Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: wymiana żarówek w sedanie

  1. #1
    KaktusJack
    Gość

    Domyślnie wymiana żarówek w sedanie

    Czy ktoś już może wymieniał żarówki HB3 i HB4 w swojej Hani bo ja chyba jestem mało kumaty i jak zabrałem się do wymiany HB4 to dostałem :jadaczka:.
    Według instrukcji obsługi wystarczy skręcić koła i wyciągnąć dwie zaślepki przytrzymujące nadkole i mamy dostęp do żaróweczek :d .
    Nic bardziej mylnego, według moich spostrzeżeń i dzisiejszych zajęć praktycznych tam trzeba wyciągnąć chyba z osiem tych zaślepek i zdjąć całe nadkole które wcale nie chce zejść.
    Czy ja muszę rozebrać "pół auta" żeby wymienić żarówkę ??

  2. #2
    Użytkownik Awatar ervyll
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    Sorki za OT - a na jakie żarówki chcesz wymienić ?
    Pytam z ciekawości, ja swojego sedana odbieram za miesiąc, zastanawiałem się na co wymienić i na razie stanęło na HIR-ach.

    Poniżej porównanie oryginałów i żarówek typu HIR:

    High beam
    stock: 9005, 12.8V, 65W, 1700 lumens
    new: HIR1 (9011), 12.8V, 65W, 2530 lumens

    Low beam
    stock: 9006, 12.8V, 55W, 1000 lumens
    new: HIR2 (9012), 12.8V, 55W, 1875 lumens

    Stronka gościa, który nimi handluje na ebay.

    A tu porównanie Sylvanii Standard, XtraVision i HIR Toshiby.

  3. #3
    KaktusJack
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ervyll
    Sorki za OT - a na jakie żarówki chcesz wymienić ?
    Philips Blue Vision http://www.lighting.philips.com/pl_p...ghting&lang=pl
    Jak pojadę dziś do ASO na wymianę i troszkę na nich pojeżdżę to dam znać jakie są "subiektywne" odczucia użytkownika po wymianie.
    Pzdr.
    KaktusJack

    [ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 ]
    Jak obiecałem tak też i czynię :d
    Subiektywnie rzecz biorąc na żaróweczkach jeździ się całkiem miło, w deszczową noc troszkę są rozmyte ale na oryginałach widać jeszcze mniej, w noc pogodną bardzo dobrze widać, oko się nie męczy a i pobocze jest całkiem dobrze oświetlone wiec reasumując jak dla mnie całkiem fajne żaróweczki, spokojnie można je polecić tym kierowcą którzy mają do przejechania do 200 kilometrów i to wcale nie koniecznie w warunkach miejskiego oświetlenia.

    Co do wymiany to rzeczywiście wystarczy zdjąć dwie zaślepki i śmiało pociągnąć za nadkole.
    W zasadzie operacja ta jest potrzebna tylko do wymiany żaróweczki od strony pasażera ponieważ wszyskie inne można spokojnie wymienić pod maską wystarczy troszkę sprytu , którego mnie na początku zabrakło ale od czego są fachowcy z ASO. :aloha:
    Pzdr.
    KaktusJack

  4. #4
    Użytkownik Awatar ervyll
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    Dzisiaj dotarły do mnie ze Stanów żaróweczki HIR 9012 (12V, 55W) jako zamienniki HB4. Kosztowały 55$ + przesyłka, drogo, ale skusiła mnie ciekawość. Za tydzień jak odbiorę samochód napiszę jak się sprawują.
    Sorki za jakość zdjęć, ale moja idiotkamera nie chciał złapać ostrości na żarówkach.




  5. #5
    Użytkownik Awatar Milek
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Vette c7
    Skąd
    Białystok
    Posty
    3,985

    Domyślnie

    Panowie, wrzuccie obydwoje foty jak zarowki swieca na aucie w dzien i wieczorem

  6. #6
    KaktusJack
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Milek
    Panowie, wrzuccie obydwoje foty jak zarowki swieca na aucie w dzien i wieczorem
    Mówisz i masz

    Przed wymianą w dzień


    Po wymianie w dzień


    Przed wymianą noc


    Po wymianie noc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •