Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97

Wątek: Civic 2004 D14Z6 SWAP na K20A3 160 KM

  1. #1
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie Civic 2004 D14Z6 SWAP na K20A3 160 KM

    Jak w tytule posta. Posiadam Civic 2004 (lift) z silnikiem D14Z6, przebieg 127kkm.
    Mam też czekającego dawcę z 2003, Civic Type-S K20A3 160 KM po przebiegu 160kkm.

    Żeby nie było że to ściema wrzucam fotkę z widocznymi obydwoma autkami


    Sprawa wygląda następująco. Zacząłem projekt i chcę się do niego jak najlepiej przygotować. Pod koniec Maja lub na początku Czerwca planuję wziąć tydzień urlopu i popełnić SWAP Nie chcę aby mnie coś w tym czasie zaskoczyło.

    Z podstawowych rzeczy które już sobie uświadomiłem to:
    1. Sanki z anglika pasują do polaka, tak więc dwa dolne mocowania silnika mam załatwione. Górne mocowanie silnika i skrzyni będę musiał wyciąć z angola. Przewiercę zgrzewy i wyciągnę co mi potrzebne.

    2. Nie wiem czy wielokliny w piastach będą pasować, dlatego przerzucę całe przednie zawieszenie łącznie z zaciskami.

    3. Trzeba przerzucić pompę ABS na druga stronę. Mam mocowania, więc bez stresu. Od zacisków angola nie będę odkręcać przewodów hamulcowych, więc od razu będę miał odpowiednie długości i wyprofilowania żeby podłączyć do pompy serwo. Przewód hamulcowy do połączenia pompy hamulcowej i ABS znajdzie się.

    4. Skrzynka bezpieczników silnika również musi przelecieć na druga stronę. Wiązka z anglika musi zostać przedłużona żeby sięgnęła aż do pasażera.

    5. Wkładki, stacyjka i immo wciągnę z angola. To samo z kompem silnika. Jeżeli kluczyki w jednym i drugim samochodzie są tego samego wzoru to bez problemu podmieni się stacyjki (Plug&Play)?

    6. Wydech ogarnę.

    7. Czy zbiornik paliwa w D14Z6 ma inną pompę paliwa niż w K20A3? Przekładać zbiornik czy sobie pompa paliwa ma wystarczającą wydajność?

    8. Ktoś mi wspomniał o jakimś multiplekserze, który może mi dokuczać przy uruchomieniu silnika w innej karoserii. Może ktoś obcykany powiedzieć o co chodzi?

    9. Jeżeli mam w 1.4 nabitą klimę, to mogę podjechać gdzieś do punktu żeby mi spuścili czynnik? Później przy nabijaniu 2.0 po SWAPie mogłoby być trochę taniej... ?

    10. Czy są jakieś specjalne procedury odpowietrzania silnika po wymianie płynu chłodzącego?

    Proszę o komentarze i rady. Wszelkie uwagi i krytykę chętnie wysłucham.

    P.S. Uprzedzam pytania dlaczego nie wrzucam silnika K20A2 200 KM... Chciałem mieć budę 5D a do takiej silnik 160 KM optymalny.

  2. #2
    Użytkownik Awatar genior
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Krosno
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    zbyt wiele nie wniosę do tematu także na początek - powodzenia!

  3. #3
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    mam nadzieję, że wkrótce temat zacznie żyć ;-)
    śmiało Panowie bo nie wiem na kiedy wypisywać urlop ;-)

  4. #4
    Użytkownik Awatar maciex
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    EP1
    Skąd
    Kraków
    Posty
    949

    Domyślnie

    Więc z tego co czytałem i wypowiedzi ludzi jest w chu***** roboty z przekładką K20 są inne podłużnice to na początek ale jak masz dużo opanowania to dasz radę pytanie czy kasowo Ci się opłaca

  5. #5
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Jak przeczytałem listę tych pierdół to nie wiem czy lepiej tego rozbitka nie wyremontować i kierę przełożyć

  6. #6
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    W japończykach kiery się nie przekłada, mają niesymetryczne ściany grodziowe. Myślałem o tym przed zakupem, ale poczytałem sporo na ten temat i odwiodłem się od tego pomysłu.

    Cytat Zamieszczone przez maciex Zobacz posta
    Więc z tego co czytałem i wypowiedzi ludzi jest w chu***** roboty z przekładką K20 są inne podłużnice to na początek ale jak masz dużo opanowania to dasz radę pytanie czy kasowo Ci się opłaca
    Jednym samochodem jeżdżę, drugi stoi i czeka. Powiedzmy że w cenie jednego kupiłem dwa ;-) opłaca mi się, robię to z sympatii do Hondy ;-)

    Nigdy nie SWAPowałem silnika ale szybko się uczę, więc już możecie się do mnie wpisywać w kolejkę na podobne mody.

    Inne podłużnice? Oba auta są 5-drzwiowe. Jak patrzyłem w Honda EPC to całe zawieszenie jest takie same. Nie chce mi się wierzyć, że podłużnice są inne. No nic, w sobotę będę w domu to pomierzę sobie na spokojnie. Spróbuję też zrobić te falujące obroty bo powoli zaczynają mnie irytować...
    http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/sho...uj%B1ce-obroty

    maciex, wpisałeś sobie "w drodze do EP3" - czy to znaczy, że planujesz zakupić CTRa czy robic jakiegoś moda?
    Ostatnio edytowane przez owsikk ; 05-05-11 o 18:18

  7. #7
    Użytkownik Awatar maciex
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    EP1
    Skąd
    Kraków
    Posty
    949

    Domyślnie

    Tak zbieram zbieram i planuje zmienić na CTR w tym roku . Mody są nieopłacalne naczytałem się forów i trzeba mieć lekką ręką 10tyś żeby SWAP robić.

    K20 to jest taki wybryk, że on siedzi tył na przód i skrzynie ma po lewej nie po prawej i trzeba to modzić aby pasowało.

  8. #8
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    CTR... nie chce mieć 3-drzwiówki :P

    Lubię grzebać przy samochodzie, więc mój mod to będzie czysta przyjemność Jutro na spokojnie pomierzę sobie sanki. Jak będę mieć dostęp do neta to wrzucę konkretne informacje na ten temat.

  9. #9
    Użytkownik Awatar bcn
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CU2, EU7
    Skąd
    Warszawa :: trgk
    Posty
    697

    Domyślnie

    no to dlub i postuj; robisz swapa, nad ktorym sie zastanawialem 2 lata wstecz, ale po rozmowach, policzeniu kosztow czesci i ewentulanych fuckupow, strojenia itd wyszlo, ze temat ekonomicznie jest nieoplacalny.
    Ale szczerze kibicuje i trzymam kciuki, ze sie uda.

  10. #10
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Musi się udać. Pojeździłem trochę tą angielską wariatką w weekend i nie widzę innej opcji - muszę przełożyć.
    Dla przypomnienia, SWAP dotyczy dwóch samochodów:
    biorcą jest polski: Civic 2004 5D z silnikiem D14Z6 wersja po liftowa
    dawcą jest anglik: Civic 2003 5D z silnikiem K20A3 przed liftem

    Wstępne słuchy mi doniosły, że była zmiana podłużnic. Sobotnie pomiary wykazały, że podłużnice są identyczne. Druga sprawa to sanki silnika, a raczej ich mocowanie. Pomierzyłem miarą budowlaną typu "metrówka" i wyszło mi że również całe mocowanie jest takie same. Jeżeli byłaby różnica to tylko w kilku milimetrach, czego wogóle nie biorę pod uwagę. Wydaje mi się, że konstrukcje samochodów były identyczne. Jeśli nazwa nowszej wersji LIFT oznacza delikatne zmiany - co z reguły dotyczy nadwozia - to nieekonomiczne byłyby zmiany zawieszenia czy konstrukcji nośnej. Ta kwestia powinna być zatem jednoznaczna - takie same podwozie

    Przejrzałem również mocowanie tłumika obu wersji. Uchwytów jest kilka - na pewno pasuje pierwsze i ostatnie. Pierwsze przejdzie razem z sankami, ostatnie jest takie same więc nie ma się co spinać.

    W najbliższą Sobotę zrobię fotki mocowań silników i skrzyń obu aut. Wrzucę do posta i pokażę jak są zrobione i co mam zamiar z nimi MODzić.

    Jeśli chodzi o angielską wiązkę silnika K20A3, będzie za krótka do mojego auta. Wcześniej pisałem o uszkodzonej chłodnicy anglika. Okazało się, że gość który mi sprzedał dobrą chłodnicę z wiatrakami ma jeszcze wiązkę z wersji europejskiej tego modelu. W Sobotę mam do niego podjechać i zabrać. Jeśli będzie w porządku, ominie mnie robota z przedłużaniem przewodów wiązki angielskiej. W weekend złożę wam raport

    Cytat Zamieszczone przez bcn Zobacz posta
    policzeniu kosztów czesci i ewentulanych fuckupow
    Jeżeli miałbyś kupować pojedyńcze części i kompletować graty do SWAPa to na pewno projekt nie będzie ani racjonalny ani opłacalny.
    Ja mam całego dawcę, więc wyciągnę co będzie mi potrzebne. Po tym jak skończę SWAP to zrobię zestawienie kosztów. Wszystkie wpływy z tytułu sprzedaży niepotrzebnych części oraz wypływy z kupna tych potrzebnych zapisuję w Excelu.

    Tak na marginesie, kumplowi z mitsumaniaki.pl padła głowica w silniku diesla Galant 99'. Nie opłacało się kupować nowej głowicy bo za jakiś czas byłoby to samo. Wypatrzył na allegro anglika z silnikiem 2.5 V6 160KM, kupił i również robi SWAP Tak to jest komuś podsunąć pomysł
    Ostatnio edytowane przez owsikk ; 06-07-11 o 23:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •