Strona 271 z 371 PierwszyPierwszy ... 171221261269270271272273281321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,701 do 2,710 z 3704

Wątek: Felgi i opony w Civic VIII gen

  1. #2701
    Użytkownik Awatar shinoda
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Konrad
    Auto
    FK3
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    1,185

    Domyślnie

    widocznie jeden typ opony wystepuje z roznymi parametrami.

    Ja jak kupowalem moje Bridgestony od kolegi, ktory pracuje w fabryce tej firmy, to przyslal mi rozpiske dla moich opon i ten sam model Potenza RE050A 225/45 R17 91W mial chyba 4 rozne odmiany z roznymi wartosciami oporu, gloscnosci i hamowania.... takze nie ma sie co dziwic, ze moga byc roznice w tym, co przedstawiacie.

  2. #2702
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shinoda Zobacz posta
    widocznie jeden typ opony wystepuje z roznymi parametrami.

    Ja jak kupowalem moje Bridgestony od kolegi, ktory pracuje w fabryce tej firmy, to przyslal mi rozpiske dla moich opon i ten sam model Potenza RE050A 225/45 R17 91W mial chyba 4 rozne odmiany z roznymi wartosciami oporu, gloscnosci i hamowania.... takze nie ma sie co dziwic, ze moga byc roznice w tym, co przedstawiacie.
    Raczej chodzi o to, że w dana opona jest w różnych rozmiarach i one poszczególne mogą (i mają) różne parametry. Inna sprawa, że na stronach sklepów jest pełno błędów

  3. #2703
    Użytkownik Awatar shinoda
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Konrad
    Auto
    FK3
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    1,185

    Domyślnie

    No w waszym przypadku może tak być u mnie dotyczyło to jednego konkretnego rozmiaru

  4. #2704
    Użytkownik Awatar lukpaw
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport
    Skąd
    Kielce
    Posty
    59

    Domyślnie

    Na stronach sklepów są błędy to fakt. Ale jeżeli dana opona - w danym rozmiarze i indeksie występuje tylko jako jeden model to można sprawdzić na stronie producenta (ja tak zrobiłem jeżeli chodzi o Kumho było 74db, a na oponeo jest 76db).

    Co do Dunlopów o których mowa niestety występuje kilka modeli tej opony o tym samym rozmiarze i tych samych indeksach, a o różnych etykietach (więc każdy sklep może mieć inną oponę):
    225/45ZR17 (91Y) SPT MAXX RT MFS
    225/45R17 91Y SPT MAXX RT AO1 MFS
    225/45R17 91Y SPT MAXX RT AO MFS

    Można to sprawdzić na stronie:
    http://www.dunlop.eu/dunlop_plpl/tir...t/?from=browse i wybrać opcję dopasuj do samochodu.

    Dlatego może lepiej wziąć tą oponę:
    225/45ZR17 (94Y) SPT MAXX RT XL MFS
    Będziesz miał pewność, że dostaniesz C/A. Albo upewnij się u sprzedawcy co sprzedaje - dziwne, że się nie odzywają może nie chcą sprzedać .

    P.S.
    Mnie dzisiaj przyszły Kumho KU39 225/45 R17 94 Y XL (C/B/74dB) DOT0315, od razu założyłem i po krótkim odcinku (~3km) mam odczucie (w porównaniu do OEM'wych Michelinów), że przesiadłem się z taczek do samochodu. Do tego w wulkanizacji nabili mi ciśnienie 2,4 (nie przypilnowałem), a na Michelinach miałem 2,2 więc może być jeszcze lepiej jak zejdę z ciśnieniem Komfort jazdy się poprawił, słychać tylko delikatny szum, a na michelinach czułem jakbym walcem po drodze jechał - fakt, że były już stare DOT4109 i widać było na nich te lata Zobaczymy jak dłużej pojeżdżę, jakie będą moje odczucia.
    Ostatnio edytowane przez lukpaw ; 14-04-15 o 21:28

  5. #2705
    Użytkownik Awatar hubert21
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Hubert
    Auto
    Honda Civic 1.8 5D
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    71

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej kupuję TOMASON TN1 8.5x18 5x114,3.
    Z tego co wyczytałem to chyba najlepiej na niej leży opona 225/40.

    Polecicie jakieś dobre opony do tej felgi?
    Zastanawiam się nad Hankook VENTUS V12 EVO2 K120 225/40 R18.
    Gdzie najlepiej/najpewniej w internecie kupować opony?

  6. #2706
    Użytkownik Awatar lukpaw
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport
    Skąd
    Kielce
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MałyLuk Zobacz posta
    czy myślicie ze to ściąganie o którym pisałem może wynikać z opony np. z niskiego ciśnienia? bo jak pisze lukpaw rzeczywiście wygląda jak kapeć (oprócz tego szumi itp) z tym że moja to 205.55.16
    Nie mogę dojść o co biega z tą podsterownością, dziwnie reaguje podczas jazdy, jak skręcam to kiera sama się jeszcze jakby dokręca jakbym wjechał w koleinę...
    Chyba ze to wina felgi. Oem hondy 16 (ale wyprzedaż z salonu miały być 100% proste) tylko zastanawia mnie ze z lewej strony mają po 1 odważniku a z prawej całe korale (chyba min z 10).
    Spróbuj z ciśnieniem 2.4 powinno być lepiej. Dobre wyważenie felg też swoje robi, a w wulkanizacji z tym różnie bywa.
    Z tego co się orientuje mało osób jeździ z ciśnieniem, które zaleca producent - tłumacząc to stanem polskich dróg. W wulkanizacji zazwyczaj biją 2.5 i na takim ciśnieniu ludzie jeżdżą.

    Ja dzisiaj zszedłem z 2.4 na 2.2 i wrażenia z jazdy gorsze (również w koleinach) - więc wracam do 2.3-2.4.
    Ostatnio edytowane przez lukpaw ; 16-04-15 o 00:08

  7. #2707
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Auto
    Civic VIII
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    112

    Domyślnie

    dokładnie dzięki
    metodą poszukiwań jakoś udało sie
    nabiłem większe ciśnienie i jest dużo lepiej.. po za tym z prawej strony były źle wyważone za dużo nakleili odważników

  8. #2708
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Imię
    Jan
    Auto
    Type S 1,8 FN1/R18
    Skąd
    Wojnicz
    Posty
    39

    Domyślnie

    Może ktoś ma ochotę. Wczoraj założyłem nowe.
    Okolice Tarnowa.
    http://olx.pl/oferta/opony-fulda-spo...5-ID9MKtb.html

  9. #2709
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic N22A Type S
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    353

    Domyślnie

    jezdzil ktos na Toyo T1 Sport 225/40R18 92Y ? jakies opinie o tej oponie?

  10. #2710
    Użytkownik Awatar ArdianFK2
    Dołączył
    Feb 2014
    Imię
    Adrian
    Auto
    FK2 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    479

    Domyślnie

    huber21 bardzo dobre felgi, a opony też dobre - kupuj gdzie najtaniej byle data produkcji była świeża

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •