Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: samodiagnostyka i co dalej???

  1. #1
    Użytkownik Awatar ivan667
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    marcin
    Auto
    d13b2 swap na d15b7
    Skąd
    bydgoszcz/nowy sącz
    Posty
    461

    Domyślnie samodiagnostyka i co dalej???

    Witam
    Wiem ze o samodiagnostyce bylo wiele, ale nie znalazlem w archiwum odpowiedzi na moj problem. Wyswietla mi sie jedno dlugie mrugniecie i po 2 sekundach przerwy 10 szybkich mrugniec, po tym przerwa ok 2 sek i cykl sie powtarza. Wydaj mi sie ze to blad 1 i 10. czy mam racje? dodam ze jest to d13b2 + LPG. nie wiem czy wczesniej te bledy wystepowaly bo nie robilem samodiagnostyki nigdy przedtem, mam ten samochod niedlugo. I teraz nasuwa mi sie pytanie co robic z tymi bledami? 1 to sonda lambda i jej obwod a 10 to czujnik temp powietrza dolotowego lub jego obwod. czy mam z tym jezdzic i sie nie przejmowac czy cos dzialac? specjalnie nie dzieje sie nic zlego w aucie, poza tym ze jest lekko mulony przez LPG, ale niestety studenta nie stac na pb95 tak na marginesie pali mi 8-10 litrow lpg, glownie miasto i bardzo krotkie odcinki, na trasie 8. czy to nie za duzo? buta mam ciezkiego ) Pozdrawiam i czekam na rady

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    warszawa
    Posty
    53

    Domyślnie

    mogą to być błedy spowodowane również zła instalacją lpg lub złym jej podłaczeniem np brak emulatora sondy wtedy na pb wywali check i np złe pdpiety czujnik przepustnicy np uszkodzony przewód co do sondy jesli steruje mieszanką gazu i jest naprawde uszkodzona to lepiej wymień jesli bedzie dawać za uboga mieszanke wypali gniazda zaworowe jesli za bogata bedzie za dużo palić

  3. #3
    Użytkownik Awatar ivan667
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    marcin
    Auto
    d13b2 swap na d15b7
    Skąd
    bydgoszcz/nowy sącz
    Posty
    461

    Domyślnie

    z tego co sie orientuje to instalacja jest max uproszczona i nie ma raczej emulatora sondy :/
    a czy jest zle podpiety czujnik przepustnicy to nie wiem. K** zaczynam zalowac ze mam lpg, ale cos z tym trzeba zrobic

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    warszawa
    Posty
    53

    Domyślnie

    wieć jesli chodzi o bład 1 to na 99 % chodzi o to na gazie jest inna mieszanka a więc i innne wskazania sondy ktore ecu odczytuje jako bład i stad check emulator podczas pracy na lpg podaje na ecu zmieniony sygnał aby uniknąć bledu jesli nie masz emulatora to stad problem co do drugiego błedu to nie jestem pewien choć przyczyn tez bym szukał w lpg a co z tym zrobić ???? dołozyc emulator najlepiej można tez z tym jezdzic jesli ci to za bardzo nie drazni ale jesli ecu odczytuje bład sondy to przez rozne czujniki zmienia rózne parametry pracy silnika pomimo zę samochód chodzi na lpg a mieszanka nie jest sterowana błednymi odczytami z sondy przez zmiane tych parametrów auto zarówno na benzynie jak i lpg chodzi z czasem coraz gorzej zamula sie i wogóle ( u mnie tak było ) łatwo to sprawdzić zrób reset kompa( przywrócisz ustawienia domyślne pózniej niech silnik pochodzi na wolnych obrotach jak to sie robi po resecie i przejedż sie zobaczysz jaka jest róznica

  5. #5
    Użytkownik Awatar ivan667
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    marcin
    Auto
    d13b2 swap na d15b7
    Skąd
    bydgoszcz/nowy sącz
    Posty
    461

    Domyślnie

    zrobie reset, mam tylko nadzieje ze nie komp nie zeswiruje calkiem bo mam w srode dluga trase :P albo poczekam z tym i zrobie jak wroce. podobno komp uczy sie po resecie czy cos a po resecie mam probowac na lpg czy beznynie?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    warszawa
    Posty
    53

    Domyślnie

    tak uczy sie najpierw po resecie zapalasz na wolnych obrotach wszystkie odbiorniki prądu są wyłaczone czyli radio nadmuch śwuiatła itp i musi pochodzić az sie właczy i wyłączy sam wentylator ze 20 minut to u mnie trwa a pozniej jazda w roznych zakresach obrotow ja robie tak ze resert pozniej do wlaczenia wentylatora i dalej normalna jazda raz na pb raz na lpg tak jak jezdze normalnie a roznica u mnie zaraz o resecie czyli przywroceniu ustawien domyslnych jest zauważalna zarowno na lpg jak i pb to ze muli to również moze być wina złej regulacji proste instalacje trzeba czesciej regulować

  7. #7
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivan667
    Wyswietla mi sie jedno dlugie mrugniecie i po 2 sekundach przerwy 10 szybkich mrugniec, po tym przerwa ok 2 sek i cykl sie powtarza
    troche mi sie to niezgadza, komputer wyswietla bledy od najmniejszego kodu do najwiekszego.
    Poza tym nie ma kodu w postaci 10 krotkich migniec.
    Moze to jest jedno dlugie i 9 krotkich? Wtedy to blad 19.
    Najgraj film z mrygajaca dioda na telefon czy aparat i pokaz.
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  8. #8
    Użytkownik Awatar ivan667
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    marcin
    Auto
    d13b2 swap na d15b7
    Skąd
    bydgoszcz/nowy sącz
    Posty
    461

    Domyślnie

    nie ma problemu moge to nagrac, mozliwe ze cos pomylilem ale wydaje mi sie ze jest tak jak pisalem, tylko jedno pytanko, gdzie moge zamiescic filmik?

  9. #9
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  10. #10
    Użytkownik Awatar ivan667
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    marcin
    Auto
    d13b2 swap na d15b7
    Skąd
    bydgoszcz/nowy sącz
    Posty
    461

    Domyślnie

    http://www.wrzuta.pl/film/2k0lNEdFRr/d13b2_dioda_ecu filmik z dioda, jeden cykl, po tym jest od nowa to samo. to pierwsze blysniecie pojawia sie z chwila przekrecenia kluczyka na zaplon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •