Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 116 z 116

Wątek: Podświetlenie otwartych drzwi

  1. #111
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    diody prostownicze będą działać na każdym przewodzie, czy to plus czy minus, jedynie co wtedy zamienisz końcówki w niej. jeśli dajesz na plusowym kablu to dajesz ją paskiem do żarówki, jeśli na minusowym to stroną bez paska do żarówki.
    powiem ci szczerze ze teraz jakoś nie mogę zrozumieć jak mogą ci się zapalać obie żarówki, ale mniejsza z tym, spróbuj dać diodę miedzy żarówkę i krańcówkę, paskiem w stronę krańcówki. powinno pomóc

  2. #112
    Użytkownik Awatar Maestrro
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Patryk
    Auto
    CIVIC EJ2 D15B7
    Posty
    55

    Domyślnie

    Tak miałeś rację z tą diodą. Tylko dałem ją na przewodzie między "wtyczką" która nie wiem gdzie się znajduje a krańcówką. Na schemacie nr 1 tam zaznaczyłem bo wychodzi na to, że ta wtyczka przepuszcza masę z krańcówki lewej do prawej ( na odwrót nie ) Dałem diocę katodą w stronę krańcówki ( dlatego bo to jest przewód masowy ) więc przepuszcza tylko sygnał z krańcówki prawej. Sygnał z lewej krańcówki nie jest przepuszczany. Dzięki za pomoc teraz wszystko śmiga tak jak należy.

    Tylko naprawdę nie mam pojęcia, dlaczego zółtki tak zrobiły, że masa pojawia się w obu krańcówkach po otwarciu lewych drzwi ???? Sprawdzałem oświetlenie kabiny, bagażnika, piszczków itd ale wszystko działa, więc nie wiem czemu oni to tak podłączyli. I co zrobili w tej wtyczce ze to tak działa jak działa ???

    Na drugim zdjęciu jest przewód od krańcówki, tak dla przyszłych pokoleń, żeby nie musieli rozkręcać boczków i szukać kabla, to przewód ten idzie pod tylnym siedzieniem
    Na ostatnim zdjęciu jak świeci jedna strona po otwarciu lewych drzwi
    Dzięki za pomoc masz u mnie piwo




  3. #113
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Muszę się za to spróbować zabrać, a czy próbował ktoś założyć podświetlenie w bagażniku?

  4. #114
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    a po co ci ma podświetlać bagażnik podczas otwierania drzwi?

  5. #115
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Żeby teściowa wiedziała kiedy wsiadam.

  6. #116
    Użytkownik Awatar kruszyna9227
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    było ej9 D14A4+
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez semub Zobacz posta
    Żeby teściowa wiedziała kiedy wsiadam.

    Buahahahahah

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •