maksymalna mogłaby być wyższa i z pewnością powyżej 7200 rpm. Natomiast krzywa momentu byłaby korzystna dopiero od około 5500 rpm.
    Podsumowując: auto do sportów motorowych to ja stawiałbym na CAI, natomiast do auta "miejskiego" parówa jest wręcz idealna.
    Ostatnio edytowane przez wkostek ; 11-06-11 o 09:15

  7. #27
    Użytkownik Awatar radar333
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Radek
    Auto
    9 gen HB R18Z4
    Skąd
    Proszowice k/KRK
    Posty
    1,672

    Domyślnie

    I tym morałem należało by zamknąć temat.

  8. #28
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wkostek Zobacz posta
    Już od 3000 rpm jest ponad 150 Nm. Natomiast przebieg mocy jak widać jest ok w średnim zakresie, a im dalej tym krzywa zaczyna "łagodnieć" i w okolicy 6700 rpm zaczyna powoli spadać. Na CAIu powinno wyglądać to tak (niestety nie mam wykresu), że przebieg krzywej mocy byłby podobny, ale "góra" byłaby lepsza (ostrzejsza) i moc maksymalna mogłaby być wyższa i z pewnością powyżej 7200 rpm. Natomiast krzywa momentu byłaby korzystna dopiero od około 5500 rpm.
    Podsumowując: auto do sportów motorowych to ja stawiałbym na CAI, natomiast do auta "miejskiego" parówa jest wręcz idealna.
    generalnie - nie można opisywać wykresu w sposób porównawczy do czegoś, co nie jest zmierzone w tych samych warunkach i przedstawione na tym samym wykresie. Generalnie więc wróżysz z fusów mówiąc 'tu by było coś tam". Albo coś jest, albo tego nie ma. To jest podejście inżynierskie.
    Ja wtrące w te dywagacje coś nowego, bo testowałem na hamowni doloty od przepustnicy do filtra w mojej pracy magisterskiej. Wykres i wnioski wieczorem.

  9. #29
    Użytkownik Awatar zico1981
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG4 z2
    Skąd
    Z Kenii
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    A nie jest przypadkiem tak, ze dlugie doloty poprawiają dół a krótkie góre?

  10. #30
    Użytkownik Awatar jasiek09
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Janek
    Auto
    EG4
    Skąd
    LBN
    Posty
    2,121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zico1981 Zobacz posta
    A nie jest przypadkiem tak, ze dlugie doloty poprawiają dół a krótkie góre?
    nie,to niestety nie takie proste

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •