Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: "Terkotanie" w układzie kierowniczym

  1. #1
    Użytkownik Awatar pan_tom
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    civic 1.8 4d
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    27

    Domyślnie "Terkotanie" w układzie kierowniczym

    Witam. Nie znalazłem odpowiedniego wątku wiec zakładam nowy.
    Otóż od kilku dni nasilił mi się odgłos przypominający "terkotanie" podczas kręcenia kierownicą na postoju. Podczas jazdy jest to niesłyszalne. Na postoju również nie każde ucho to wychwyci - raz za sprawą, że nie zawsze ma to miejsce a dwa: generowany dźwięk rzadko jest tej samej "mocy". Sprawdziłem, że pojawia się zarówno przy działającym wspomaganiu układu kierowniczego jak i bez niego. Myślałem, że sypie się przekładnia ale dźwięk jest słyszalny ewidentnie z lewej strony gdzieś pod przednią szybą. Pojechałem bez umawiania się do ASO gdzie oczywiście podczas demonstrowania Panu o co mi chodzi panowała niczym nie zmącona cisza Pan jednak podszedł do sprawy bardzo fachowo i pomimo, że miał komplet samochodów na warsztacie obejrzał moją hondzię od spodu, pokręcił kołami, sprawdził namacalnie przednie zawieszenie i po opuszczeniu samochodu na ziemię wspomniany odgłos dał o sobie znać. Diagnoza była jednoznaczna i jak na razie dla mnie całkiem logiczna. Zdaniem mechanika padło łożysko kolumny mcphersona po stronie kierowcy. Pokrywa się to z moją nasłuchową lokalizacją źródła dźwięku Jestem umówiony w środę na wymianę. Cieszy fakt życzliwego i fachowego podejścia do klienta. Przyjechałem bez umawiania się a zostałem od ręki zdiagnozowany. Czy trafnie - okaże się w środę

  2. #2
    Użytkownik Awatar semri
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    R18A2 HB 5D NHB
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    343

    Domyślnie

    wiedział czego szukać, bo to jedna z "typowych" usterek civikow, ale o 4d słyszę pierwszy raz.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic 1.8 sport
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    29

    Domyślnie

    u mnie występuje taki dźwięk od kilku dni i jest coraz głośniejszy. Jutro jadę do ASO na przegląd i przy okazji wspomnę o tej sprawie.

  4. #4
    Użytkownik Awatar pan_tom
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    civic 1.8 4d
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    27

    Domyślnie

    Łożysko wymienione. Kosztów zero bo mam jeszcze gwarancję. Jak na razie diagnoza wydaje się być trafiona bo wspomniane "terkotanie" ustało. Mam teraz wrażenie, że kierownica jakby ciut ciężej "chodziła". Pojeździmy - zobaczymy.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Auto
    Civic
    Posty
    30

    Domyślnie

    Mam ten sam problem ale nie wiem co mam robić ponieważ są dni kiedy słychać bardzo mocne terkotanie przy skręcaniu kierownicy z prawej strony samochodu (przy skręcaniu w prawo) i gdy mam dzwonić do serwisu nagle znika. Nie wiem czy to jest awaria czy na przykład skutki zimy. Co ciekawe zaczeło to być dokuczliwe po przeglądzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •