Strona 3 z 55 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 541

Wątek: Short Shifter

  1. #21
    Użytkownik Awatar Kras
    Dołączył
    Jan 2005
    Imię
    Soichiro
    Auto
    Szaraczek
    Skąd
    Zza kiery, zioom :)
    Posty
    4,196

    Domyślnie

    Moim zdaniem zysk przy tym silniku z shorta bedzie prawie niezauwazalny (w kwestii osiagow bo bedzie mila krotka droga prowadzenia biegow), za to bardzo zauwazalny dla sprzegla.

    To ma duzy sens w silnikach ktore tak szybko traca obroty przy zmianie biegow, ze trzeba sie naprawde spieszyc...jak na przyklad w Corolli TS albo ATR i calkiem spory w innych wysokoobrotowkach co szybko zyskuja i gubia obroty. W i-CTDI, ktory ma bardzo ciezki zamach i po puszczeniu gazu obroty spadaja baaardzo powoli to wg. mnie bezsens. Ale wasza kasa, wasze auta...

  2. #22
    Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1
    Skąd
    Zielonka WWL
    Posty
    6,225

    Domyślnie

    w dieslach to nie wiem ale w benzynie będzie przyjemnie
    トマシウ


    no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

  3. #23
    Użytkownik Awatar qbson
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Jakub
    Auto
    Civ8
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kras Zobacz posta
    Ma nieco inna geometrie tej dolnej czesci, ktora dziala na mechanizm zmiany i przez to dziala na niego inna dzwignia. A to sprawia, ze ta gorna czesc lewarka ma krotsze skoki pomiedzy przelozeniami.
    Dzięki za rozjaśnienie tematu.
    Hm, to może też bym się skusił na takie coś ?

  4. #24
    Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1
    Skąd
    Zielonka WWL
    Posty
    6,225

    Domyślnie

    Ordi i jak doszła przesyłka ?
    トマシウ


    no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

  5. #25
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    Doszła i dziś założyłem.



    Niby takie małe gówienko a naprawdę działa Bylo troszkę piłowania osłonki dźwigni biegów (nie mechanizmu), bo jest taka trochę z dupy... Ale działa na bajerce. Do Type-R'a powinno pasować plug&play bez żadnego piłowania (bo on nie ma tej zasranej osłonki).


    Musiałem podpiłować osłonkę oznaczoną na schemacie numer 7. Musiałem rozpiłować to wycięcie nad mocowaniem śrubki z napisem 13.
    Części numer 8 praktycznie nie trzeba ruszać (pasuje na styk). Ale podpiłowałem dosłownie minimalnie tak profilaktycznie.
    Type-R nie ma części numer 7 więc odpada to piłowanie. Praktycznie można założyć i jeździć bez przeróbek

    Jakby ktoś chciał taki adapter to mogę załatwić Pasuje do wersji cywilnych 5D, 4D, Type-R i do Si.

    Ten Short Shifter działa tylko w pozycji pionowej (biegi z 1 na 2 itd). W pozycji poziomej (lewo - prawko) ruch jest wciąż taki jak był. Biegi wchodzą teraz jakby ciut ciężej i precyzyjniej - mi się to podoba. Skok naprawdę jest mniejszy.
    Aby to zamontować należy liczyć: 1h30min czasu, dwie rany na ręce, kłutnię z żoną () i kilka 'kurew' podczas demontowania plastików


    EDIT:
    Kto chce taki gadżet? Cena z wysyłką do PL wychodzi 40$. Do tego dochodzi wysyłka ode mnie do osoby zamawiającej (przedpłata 5pln, pobranie 14pln). Chętnych dopisywać w kolejnych postach

    Napewno chciał:
    1. Leonik
    Ostatnio edytowane przez Ordi ; 10-03-11 o 23:03

  6. #26
    Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1
    Skąd
    Zielonka WWL
    Posty
    6,225

    Domyślnie

    1. Leonik
    2. tees
    トマシウ


    no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

  7. #27
    Użytkownik Awatar qbson
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Jakub
    Auto
    Civ8
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ordi Zobacz posta
    Aby to zamontować należy liczyć: 1h30min czasu, dwie rany na ręce, kłutnię z żoną () i kilka 'kurew' podczas demontowania plastików

    EDIT:
    Kto chce taki gadżet? Cena z wysyłką do PL wychodzi 40$. Do tego dochodzi wysyłka ode mnie do osoby zamawiającej (przedpłata 5pln, pobranie 14pln). Chętnych dopisywać w kolejnych postach

    Napewno chciał:
    1. Leonik
    Ordi, mam 3 pytania
    1. Czy do zamontowania tego S-S'a są potrzebne jakieś wyspecjalizowane klucze czy wystarczą standardowe?
    2. Nie jestem mechanikiem samochodowym, ale coś tam potrafię podłubać przy aucie i pytanie: czy dam sobie sam radę z montażem we własnym zakresie?
    3. Przy ewentualnym zamówieniu jest może możliwość odbioru osobistego u Ciebie w Krk ?

    I pytanie czwarte do wszystkich:
    Czy S-S ma jakiś negatywny wpływ na skrzynię lub zwykłą, codzienną eksploatację auta?

    Pozdr!

  8. #28
    Użytkownik Awatar Kras
    Dołączył
    Jan 2005
    Imię
    Soichiro
    Auto
    Szaraczek
    Skąd
    Zza kiery, zioom :)
    Posty
    4,196

    Domyślnie

    Pytanie czwarte - Nie ma. Chyba, ze peknie i nagle nie mozesz zmieniac biegow. Ale pekaly to te dlugie, w starszych Civach, tutaj chyba konstrukcja jest taka, ze to uniemozliwia.

  9. #29
    Użytkownik Awatar qbson
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Jakub
    Auto
    Civ8
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kras Zobacz posta
    Pytanie czwarte - Nie ma. Chyba, ze peknie i nagle nie mozesz zmieniac biegow. Ale pekaly to te dlugie, w starszych Civach, tutaj chyba konstrukcja jest taka, ze to uniemozliwia.
    thanks

  10. #30
    Użytkownik Awatar Czajka
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic FN1
    Skąd
    Kielce
    Posty
    300

    Domyślnie

    Kończymy rozmowe, robimy liste

    1. Leonik
    2. Czajek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •