Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Civic mi gaśnie. POMOCY!!!

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    19

    Domyślnie

    powiem tak mi zaczela honda swirowac kiedy wywalilem katalizator i wstailem strumienice!
    objawy sa znane wszystkim!ostatnio znajomy mechanik powiedzial ze to moze byc saonda.
    po pierwsze primo przez wywalenie katalizatora jest inny przeplyw spailn znaczy sie ze szybszy. A SONdA LAMBDA MA DUZO WSPOLNEGO ZE SPALINAMI czyz nie?? idac dalej ...
    spaliny + nierowne obroty silnika + blad na komputerze nr 1 (sonda lambda) = gasniecie hondzinki
    pozdrawiam
    ja juz zamowilem sonde nowa wiec zobaczymy
    pozdrawiam

  2. #22
    sxman
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Miałem podobny problem, autko po nagrzaniu się gasło na wolnych obrotach i podczas zmiany biegów.
    Wystarczyło przeczyścić siłownik podciśnieniowy regulujący temperaturę powietrza dolotowego.

  3. #23
    pierzak321
    Gość

    Domyślnie

    ha ha sprawc najpierw czy ci nieprzeskoczyl pasek rozrzadu o jeden zobek
    tez wymienialem wszystko pokolei i tez juz niemoglem wytrzymac , szlag mnie trafial a tu tylko trzeba bylo przesunac o jeden zabek i wszystko jest tera gites ,
    zobacz sam tez o tym pisalem
    http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=29262

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    19

    Domyślnie

    dzieki za naprawde cenne dla mnie informacje!!
    tylko jeszcze jedno pytanie gdzie jest ten silownik i jak go przeczyscic? moge zrobic to sam. ja raczej jestem zielony w tematach mechaniki takze prosze o jakies manuale
    bede bardzo wdzieczny
    pozdrawiam

    [ Dodano: Pią 04 Maj, 2007 ]
    aha a propo tego paska rozrzadu
    tez na wszelki wypadek bym go sprawdzil.dam rade sam??
    pozdro

  5. #25
    sxman
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez narvany
    tylko jeszcze jedno pytanie gdzie jest ten silownik i jak go przeczyscic? moge zrobic to sam.
    Siłownik znajduje się na rurze dolotowej powietrza do filtra. To takie hmm... "kółko" z podłączonym cienkim przewodem ciśnieniowym.
    Demontaż jest prosty - wystarczy delikatnie przekręcić w prawo, unieść i wyhaczyć siłownik z przepustnicy. Jeśli masz dostęp do sprężarki to wydmuchaj go porządnie i dość energicznie poruszaj siłownikiem. Jak już to zrobisz, zamontuj go i sprawdź czy pomogło Zobacz też czy przepustnica się porusza - jej położenie będzie się zmieniało razem ze wzrostem temperatury silnika.

    Co do przestawiania rozrządu - to nie jest takie proste. Trzeba anielskiej cierpliwości i sporo czasu aby tym się zająć.
    Musiałbyś się dostać do paska tak, aby były widoczne oba koła zębate - napędzające i napędzane - a to jest równoznaczne z demontażem osłon.
    Na kołach zębatych są znaczniki, które muszą się pokrywać przy dobrym ustawieniu. Jeśli tak nie jest trzeba zluzować napinacz (e), przestawić koła i naciągnąć napinacze na nowo.

    Mimo wszystko polecał bym wybrać się z tym do warsztatu.

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    19

    Domyślnie

    juz sie za to zabieram dzieki wielkie

  7. #27
    tomGT
    Gość

    Domyślnie

    a moje pytanie brzmi troche odwrotnie! mam honde civic 1,3 16v z 1991r i auto przy zimnym silniku gasnie przy wduszaniu pedalu hamulca<i nie rowne obroty> ?! ktos powiedzial ze wina gaznika , inny ze stacja podcisnien a Wy jaka macie rade ? dodam ze jak auto jest rozgrzane to problem ustepuje, dzieki za odpowiedz :

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam! Mam dobre wiedomosci ... wyminilem sonde lambde we wtorek i problem znikł! Nie chce zapeszac ale poki co jezdzi *****iscie i obroty rowniutkie!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •