Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Różnica w malowaniu nastryskowym i proszkowym felg. Malowanie felg na 2 kolory

  1. #1
    Użytkownik Awatar slop
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Bartek
    Auto
    JHMEJ9 D14A4
    Skąd
    WK/WR
    Posty
    236

    Domyślnie Różnica w malowaniu nastryskowym i proszkowym felg. Malowanie felg na 2 kolory

    Witam.
    Chiałem dać swoje felgi do renowacji i jednocześnie żeby je jakoś na inny kolor pomalowali.

    Najbardziej do gustu przypadła mi opcja malowania ramion felgi na czarno i rantu na srebrno, chociaż brałem też pod uwagę malowanie na czarno całych felg.



    No ale właśnie.... pojawił się problem. Proszkowo nigdzie mi na 2 kolory nie pomalują (przynajmniej pytałem w trzech miejscach), ale znalazłem jeszcze gdzieś indziej gdzie byłaby taka mozliwość ale malowanie natryskowe a nie proszkowe.
    Wiem że proszkowo będzie o niebo lepsza jakość, ale mam pytanie.... Czy to malowanie natryskowe będzie naprawde takiej słabej jakości że dłużej niż sezon nie wytrzyma? A może ktoś ma gdzieś jakiś zakład gdzie mogliby jednak pomalować proszkowo na 2 kolory? Bo powiem szczerze że jak dla mnie różnica jest duża w wyglądzie felg ze srebrnym rantem a całych czarnych no i bardzo bym chciał je właśnie mieć tak pomalowane, ale jeśli mam płacić za malowanie natryskowe tyle co za proszkowe i mieć ładną felge przez kilka miesięcy to jednak nie jest to dobre wyjście :/ doradźcie mi coś prosze

  2. #2
    Użytkownik Awatar SpritZer
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Maciek
    Auto
    d13b7+
    Skąd
    JapanTeam.pl
    Posty
    284

    Domyślnie

    Ale po co 2 kolory ? rant to polerka a środek czarny i proszkiem jak masz okazje :] Lakierem też śmiało możesz zrobić środek bo rant to najbardziej wrażliwe miejsce

  3. #3
    Użytkownik Awatar slop
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Bartek
    Auto
    JHMEJ9 D14A4
    Skąd
    WK/WR
    Posty
    236

    Domyślnie

    ok rant to polerka czyli co? mam w jakims zakladzie im powiedziec zeby malowali tylko ramiona a rant po opiaskowaniu wypolerowali? tylko tez ciekawe czy tak beda chcieli zrobic.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Ksawi
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Ksawery
    Auto
    KanjoPlacek
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    Rantu niech Ci nie piaskują bo zniszczą efekt, polerka = wypolerowanie pastą lekkościerną(pózniej ewentualnie pastą do chromu)

  5. #5
    Użytkownik Awatar slop
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Bartek
    Auto
    JHMEJ9 D14A4
    Skąd
    WK/WR
    Posty
    236

    Domyślnie

    no ale wydaje mi sie ze raczej nie bedzie takiej mozliwosci zeby nie piaskowac rantu, no bo jak to sobie wyobrazasz... musieli by czyms rant oklejac? poza tym wlasnie na rancie mam na niektorych felgach brzydkie odpryski lakieru i chcialbym to przede wszystkim naprawic.
    moze jakąs opcją byloby zrobienie tak ze opiaskują, pomalują calosc na srebrny, a ja dorwe jakas dobrą czarną farbe i sam pomaluje ramiona felg... tylko czy nie bede ich musial wtedy domalowywac co tydzien?

  6. #6
    Użytkownik Awatar orzech85
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    było EG5 D16Z7
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,136

    Domyślnie

    Jeśli malować tak żeby efekt był trwały to tylko proszkowo. A proszkowo w większości lakierni nie będą chcieli obklejać rantów i bawić się w malowanie tylko środka. Napisałem w większości bo w Rykach jest lakiernia w której wypolerują Ci rant felgi na lustro a środek pomaują. Choć wiadomo że taka zabawa więcej kosztuje. (z tym że nie wiem czy przypadkiem nie musi być to felga "dwuczęsciowa", ale o to zawsze można się dowiedzieć)

  7. #7
    Użytkownik Awatar slop
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Bartek
    Auto
    JHMEJ9 D14A4
    Skąd
    WK/WR
    Posty
    236

    Domyślnie

    z tego co się dowiadywałem to jesli felga jest dwuczęściowa to wszędzie pomalują proszkowo bez problemu na 2 kolory niestety moja nie jest 2-czesciowa.
    ze względu na to ile problemów z ogarnięciem takiego tematu jest, doszedłem do wniosku że chyba rozważę malowanie na kolor srebrny jak w oryginale :/ ewentualnie jak dorwe jakąś b. dobrą farbę to ramiona sam pomaluje na czarno.

  8. #8
    Użytkownik Awatar orzech85
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    było EG5 D16Z7
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,136

    Domyślnie

    Wg mnie felga w kolorze to najlepsze co możesz dać Hondzie. Srebrna felga zawsze dobrze wygląda, ale przemyśl to jeszcze...

  9. #9
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Ja bym dobrze przemyślał malowanie na czarno, bez różnicy czy z polerowanym rantem czy bez.

    Ta felga jest dosyć mocno zabudowana i jak ją dasz na czarno to będzie wyglądać jak stalówka, do tego czarny optycznie ją pomniejszy.
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  10. #10
    Użytkownik Awatar civic-5
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Łuk
    Auto
    passatB7-2.0TDI
    Skąd
    B-stok / B-ham
    Posty
    1,518

    Domyślnie malowanie felunku metodą proszkową...

    Tak jak w temacie, chopy chcem pomalowac swoj felunek i pytanie skierowane do znawców malowania proszkowego. Chodzi mi o Wasze opinie, czyli co sądzicie o takiej metodzie, trwałosc, czy farba nie bedzie odpryskiwała, czy pozniej sam musze nakladac warstwe ochronna w postaci lakieru, powtarzam, chodzi o malowanie felg!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •