Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: przekaznik czasowy wycieraczek

  1. #1
    Użytkownik Awatar johny-b
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa-Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie przekaznik czasowy wycieraczek

    Witam,

    Mam nietypowy problem, mianowicie zacinają mi się wycieraczki na pierwszym trybie (mżawka). ramiona wycieraczek zatrzymują się na środku szyby. Sprawdziłem przekaźnik od wycieraczek (ten brązowy, duży, wpinany od tylu puszki bezpieczników), sprawdziłem też przełącznik wycieraczek. pod podszybiem również nic nie znalazłem co mogłoby mi pomóc w odnalezieniu problemu. Czy jest przekaźnik drugi od wycieraczek? i gdzie on się znajduję. ew. co może być jeszcze problemem.

    Dziękować

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EJ6 > B18C4
    Skąd
    KMI****
    Posty
    764

    Domyślnie

    za kazdym razem tak Ci sie robi? przy silniku jest przekladnia i styki tam sa w srodku, moze trzeba je przeczyscic

  3. #3
    Użytkownik Awatar johny-b
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa-Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    tak za kazdym razem tak sie robi. chciałbym zaznaczyć, że drugi i trzeci bieg działają normalnie.

  4. #4
    Użytkownik Awatar marcin_t2
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    Srebrne Coupe EJ 6
    Skąd
    WAWA WD
    Posty
    785

    Domyślnie

    Witam,
    to i ja się podłącze pod temat ponieważ u mnie jest podobna sytuacja tzn wycieraczki na pierwszej pozycji (mżawka) chodzą mi przez cały czas tak samo jak na pozycji drugiej. pozycja trzecia czyli ta najszybsza jest ok. po uruchomieniu przełącznika wycieraczek w dół powinien sam raz przejechać po szybie i wrócić do pozycji wyjściowej- niestety zatrzymuje się całkowicie w pionie i nie wraca. przy spryskaniu szyby wycieraczki same się włączają (tak powinno być) ale nie wracają do pozycji wyjściowej- zatrzymują się w połowie.
    chciał bym nadmienić że poprzedni właściciel podłączył sobie (w jakiś sposób) podświetlenie podłogi na niebiesko oraz zmienił podświetlenie panela nawiewu (dwie diody pulsujące na niebiesko- chodzą przy włączonych światłach- natomiast podłoga po przełączeniu przycisku- pilota). mogę prosić o porady- albo czy ktoś z kolegów z forum w wawie może mi to sprawdzić i ogarnąć wycieraczki i pozbyć się tego p**** podświetlenia- oczywiście za jakąś rozsądną cenę problem tyczy się H Civic coupe EJ6

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EJ6 > B18C4
    Skąd
    KMI****
    Posty
    764

    Domyślnie

    z wycieraczkami to trzeba by zajrzec do przekladni przy silniku (w podszybiu), tam sa styki i moga nie laczyc...
    ja bym Ci mogl zajrzec ale do wawy troche daleko mam :/

  6. #6
    Użytkownik Awatar marcin_t2
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    Srebrne Coupe EJ 6
    Skąd
    WAWA WD
    Posty
    785

    Domyślnie

    a tak mniej więcej w którym miejscu tego szukać w podszybiu?? jakiś schemat byś miał albo czy mogę liczyć na opis co gdzie i jak zrobić. bym był bardzo wdzięczny za pomoc

  7. #7
    Użytkownik Awatar johny-b
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa-Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    szczerze nie wydaje mnie sie, ze to wina styków przy silniku wycieraczek. a czy jest w ogole przekaznik czasowy do wycieraczek? czy tylko ten brazowy z tylu skrzynki bezpiecznikow?

  8. #8
    Użytkownik Awatar marcin_t2
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    Srebrne Coupe EJ 6
    Skąd
    WAWA WD
    Posty
    785

    Domyślnie

    wiesz co szczerze nie wiem- nie sprawdzałem tego. dziś lub jutro będę w warsztacie to zobaczę dokładnie. tryb czasowy tzn mżawka chodzi jak pozycja druga. ogólnie to tryb czasowy (np. pojedyńcze przetarcie szyby) wycieraczki zatryzmują się w połowie trybu. chciał bym najpierw sprawdzić styki i silniczek tylko nie wiem w którym miejscu tego szukać w podszybiu.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EJ6 > B18C4
    Skąd
    KMI****
    Posty
    764

    Domyślnie

    schemat


    i rozmieszczenie elementow


    albo styki przy przekladni (i silnik staje w polowie albo wcale nie dziala przerywana praca) albo modul przy bezpiecznikach (wcale nie bedzie przerywanej pracy)

    a tu jak sprawdzic silnik [styki 3 i 5]
    Ostatnio edytowane przez lopi83 ; 13-04-11 o 12:34

  10. #10
    Użytkownik Awatar marcin_t2
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    Srebrne Coupe EJ 6
    Skąd
    WAWA WD
    Posty
    785

    Domyślnie

    oki dzięki wielkie za schemat. posprawdzam popatrzę i mam nadzieje że coś pomoże

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •