Strona 1 z 371 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 3704

Wątek: Felgi i opony w Civic VIII gen

  1. #1
    dziadek
    Gość

    Domyślnie Felgi i opony w Civic VIII gen

    Mam Civica 1.8 Sport z tego roku. Na dzisiaj ma alufelgi 17" i opony letnie 225/45/17.
    Nigdzie nie moge znaleźć jakie sa oryginalne felgi 16". Wiem, że 6,5x16 i rozstaw śrub 5x114,3. Ale nigdzie nie ma jakie ET i jaka średnica otworu. Wiem, że ogólnie hondy mają otwory 56,1 i 64 ale jakie w tej wersji nigdzie nie ma, nawet w manualu. A to wszystko potrzebne , żeby dopasować na 100% no i wtedy można założyć oponki na zimę 205/55/16. Jak ktos ma z oryginalnymi 16" felgami to proszę o podpowiedź.

  2. #2
    Użytkownik Awatar kubaSG
    Dołączył
    Jan 2006
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    43

    Domyślnie

    dokladnie felga pasuje z katalogu alcar 8005 6,5x16 sr.piasty 64 rzzstaw srub 5x114.3 et 55

  3. #3
    Użytkownik Awatar Mayek
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    FK2 R18A2 '07 Exec
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    79

    Domyślnie

    ET 45-55 dla felg szerokosci 6,5-7", ET40 dla 8". Srednica piasty 64.
    Tutaj masz fajna aplikacje pokazujaca OZy na Civicu
    http://www.bmf-application.com/oz/einstieg.htm

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Stargard
    Posty
    369

    Domyślnie

    Kupilem alufelgi w rozmiarze 7x16 ET45 srednica otworu centralnego 64,1, sruby 5x114,3 i zalozylem na nie opony letnie. Na felgi stalowe zalozylem opony zimowe. Dzieki temu sam bede mogl zmieniac komplet z zimowego na letni i vice versa.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Otwock
    Posty
    120

    Domyślnie

    Ja natomiast kupiłem felgi DEZENT F 16", kupiłem je w ASO Hondy. Zdjęcia jak kogoś interesują, znajdują się tu:

    http://www.civinfo.com/forum/showthread.php?t=2788

    W sumie jedne z tańszych felg dostępnych u nas i jak na razie zimę przechodzą bardzo dobrze.

    parametry:
    rozmiar 7.0 x 16
    śruby 5/114.3
    ET 40.00

    Są podobno trochę lepsze od włoskich ALESSIO, szczególnie na zimę (tak mi opowiadał sprzedawca, a sprzedawał również ALESSIO), ale oczywiście jak zwykle w takich przypadkach, możliwe że miał w tym jakiś interes.

    Pozdrawiam
    kamel

  6. #6
    Użytkownik Awatar Cobweb
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,354

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kmleon
    parametry:
    rozmiar 7.0 x 16
    śruby 5/114.3
    ET 40.00
    a dużo bardziej wystają od fabrycznych (6,5J z ET 55) - nic nie przeszkadza??
    アダム R ガレージセール

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Otwock
    Posty
    120

    Domyślnie

    Jeśli się nie rąbnąłem w obliczeniach, to różnica wynosi: 21,325 mm. O tyle więcej moje felgi wystają na zewnątrz.

    Przejechałem na nich całą zimę, w związku z czym mogę powiedzieć, że sprawdzają się perfekcyjnie. Mimo, że często w nadkolach zbierał się śnieg nie miałem żadnych problemów z kołami. Nic nie przeszkadza, nic nie ociera. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to na dobór odpowiedniego pierścienia dystansowego, oraz na zakup nakrętek stożkowych. W oryginalnych felgach hondy są nakrętki sferyczne, więc nie będą takie pasowały. Ale w warsztacie gdzie będziesz montował, powinni być do tego przygotowani, więc nie masz się o co martwić.

    Pozdrawiam,
    kmleon

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    16

    Domyślnie Oryginalne opony letnie civic 1.8 sport

    Witam. Za oknem wiosenka więc postanowiłem dziś wymienic kółka na letnie smigałki. Mam oryginalne MICHELIN 225/45 R17 PILOT PRIMACY. Problem zaczął się od poszukiwania kierunku toczenia (brak strzałki). Nic to , może to opony niekierunkowe. Moje wątpliwości budzi jednak fakt że opony na jednej osi nie wygladają identycznie. Na lewej oponie(część wewnętrzna) rowki odprowadzające wodę idą łukiem do góry , na prawej odwrotnie. Za nic w świecie nie da sie założyc ich inaczej. W ASO jeden serwisant (przed tym jak zobaczył samochód) stwierdził że zamieniłem opony ,bo są kierunkowe. drugi po obejżeniu powiedział że opony są niekierunkowe i są OK. Mam watpliwości.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Otwock
    Posty
    120

    Domyślnie

    Są to opony asymetryczne niekierunkowe.
    Zewnętrzna strona opony, ma napis OUTSIDE pod rozmiarem (225). Wewnętrzna strona takiego napisu nie ma.

    Pozdrawiam,
    kmleon

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    16

    Domyślnie

    Hej. Opony jeśli chodzi o strony zew. i wew. są założone prawidłowo. Moje wątpliwości dotyczą wyglądu bieżnika na oponach tej samej osi. Poprostu układ bieżnika nie jest identyczny. Pozdr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •