Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Civic mi gaśnie. POMOCY!!!

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    19

    Domyślnie Civic mi gaśnie. POMOCY!!!

    Witam wszystkich!!! Od pewnego czasu mam problem z moim civickiem (1991r. 1,3 16V EC8)! Otoz kiedy silnik sie nagrzeje auto gaśnie na niskich obrotach! mechanicy mowili mi ze to wina stacji podciśnień (czrna plastikowa skrzynka po lewej stronie pod maska przy nadkolu) Z tego co mowili mi mechanicy to stacja podciśnień doprowadza spręzone powietrze do gaznika! dodam ze kiedy juz mi zgasnie i na nowo przekrece stacyjke to "brzeczy" z tej puszki. Prosze o pomoc bo nie chce dojezdzac mojej hondzinki a nigdzie w mojej okolicy nie moge podlaczyc auta pod komputer!

  2. #2
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    najpierw przeczysc silniczek krokowy, pozniej w gazniku sproboj igla przepchnac dysze wolnych obrotow i jesli to nie pomorze to wymien ta puszke... mam jeszcze taka gdzies ze mojego bylego eg3 wiec mozesz po to podjechac. z brzegu nie masz daleko

    [ Dodano: Sob 10 Lut, 2007 ]
    Cytat Zamieszczone przez narvany
    nigdzie w mojej okolicy nie moge podlaczyc auta pod komputer!
    tam nie ma co podlaczac... jest dioda i sam odczytasz blad. chociaz watpie zeby cos pokazalo

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    19

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanko! jak dokladnie sie nazywa ta czesc (ta puszka). Bylem w sklepie z czesciami do hondy i oni tempaki nawet nie wiedza o co chodzi z tego co mi mowil moj mechanik to sa to zawory podcisnieniowe.
    i jeszcze jedno ile taka zabawka moze kosztowac?
    dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    tego nie kupisz w sklepie. tylko w ASO ale koszty beda niewspolmierne do wartosci..


    pisalem ci ze mam to w piwnicy i mi zalega

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam ponownie! mam pytanie kiedy moglbym podjechac po ta "puszke" i ile by mnie to kosztowalo???
    aha i jeszcze jedno czy bedzie ona pasowac do ec 8?
    pozdrawiam z gory dzieki!

  6. #6
    sleszke69
    Gość

    Domyślnie silnik gaśnie

    Witam "NARWANY"!!
    Od pewnego czasu mam podobny problem ze swoim Civickiem(mam r.94 1.3 silnik), jak autko się nagrzeje wtedy gaśnie na wolnych , co gorsza autem jeżdzi żona i przy zmianie biegów wciskając sprzęgło silnik gaśnie ,co dziwne nie dzieje się tak zawsze, czasem raz za razem , a niekiedy ma spokój całą drogę (jezdzi ok 15 km. do pracy),dysze mechanik przedmuchał (a przynajmniej wziął kase), ale to nie pomogło, wymieniłem świece , bo myślałem ,że to też może byc powód.Nie przynudzając dłużej , jak będziesz miał problem z głowy to daj znac , czy to faktycznie te "zawory podciśnieniowe", czy cos innego.Ciekaw jestem , czy Twój samochód zachowuje się podobnie w trakcie jazdy,aha jeszcze jak już gaśnie to odpalac go trzeba na gazie,podziel się jakimis info.jak będziesz coś miał , ja zrobię to samo.
    Pozdrawiam:W.SZ

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    19

    Domyślnie

    jezeli dowiem sie czegos wiecej napewno dam znac tym bardziej ze ja tak jezdze pare miesiecy i wiem co to za ból!
    ale jestem prawie na 100% pewny ze to stacja podcisnien!
    problem tkwi w tym zeby to kupic i poprawnie zalozyc ... ale zobaczymy

  8. #8
    sleszke69
    Gość

    Domyślnie gaśniecie silnika!!

    Zrobiłem samodiagnostyke i wyszło ,że jest coś z"czujnikiem temperatury powietrza wlotowego".Moje pytanie brzmi , czy ten czujnik ma coś wspólnego z "zaworami podciśnień" o których wspomina Narvany jeżeli ktoś się orientuje to proszę o podpowiedź,bo wtedy będzie raczej jasna sytuacja i nie będzie wątpliwości ze to jest powód tego,że auto gaśnie na wolnych obrotach.
    Pozdrawiam:Wojtek

  9. #9
    alaneo
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem - też mi gaśnie i szarpie mocno - ale jak silnik jest zimny. Do momentu jak wskazówka temp. sie ruszy to jest ok. , ale jak jest zimny to horror. Wymienilem juz chyba wszystko m.in.: swiece, przewody, kopulka i palec oraz tankuje shell vPOWER i dalej to samo. Wkurza mnie to ogromnie, a kocham moja Hondziorke ponad życie. Moj model to 1,3 16v z 91r. Pomocy! Jakies pomysly? Może cos z gaźnikiem??

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    19

    Domyślnie

    Zrobiłem samodiagnostyke i wyszło ,że jest coś z"czujnikiem temperatury powietrza wlotowego".Moje pytanie brzmi , czy ten czujnik ma coś wspólnego z "zaworami podciśnień" o których wspomina Narvany jeżeli ktoś się orientuje to proszę o podpowiedź,bo wtedy będzie raczej jasna sytuacja i nie będzie wątpliwości ze to jest powód tego,że auto gaśnie na wolnych obrotach.
    dowiedziales sie moze ile wymiana takiego czujnika moze kosztowac??? jesli bylby to nie drogi "zabieg" to uwazam ze mozna go wykonac profilaktycznie!
    powiem szczerze ze moim zdaniem to bardzo prawdopodobne ze temperatura moze tu odgrywac wazna role! u mnie zaczelo sie gasniecie kiedy temperatura na zewnatrz zaczela spadac ponizej 10 st. celsjusza ale wczesniej nie uwazalem ze ma to jakie kolwiek znaczenie ... ale teraz to bardzo istotne i zaintrygowalo mnie to co napisales! pozdrawiam
    zaczynam poszukiwnia tegoz czujnika.
    jak sie czegos dowiem dam odrazu znac!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •