Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Automat do świateł mijania

Użytkownik Awatar wojtek1963

Domyślnie Automat do świateł mijania

Witam, czy ktoś z kolegów zamontował w swoim aucie automat włączający światła mijania po uruchomieniu silnika, który jest w ofercie ASO. Koszt takiego montażu około 250 zł. Nie wiem tylko jak on działa, czy np. po przekręceniu kluczyka w stacyjce światła się włączają, co obciąża dodatkowo akumulator, czy dopiero po odpaleniu silnika.

Użytkownik
    Imię
    Michał
    Auto
    Accord CN1 2.2 i-c

Domyślnie

Witam, tata ma u siebie w sedanie zamotowany taki automat. Zapalaja sie one gdzie po 3 sekundach od odpalenia auta,aby nie obciazac instalacji.

Użytkownik Awatar qbson
    Imię
    Jakub
    Auto
    Civ8

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez wojtek1963 Zobacz posta
    Witam, czy ktoś z kolegów zamontował w swoim aucie automat włączający światła mijania po uruchomieniu silnika, który jest w ofercie ASO. Koszt takiego montażu około 250 zł. Nie wiem tylko jak on działa, czy np. po przekręceniu kluczyka w stacyjce światła się włączają, co obciąża dodatkowo akumulator, czy dopiero po odpaleniu silnika.
    Mam taką instalację właśnie od ASO. Tak jak napisał jacob - światła uruchamiają się zaraz po odpaleniu silnika i wyłączają momentalnie po zgaszeniu, więc nic nie obciąża aku. Jeżdzę tak 80kkm i wszystko ok. Co ciekawe, mając tą instalację możesz ją w każdej chwili wyłączyć i używać manualnie świateł.

Domyślnie

Rozumiem, że aby korzystać z opcji automatycznej, to włącznik przy kierownicy jest na stałe włączony ?.

Użytkownik
    Imię
    Tomek
    Auto
    typeS

Domyślnie

http://www.denken.com.pl/index.php?p...-e20-model-als

Tu macie objaśnione jak to działa.
    Rozumiem, że aby korzystać z opcji automatycznej, to włącznik przy kierownicy jest na stałe włączony?.
    U nas w fordzie światła zapalone są przy wyłączonym włączniku. Problemem jest to że nie można ich zgasić a jedynie zapalić same postojówki. Włącznika trzeba jednak użyć żeby działały światła drogowe ale to instalacja fabryczna więc domyślam się że można to lepiej skonfigurować.

Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1

Domyślnie

Rozumiem, że aby korzystać z opcji automatycznej, to włącznik przy kierownicy jest na stałe włączony ?.
    włącznik w pozycji auto
    トマシウ

no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

Użytkownik Awatar qbson
    Imię
    Jakub
    Auto
    Civ8

Domyślnie

O ile dobrze zrozumiałem: światła włączają mi się automatycznie w pozycji OFF.

Użytkownik
    Imię
    Michał
    Auto
    Accord CN1 2.2 i-c

Domyślnie

Nic nie musisz przelaczac. Swiatla sa ustawione w pozycji off, i zapalaja sie same po uruchominiu silnika

Domyślnie

Jeżeli są ustawione w pozycji OFF to jak można je wyłączyć podczas jazdy tak żeby móc pojechać bez świateł, a jak np. przełączyć na drogowe (długie) wieczorem.

Użytkownik
    Imię
    Michał
    Auto
    Accord CN1 2.2 i-c

Domyślnie

Wylaczyc sie nie da. Po to jest zamontowany automat swiatel,aby swiecily caly czas. Co do swiatel drogowych to wlaczasz je normalnie tak jak w aucie bez zamontownego autoamatu

Uprawnienia umieszczania postów