Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: "Pływające" zachowanie

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    D15Z8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie "Pływające" zachowanie

    Panowie mam problem z civiciem. Nie zależnie czy to na zimowych 14 czy letnich 15 samochód zachowuje się niestabilnie. Przy wyższych prędkościach jest to bardziej zauważalne chociaż czuję to też przy niewielkich. Mam wrażenie jak bym na moment tracił wyczucie w jakim położeniu są koła tak jak by "pływały". Mam ustawioną poprawnie zbieżność, nowe końcówki drążków. Mechanicy mówią też, że reszta zawieszenia nie wykazuje żadnych luzów. Z magla nie ubywa płynu. Przy jeździe np. na autostradzie ze stałą prędkością muszę robić co jakiś czas delikatne ruchy kierownicą w celu korygowania toru jazdy. W dodatku samochód ma tendencję do ściągania w lewo. Mechanicy natomiast mówią, że miał przygodę z prawej strony. Przy łagodnych autostradowych łukach mogę jechać najwyżej 100 km/h. Mam kolegę który ma takiego samego civica i u niego nie ma problemu. Też ma wrażenie jak by mój pływał.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Paulo21
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Paweł
    Auto
    D14Z4 MB2 '00
    Skąd
    Kraków
    Posty
    147

    Domyślnie

    A słyszysz jakieś stuki podczas skręcania na postoju? Mam to samo u siebie z tym ze jak dodam gazu to jedzie w lewo a jak puszcze to prosto lub ciągnie w prawo. Możesz mieć wyrabane sworznie i tulejki górnych wahaczy (to nie wyjdzie na szarpakach) albo tak jak u mnie (o ile słyszysz stuki) przekładnia kierownicza się zacina i dziwnie pracuje kierownica a płynu z niej też nie ubywa. Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    D15Z8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Żadnych stuków nie ma. Mechanicy wchodzili pod samochód i dość dokładnie sprawdzali całe zawieszenie. U mnie nie zaleznie czy dodam gazu czy nie ciągnie w lewo. Podjadę jeszcze raz do nich i poproszę o ponowne sprawdzenie. Chociaż robili to już u mnie 3 razy. Zaraz po zakupie przed i po zimie. Po zimie wyszła końcówka drążka oraz gumy stabilizatora. Wszystko wymienione. Może to faktycznie tuleja górnych wachaczy bo po prawej mam wymienioną, a lewą nie.

  4. #4
    Użytkownik Awatar hiro
    Dołączył
    Jan 2005
    Auto
    VIII, IX 1,8 Sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    105

    Domyślnie

    Mam to samo u siebie

  5. #5
    Użytkownik Awatar sivy
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Sławek
    Auto
    is250 awd
    Posty
    2,377

    Domyślnie

    a sparawdzili amortyzatory?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    D15Z8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Amortyzatory na przeglądzie wyszły ok, ale to chyba nie jest do końca miarodajne. Dzisiaj po rozpędzeniu się do 140 stwierdzam, że na 90% problemem jest ściąganie w lewo, co staje się problemem przy wyższych prędkościach. Może faktyczne lewy przedni amortyzator jest nie sprawny. Mam jeszcze taki objaw, że jak ruszam przy wyprostowanych kołach na równej nawierzchni to kierownica od razu delikatnie skręca w lewo. Może powinienem pojechać na pomiar pkt. konstrukcyjnych?

  7. #7
    Użytkownik Awatar sivy
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Sławek
    Auto
    is250 awd
    Posty
    2,377

    Domyślnie

    przydałoby sie

  8. #8
    Użytkownik Awatar rafal86
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Rafał
    Auto
    CL9 Mugen
    Skąd
    Oława
    Posty
    1,364

    Domyślnie

    jak Cie sciąga w lewo a zbierzność masz ustawioną to moze opony? Mam to samo u siebie i winą jest nierówno ścieta jedna opona

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    D15Z8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Opony jak i felgi są nowe. W sumie na 3 różnych kompletach felg i opon jest tak samo. Pojechałem na stację kontroli i zawieszenie oraz amortyzatory sprawne. Wszystko sztywne. Zasugerowali mi żebym zrobił pełną geometrię włącznie z pochyleniem kół. Spojrzeliśmy na samochód od przodu i było widać, że opona od strony kierowcy wystaje bardziej niż od strony pasażera. Zasugerował również, że to może być np. uszkodzona poduszka amortyzatora. Podobno to nie jest do sprawdzenia i zostaje wymiana poduszki. Najpierw zrobię pełną geometrię i wtedy będzie jasne.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    D15Z8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Pojechałem na pełną geometrię do Grodziska Maz. na ul. Płocką 14. Tam stwierdzili, że lewe koło ma 0,5 stopnia pochylenia i z racji, że Honda zapomniała o możliwości jej regulacji musiałem kupić lewy wahacz regulowany. Następnie znowu pojechałem na geometrię. Ustawiona wszystko pięknie tylko jak kierownicę dokładnie ustawię na wprost. Jak delikatnie "pyknę" kierownicę w lewo lub w prawo (jednak najmocniej wyczuwalne jest w lewo) to nie wraca do jazdy na wprost, tak jakby się przycinała, kierownica zostaje wychylona. Na geometrii stwierdzili, że to magiel się przycina. Na zapalonym silniku na postoju przy ruchach kierownicy coś delikatnie stuka z lewej strony. Magiel nie ma luzów. Zawieszenie, drążki bez żadnych luzów. Zasugerowali, że może przycina się lewy drążek wchodząc do magla. Powiedzcie jak to sprawdzić? Może wiecie kto się dobrze zna na maglach w Warszawie? Nie uśmiecha mi się go regenerować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •