Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 1,3-->1,6 straszna rzeźba. I CO DALEJ???

  1. #1
    mietek
    Gość

    Domyślnie 1,3-->1,6 straszna rzeźba. I CO DALEJ???

    Witam, niedawno stałem się posiadaczem dosyć dziwnej hybrydy: Civic 94 z silnikiem d16a6 zasilany gaznikiem. Poprosiłem znajomego pracującego w serwisie hondy o weryfikację, okazało się ze samochód fabrycznie był wyposażony w silnik 1,3 na gażniku, jednakze podczas drogi do polski (zarejestrowany jest jako składak) wstawiono do niego 1,6 z roku 88, ale tylko silnik, reszta bajerów (głównie mi chodzi o układ zasilania) zostały te same. W związku z tym mam parę pytań. Planuję w najbliższym czasie trochę przy nim podłubać, ale wszystkie moje pomysły rozbijąją się o dwa potencjalne problemy: 1. zasilanie gaźnikowe: gdybym chciał włożyć głowicę z d16z2 lub d16z6 pewnie bedzie trza przejsc na wtrysk. 2. skrzynia, sprzęgło, półosie, układ hamulcowy: czy można włożyć taki silnik (1,6) do tych bebechów z 1,3? bo prawdopodobnie tak się stało, jeśli tak czy one są takie same dla tych silników, czy słabsze, ale pasujące?.
    Mam pytanie, gdybym zdecydował się na grzebanie w tym silniku, co musiałbym wymienić żeby przejść na wtrysk? czy te rzeczy są osiągalne w sensownych cenach?
    Jeżeli okaże się ze skrzynia i napęd z 1,3 są słabsze, przejscie na wtrysk drogie i pracochłonne, wtedy wolę już swap na vtec 1,8 z anglika za ok 8000, ale szczerze wolałbym tego uniknąć z powodu braku czasu na takie rzeczy. Proszę o sensowne odpowiedzi, z góry dziękuję. Pzdr

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    skrzynia itd pasuje, skrzynia ma mniejsze lozyska, polosie sa takie same hamulce maja mniejsza srednice, blok moze zostac musisz przelozyc calutka wiazke i osprzet elektryczny i wsadzic kompletny kolektor od mpi, poszukaj o szczegolach na forum o minim-me , co do tych gaznikow to mozesz je zosawic i wsadzic naprzyklad do nich glowice z6 i dac jakiegos cusia co przy pewnych obratach da impuls na wlacznik vteca. tylko trzeba to potem jakos dobrze wystroic wszytko co bedzie pewnie najwiekszym problemem....glowica z2 moze nie byc lepsza.... koszt zrobienia z tego mpi to pewnie z 1-1,5k...

  3. #3
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    przy zmianie na mpi trzeba bedzie zmienic tez bak paliwa bo ten z eg3 mial pompke mechaniczna i nie bedzie wspolpracowac.

    polosie wydawalo mi sie ze d13 miala ciensze. tak czy siak osprzet w wiekszosci pasuje (skrzynia, polosie, hamulce moga zostac od biedy).

    [ Dodano: Sro 21 Lut, 2007 ]
    no i oczywiscie wiazka z komputerem

  4. #4
    mietek
    Gość

    Domyślnie

    To na baku nie ma takiej przykręcanej pokrywy która różni się właśnie pompą lub jej brakiem w przypadku pompy podciśnieniowej? U innych producentów tak właśnie jest że bak jest ten sam tylko dekielek się różni. Szczerze mówiąc nie rozbierałem jeszcze tyłu i nie sprawdzałem jak to wygląda. Pzdr

  5. #5
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    napisalem ci to co slyszalem i czytalem...teoretycznie powinno byc tak jak napisales ale w tym przypadku wymiana baku jest nieunikniona

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •