Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: silnik bierze olej....

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic V d13b2
    Skąd
    Białogard
    Posty
    28

    Domyślnie

    czyli lepiej wymienić silnik?? 10 mam matki boskiej pieniężnej(wiem że to za miesiąć ale wcześniej nie dam rady) i będę rozważał wymiankę silnika;] tylko prosiłbym jeszcze żeby kilka osób się wypowiedziało co do tego

  2. #12
    Użytkownik Awatar reaktor
    Dołączył
    Apr 2007
    Auto
    JEGIE 5
    Posty
    5,555

    Domyślnie

    nie ma tu co debatować
    remont to abstrakcja
    ile tego oleju bierze ?
    motorek 1.3 potraktuj jakimś pożądnym moto dokotrem
    poinno pomóc w sprawie konsumpcji oleju
    wyrównać kompresje itd.


    30zł i bedziesz miał problem z głowy


    nie ma sensu go remonotwac wiec nie żałuj go najwyżej wstawisz 2
    Ostatnio edytowane przez reaktor ; 15-05-11 o 19:02

  3. #13
    Użytkownik Awatar vnv_nation
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    Honda Civic 8 1.8
    Skąd
    SJZ
    Posty
    2,206

    Domyślnie

    Wypowiedzi takich osob znajdziesz w co trzecim watku na forum. Wymiana silnika bardziej sie oplaci finansowo o ile trafisz na dobry egzemplarz ale to loteria. Za remont zaplacisz wiecej ale wiesz ze przynajmniej teoretycznie na jakis czas masz spokoj. Ja u siebie jakis czas temu remont robilem, wyszlo mnie cos pod 2tys (d15b2) i juz wiem ze srednio sie oplacilo, gdyby jeszcze auto bylo mlodsze to moze bym nie zalowal no ale auto juz ma wartosci tyle co dobry rower, twoje podejrzewam ze tyle samo wiec przemysl..

  4. #14
    Użytkownik Awatar rafal86
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Rafał
    Auto
    CL9 Mugen
    Skąd
    Oława
    Posty
    1,364

    Domyślnie

    Na forum widziałem niedawno za 300zł ktoś oferował d13b2. Daj ogłoszenie na gieldzie ze kupisz taki silnik i napewno ktos sie odezwie.
    Swoją drogą to raczej mało które 1.3 łyka olej. Większosc to były auta dla "emeryta" i nikt ich nie katował. Osobiscie bym nie remontował tylko taniej Cie wyjdzie zrobić swapa....na 1.3

  5. #15
    Użytkownik Awatar Inside4
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Darek
    Auto
    Suzuki sv650s
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    3,596

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafal86 Zobacz posta
    Na forum widziałem niedawno za 300zł ktoś oferował d13b2. Daj ogłoszenie na gieldzie ze kupisz taki silnik i napewno ktos sie odezwie.
    Swoją drogą to raczej mało które 1.3 łyka olej. Większosc to były auta dla "emeryta" i nikt ich nie katował. Osobiscie bym nie remontował tylko taniej Cie wyjdzie zrobić swapa....na 1.3
    Dobrze gada.

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic V d13b2
    Skąd
    Białogard
    Posty
    28

    Domyślnie

    ok, wystawię ogłoszenie na giełdzie ale najpierw zadzwonię do jakiegoś kolesia z zachodniopomorskiego mam do niego ok 120km a wiem że ma na sprzedaż civic-a na części bo miał wypadek... silnik z powypadkowego civic-a gdzie sam go wymontowuje i widzę w jakim stanie było auto być może będzie lepszy...
    Ostatnio edytowane przez *kub@* ; 15-05-11 o 20:32

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic V d13b2
    Skąd
    Białogard
    Posty
    28

    Domyślnie

    chłopaki odnośnie mojego silnika że nierze olej opierałem się na diagnozie "mechanika złotej rączki". Dzisiaj wróciłem wcześniej i postanowiłem sprawdzić co się dzieje, raz już zapaliła mnie się kontrolka od oleju podczas jazdy a ów kopcenie silnika zaczęło się od czwartku, więc dzisiaj wykręciłem świece i okazało się że nie ma ani grama nagaru, sprawdziłem wskaźnik poziomu oleju o jest go w silniku ok 3mm ponad max, a jak zajrzałem do chłodnicy okazało się że jest prawie że sucho i nie wskazywało mnie temperatury bo mam walnięty czujnik temperatury i mam wydmuchaną uszczelkę... auto kupiłem za 2/3 całej sumy wartości pojazdu bo było do lekkiegoremontu a okazuje się że sporo jest do zrobienia;/. Z tym silnikiem jest taki problem że pali ok 13L/100km, na zimnym silniku trzyma wolne obroty i ciężko pali, a na rozgrzanym silniku nie trzyma wolnych obrotów i w żaden sposób nie chce zapalić, przy odpalaniuna zimnym silniku muszę dać trochę gazu bo nie chce zapalić. Postanowiłem że zrobię tego civica i będę nim jeździł jak najdłużej... Pomóżcie mi zdiagnozować co może być przyczyną ów usterki, z góry dzięki i pozdrawiam

    czy nikt nie może mnie pomóc?? a może taka praca silnika może być spowodowana silniczkiem krokowym??

    czy ktoś może mi pomóc, a czy przyczyną takiej pracy silnika może być silniczek krokowy??
    Ostatnio edytowane przez *kub@* ; 17-05-11 o 21:29

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic V d13b2
    Skąd
    Białogard
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witam ponownie, dzisiaj chłopaki stało się coś dziwnego z moim silnikiem od momentu zwarcia eletryki w moim civicu nie działał czujnik temperatury i licznik. Dzisiaj rano później wyjechałemdo pracy i musiałem trochę depnąć i przy 140km/h licznik zaczął działać a temparatura nic licznik działał do samego końca drogi do pracy jak wracałem i odpaliłem silnik licznik znów nie chodził ale za to czujnik temperatury zaczął chodzić normalnie... nie mam pojęcia co się dzieje, wszystkie bezpieczniki wewnątrz auta są całe natomiast w skrzyneczce obok akumulatora cały czas przepala mi bezpiecznik 7,5, od czego jest ten bezpiecznik i co może być przyczyną wskazywania temperatury ipracy licznika?? z góry dzięki

  9. #19
    Użytkownik Awatar Marcin1792
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ6 D16Y7 + Minime
    Skąd
    Pyrzyce
    Posty
    971

    Domyślnie

    Pod maska 7,5 A to bezpiecznik od ECU o ile sie nie myle Jeśli nie pali Ci na rozgrzanym silniku ( nie slychac buuu cyk - przekaznika pompy paliwa) to do przelutowania luty w tym oto przekazniku, nic nie kosztuje. Pali 13/100km? Sprawdz sonde najlepiej zacznij od samodiagnostyki.

  10. #20
    Użytkownik Awatar rafal86
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Rafał
    Auto
    CL9 Mugen
    Skąd
    Oława
    Posty
    1,364

    Domyślnie

    w d13b2 jest inna pompa wiec przekaźnika nie ma. Zrób samodiagnostyke jak kolega radzi i bedziemy mądrzejsi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •