Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Dylemat: robić remont czy poczekać?

Użytkownik

Domyślnie Dylemat: robić remont czy poczekać?

Cześć,
    d15b2, przebieg 175 000, olej mineralny LOTOS. Już pisałem, że bierze mi olej 1L/1000km. Czytałem o zabiegach użycia środka do czyszczenia silnika "engine flush" i zalaniem olejem półsentytycznym MaxLive 10W40. Ale i tak olej będzie brał ale mniej... Czy przyczyną brania oleju może być to, że większość grupowiczów uważa go za syf? Czy zmiana oleju pomoże? Dodam, że moją hanię ostro traktuję, pewnie jeżdżąc po emerycku by nic nie brała oleju, ale nie umiem tak. Moc i kompresję ma bo sprawdzałem, równo po 12,5 atm. Dlatego pomóżcie grupowicze: zrobić remmont wymieniając pierścionki, uszczelniacze i uszczelki, czy zalać jakimś engine flush'em zmienić olej i dopiero zobaczyć ile bierze? Gdyby jednak remont to jakim olejem zalać po remoncie?

Wiatrak

Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2

Domyślnie Re: Dylemat: robić remont czy poczekać?

Cytat Zamieszczone przez Wiatrak
    Cześć,
    d15b2, przebieg 175 000, olej mineralny LOTOS. Już pisałem, że bierze mi olej 1L/1000km. Czytałem o zabiegach użycia środka do czyszczenia silnika "engine flush" i zalaniem olejem półsentytycznym MaxLive 10W40. Ale i tak olej będzie brał ale mniej... Czy przyczyną brania oleju może być to, że większość grupowiczów uważa go za syf? Czy zmiana oleju pomoże? Dodam, że moją hanię ostro traktuję, pewnie jeżdżąc po emerycku by nic nie brała oleju, ale nie umiem tak. Moc i kompresję ma bo sprawdzałem, równo po 12,5 atm. Dlatego pomóżcie grupowicze: zrobić remmont wymieniając pierścionki, uszczelniacze i uszczelki, czy zalać jakimś engine flush'em zmienić olej i dopiero zobaczyć ile bierze? Gdyby jednak remont to jakim olejem zalać po remoncie?

Wiatrak
    - LOTOS to moze niekoniecznie jest syf ale odbiega znacznie wlasciwosciami od innych dostepnych oleum... szczególnie ze jak sam piszesz ostro traktujesz silnik... Przy takiej bardziej agresywnej jeździe stosowalbym olej o lepszych wlasciwosciach...
    - płukanie jakimis specyfikami nie pomoze na branie oleju
    - wypada jeździc... az do momentu kiedy dolewanie bedzie nieoplacalne i zbierac kase na nowy silnik albo remont (po remoncie z pierscieniami smialo pelen syntetyk mozna lac)

Użytkownik

Cytat Zamieszczone przez Lcfr
    Cześć,

Wiatrak
    - LOTOS to moze niekoniecznie jest syf ale odbiega znacznie wlasciwosciami od innych dostepnych oleum... szczególnie ze jak sam piszesz ostro traktujesz silnik... Przy takiej bardziej agresywnej jeździe stosowalbym olej o lepszych wlasciwosciach...
    - płukanie jakimis specyfikami nie pomoze na branie oleju
    - wypada jeździc... az do momentu kiedy dolewanie bedzie nieoplacalne i zbierac kase na nowy silnik albo remont (po remoncie z pierscieniami smialo pelen syntetyk mozna lac)
    Jakie systetyki są teraz "modne" w hondach? Bo co wchodzę na grupę lub do archiwum to każdy co innego... Chodzi mi o taki olej co jest tani i dobry, jeśli wogóle jest taki.

Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2

Jakie systetyki są teraz "modne" w hondach? Bo co wchodzę na grupę lub do archiwum to każdy co innego... Chodzi mi o taki olej co jest tani i dobry, jeśli wogóle jest taki.
    uzyj archiwum....
    nie dlatego, ze nie che mi sie pisac ale dlatego, ze zdan na temat oleju jest tyle ze sam musisz dokonac wyboru... Ludzie jeżdzą na Mobilu/Castrolu/Quaker/shell itd... ikazdy chwali co ma...
    zwolenników kazdej marki jest czesto tylu ilu przeciwników...

Użytkownik Awatar Holek1984

Domyślnie

Ja miałem podobny problem. Zarło dziadostwo olej - silnik D15B7, przebieg 140000 tysiecy. Okazło sie ze pierscienie były powyginane i popękane, a uszczelniacze twarde jak skała... brało ok 1.5 l. oleju/1000 km. Teraz mam syntetyka Mobil One 0W50 i nie zre nic Pozdrawiam.

Użytkownik

Domyślnie

Orginalnie do hond leją mobil 1 ale jesli ci bierze tyle oleju to ratuje cie tylko remont silnika bo wlanie w tym momencie syntetyka tylko pogorszy sprawe poniewaz wyplucze cały syf z silnika ktory w tym momencie troche go uszczelnia

Użytkownik

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Holek1984
    Ja miałem podobny problem. Zarło dziadostwo olej - silnik D15B7, przebieg 140000 tysiecy. Okazło sie ze pierscienie były powyginane i popękane, a uszczelniacze twarde jak skała... brało ok 1.5 l. oleju/1000 km. Teraz mam syntetyka Mobil One 0W50 i nie zre nic Pozdrawiam.
    No ale remoncik zrobiłeś?

Moderator Awatar TENCIO
    Imię
    bartek
    Auto
    kilka Hundów

Domyślnie

nie , nie zrobil. sama zmiana oleju pomogla :bicie:
    Oleje MOTUL , GULF, filtry, elementy eksploatacyjne do Twojego auta. Pytaj...tel 604597098 email tencio@o2.pl

Użytkownik Awatar emg
    Auto
    k & k

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez munio83
    Orginalnie do hond leją mobil 1
    a mnie się zdaje, że szela

Moderator Awatar TENCIO
    Imię
    bartek
    Auto
    kilka Hundów

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez emg
    Cytat Zamieszczone przez munio83
    Orginalnie do hond leją mobil 1
    a mnie się zdaje, że szela
    w aso w rybniku leja shella, a w wieliczce mobila. u mnie w garazu leja motula :d , z kolegami czasami lejemy po pysku, ale glownie wodkie w gardlo
    Oleje MOTUL , GULF, filtry, elementy eksploatacyjne do Twojego auta. Pytaj...tel 604597098 email tencio@o2.pl

Uprawnienia umieszczania postów