Strona 371 z 371 PierwszyPierwszy ... 271321361369370371
Pokaż wyniki od 3,701 do 3,704 z 3704

Wątek: Felgi i opony w Civic VIII gen

  1. #3701
    Użytkownik Awatar tomkowski
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Tomkowski
    Auto
    Honda Civic 1.8 4D
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    cześć,
    w moim civic sedan przy normalnym obciążeniu ciśnienie wg instrukcji powinno być 2,2 przód i tył. jednak oponiarz jak zmieniał mi koła na letnie stwierdził, że w japończycy proponują standardowo za małe ciśnienie i pompował do 2,5. jakie właściwie ma być ciśnienie w oponach?
    Ostatnio edytowane przez tomkowski ; 21-08-22 o 11:28

  2. #3702
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomkowski Zobacz posta
    cześć,
    w moim civic sedan przy normalnym obciążeniu ciśnienie wg instrukcji powinno być 2,2 przód i tył. jednak oponiarz jak zmieniał mi koła na letnie stwierdził, że w japończycy proponują standardowo za małe ciśnienie i pompował do 2,5. jakie właściwie ma być ciśnienie w oponach?
    Sa dwie szkoly. Mozesz wierzyc tym co skonstruowali auto, przetestowali, homologowali i na koniec nakleili na słupku tabliczke w cisnieniami opon w zaleznosci od obciazenia i predkosci. Druga opcja to zaufanie panu Heńkowi oponiarzowi, ktory twierdzi, ze ci pierwsi sie nie znaja na swojej robocie. Wybor należy do Ciebie

  3. #3703
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomkowski Zobacz posta
    cześć,
    w moim civic sedan przy normalnym obciążeniu ciśnienie wg instrukcji powinno być 2,2 przód i tył. jednak oponiarz jak zmieniał mi koła na letnie stwierdził, że w japończycy proponują standardowo za małe ciśnienie i pompował do 2,5. jakie właściwie ma być ciśnienie w oponach?
    Nie po to ktoś naklejał naklejkę z parametrami opon, żeby słuchać jakiegoś kmiecia, któremu się wydaje że wie lepiej.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  4. #3704
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2022
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja w Civic VIII UFO 2.2 I-CDTI mam na naklejce na słupku przy oponach fabrycznych przód 2.4 tył 2.2. Jednak gdy nabiję ciśnienie 2.4 z przodu to jest lekki kapeć.
    Obecnie mam koła R18 225/40 i ciśnienie 2.6 przód jest ok, nie ma kapcia i opona ściera się prawidłowo, samochód prowadzi się bdb.
    Ostatnio edytowane przez Iron ; 26-09-23 o 13:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •