Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: SPECYFIKACJA SILNIKÓW - HONDA CIVIC 1988-2000

  1. #1
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie SPECYFIKACJA SILNIKÓW - HONDA CIVIC 1988-2000

    Postanowiłem troszke zebrac i usystematyzowac wiedze nt. silników i kolejnych generacji hondy. W sieci w wiekszosci jest spotykana jedna tableka (kopiowana wielokrotnie) z powtarzajacymi sie błedami oraz brakiem podizlau na generacje.
    Ja to chiałem troszke inaczej rozwiazac, dzielac własnie na generacje oraz dodajac pelniejsze info.
    Opis dotyczy głownie CIVIC ale obejmuje takze CRX/CONCERTO.
    Wg tego przygotowałem powyzsze zstawienie, które na pewno nie jest wolne od braków i błedów (przy takiej liczbie danych mogłem cos pomylic) i dlatego proponuje chetnym napisanie pw do mnie ze szczególami które powinienem poprawic. Prosze jednak nie pisac takich rzeczy jak: "d15b7 ma 105 kM a nie 102/ albo d15z1 to 90km a nie 89" - bo zródła tutaj róznie podaja i badzmy w tej kwestii elastyczni.

    Bardzo dziekuje za pomoc koledze DODi z http://www.civic4g.pl/ za ogarnięcie 4gena.


    Jezeli posiadasz jakas dobra fotke silnika, którego nie zamiesciłem (na samym dole) to podeslij ja na mojego maila z opisem a dołozę do spisu.
    Jezeli znalazłes jakies błedy w ponizszy zestawieniu napisz pw do mnie/gg a naniose poprawki.


    GDZIE SZUKAC OZNACZEŃ SILNIKA I NADWOZIA????



    Oznaczenia producenta modelu:

    1HG – HONDA OF AMERICA MFG., INC. U.S.A.
    2HG – HONDA OF CANADA MFG., INC.
    JHM – HONDA MOTOR C.O., LTD., JAPAN




    CIVIC 4 GEN

    WYMIARY-NADWOZIA
    hatchback (3d)


    sedan (4d)


    crx


    SILNIKI




    CIVIC 5 GEN

    WYMIARY-NADWOZIA
    hatchback (3d)


    sedan (4d)


    coupe


    SILNIKI








    CIVIC 6 GEN

    WYMIARY-NADWOZIA
    hatchback (3d)


    sedan (4d)


    coupe


    5d


    5d aero



    SILNIKI








    PRZYKŁADOWE FOTKI NAJPOPULARNIEJSZYCH SILNIKÓW
    D13B1 <-klik
    D13B2 <-klik

    D14A1 <-klik
    D14A2 <-klik
    D14A3 <-klik
    D14A5 <-klik
    D14A8 <-klik
    D14z4 <-klik

    D15B <-klik
    D15B2 <-klik
    D15B4 <-klik
    D15B7 <-klik
    D15B8 <-klik
    D15Z1 <-klik
    D15Z3 <-klik
    D15Z6 <-klik
    D15Z8 <-klik

    D16A6 <-klik
    D16A8 <-klik
    D16A9 <-klik
    D16Y2 <-klik
    D16Y3 <-klik
    D16Y7 <-klik
    D16Z6 <-klik
    D16Z7 <-klik

    B16A <-klik
    B16A1 <-klik
    B16A2 <-klik

    B18C4 <-klik
    B18C5 <-klik








    [ Dodano: Czw 18 Paź, 2007 ]
    JEŻELI MASZ WATPIWOSCI CO DO WERSJI SILNIKA I WYSTEPOWANIA JEJ W DANYCH PRZEDZIAŁACH LAT PRZECZYTAJ TO:
    Cytat Zamieszczone przez sublove
    Pytanie moje dostyczy małej rozbieżności co do rocznika i oznaczenia silnika...

    W poście podwieszonym (SPECYFIKACJA SILNIKÓW - HONDA CIVIC 1988-2000) jest tabela z oznaczeniami silnika, danymi techn., mocy, roczniku kiedy dany model był produkowany itp.

    Otóż według tabeli, Hanki z silnikiem D14A4 były produkowane w latach 1995-97.
    Moja Hanka jest z roku 1998 i ma oznaczenie silnika właśnie D14A4 (dziś jeszcze raz dokładnie obczaiłem)

    Pytanie brzmi: gdzie jest babol?
    Cytat Zamieszczone przez sublove
    Pytanie brzmi: gdzie jest babol?
    babola nie ma.....
    jest może niescisłośc ale wynika ona z 2 powodów....

    1-wszy powód - silniki hondy, były bardzo róznie montowane do nadwozi hondy... zależnie od roku i wersji oraz rynku na jaki auto było docelowo wypuszczne honda czesto uskuteczniała rózne wariacje... Generalnie podstawą były lata, które sa zamieszczone co nie znaczy, ze auta (np. takie jak Twoje nie bedą sie pojawiac).
    Na potwierdzenie swojej teorii dodam przykład silnika np d15b3, który był generalnie jednostka 4generacji a pojawiał sie w w 3d i 4d w 5 generacji.W kazdej dostepnej specyfikacji wystepował jako jednostka 4 gen.
    Identycznie było z silnikem d14a1 który był 2gaznikowym podstawowym motorem 4 generacji a sam osobiscie widziałem 2 "kwiatki" oryginalnie osadzone w sedanach 5 generacji...
    I juz na sam koniec wspomne o silniku d15b7, który teoretycznie jeżdził tylko w w civic 5 gen (2/3/4d) a mozna go spotkac w crx na rynek usa z lat 92-93.

    2-gi powód - mogłem sie pomylic pisząć te dane... Jednakze wiekszosc dostepnych źródeł, których uzyłem do składania tej specyfikacji tak własnie interpretowała występowanie silnika, o kóry pytasz.. Dlatego tak własnie to opisałem.

  2. #2
    Użytkownik Awatar majdan
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Piotr
    Auto
    ITR DC2 by JHM
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7,001

    Domyślnie

    Tutaj również ciekawe dane dotyczące silników D-seria:
    http://wiki.hondaclub.com.br/index.p...tores_D_Series

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •