Strona 1 z 114 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1136

Wątek: Audio w 8 gen

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    Kosimazak FK2 GT
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    94

    Domyślnie Audio w 8 gen

    pewnie temat wałkowany x krotnie - ostatnio odprowadzalem swojego focusika na handel i niestety musze przyznać, że seryjne audio gra o niebo lepiej w foce niz w hani - to w zasadzie jedyny minus...

    przy ustawieniu wysokich na 0 i basów na max dzwięk jest bardzo płaski

    zastanawiam się nad "bass works" czy jakoś tak (08A54-SMG-KIT3) bo nie mam zamiaru psuc bagaznika a jestem raczej minimalistą i jesli zestaw generuje bass w stylu suba z punto hgt to jest ok - ktos taki zestaw ma?

    druga sprawa, w tym zestawie nie ma glosników wysokotonowych, a obawiam sie, ze to one sa winowajcą tak beznamieetnego dzwięku - co warto zalozyc by gralo w miare neutralnie?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    301

    Domyślnie

    Ja mam Bass Works od nowości, jest o wiele lepiej niż w serii, wiadomo nie jest to jakiś super profesjonalny system nagłośnienia ale jak dla mnie to wystarcza. Z tego co porównywałem to dźwięk jest głębszy niż civicu ze standardowym audio.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Hoze
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Arek
    Auto
    FK2 Sport R18A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    519

    Domyślnie

    Za absurdalną cenę Bass Worksa (2840 zł) można sobie sprawić naprawdę dobry zestaw na przód razem z wygłuszeniem drzwi i radiem 2DIN wraz z ramką od wersji Base. Cena wszystkiego z montażem powinna wynieść gdzieś właśnie tyle, np:
    http://moto.allegro.pl/alpine-cde-w2...473194775.html - proste, ale markowe radio 2 DIN
    http://moto.allegro.pl/hertz-esk-165...456959098.html - te głośniki są świetne, sam je miałem w poprzedniej Hance i gorąco polecam
    http://moto.allegro.pl/magnat-editio...465265318.html - ten wzmacniacz do tych głośników spokojnie wystarczy
    Do tego dolicz jeszcze koszt ramki do radia od wersji base - ok. 400 zł, wygłuszenie drzwi (warsztaty car audio biorą ok. 200 zł za drzwi, jeśli masz zdolności i chęci zrobisz to sam - koszt maty wygłuszającej ok. 50 zł + rozpuszczalnik 10zł + piwo dla sąsiada za pożyczenie opalarki)
    Okablowanie do wzmachola - ok.120 zł
    No i adapter z MDF dla głośników - ok 40 zł za komplet
    Robocizna warsztatu razem z wygłuszeniem ok. 600 zł
    reausumując: radio - ok 900 zł + ramka ok 400 zł + głośniki ok 450 zł + adaptery ok 40 zł+ wzmachol ok 200 zł + okablowanie ok. 120 zł + robocizna ok 600 zł = ok. 2710 zł - i to najdroższa wersja, samemu zaoszczędzisz ok 600 zł....Aha, należy jeszcze doliczyć koszt przejściówki do radia po to, aby można nim było sterować z kierownicy i aby wyświetlacz działał prawidłowo, nie wiem jaka jest cena, ale podejrzewam, że ok.200 zł - czyli 2910 zł - Bass Works dokładnie 2840 Tylne głośniki możesz śmiało odłączyć od radia, i tak ich nie usłyszysz. Ten zestaw zagra 4xlepiej niż Bass Works. Jeśli chodzi o bass, to będziesz zadowolony, no chyba że lubisz non stop trzęsienie ziemi, natomiast sopran na radiu będzie musiał być na minusie, ewentualnie na zero, bo więcej to Ci bębenki w uszach pękną
    Kolego Lynx07, sorki za szczerość, ale zakup Bass Works to raczej zły pomysł, słyszałem jak to gra, jak dla mnie niewiele lepiej niż seria, kasa wyrzucona w błoto, ale to moje zdanie i kwestia gustu. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Hoze ; 22-02-11 o 16:49

  4. #4
    Użytkownik Awatar reekinek
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Norbert
    Auto
    FK3
    Skąd
    Marki
    Posty
    226

    Domyślnie

    Wszystko jest zależne co chcesz osiagnać ale moim zdaniem wydanie 2900 zł na bass works jest bez sensowne efekt na pewno nie będzie powalający a za te pieniądze można skomponować niezłe audio a na pewno bardzo dobry przód Jeśli nawet niechasz zmieniać oryginalnego radia to inwestycja w konwerter sygnału na wyjścia rca wzmacniacz+ jakiś dobry system+ wygłuszenia i wszystko będzie ładnie cykać.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    301

    Domyślnie

    Mnie to dali w jakimś pakiecie i dlatego to wziąłem, to było już prawie 5 lat temu i wtedy nie było za bardzo w czym wybierać...

  6. #6
    Użytkownik Awatar Hoze
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Arek
    Auto
    FK2 Sport R18A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lynx07 Zobacz posta
    Mnie to dali w jakimś pakiecie i dlatego to wziąłem, to było już prawie 5 lat temu i wtedy nie było za bardzo w czym wybierać...
    To jeszcze raz sorki za szczerość

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    13

    Domyślnie

    Hoze a takie hertzy nie poszly by na ori radiu bez wzmaka czy trzeba koniecznie pod wzmacniacz to podlaczac??

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hoze Zobacz posta
    To jeszcze raz sorki za szczerość
    Nie ma za co Teraz bym tego nie wziął, ale wtedy to jeszcze miałem kiepskie pojęcie o audio, samemu mi się chce śmiać z ludzi którzy np. kupują beznadziejne fabryczne felgi za kosmiczne pieniądze zamiast jakieś fajne momo czy inne Wracając do audio, to pewnie bym to jakoś przerobił, ale nie wiem czy długo jeszcze pojeżdzę tym autem..

  9. #9
    Użytkownik Awatar Hoze
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Arek
    Auto
    FK2 Sport R18A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    519

    Domyślnie

    Na pewno nie na ori radiu bez wzmaka, nie wykorzysta ich potencjału nawet w połowie, ewentualnie możesz zrobić miź jak pisze Kolega Reekinek, czyli adapter (konwerter sygnału) aby podpiąć wzmaka pod seryjne radio, ale jakość sygnału będzie trochę gorsza niż z dobrego, markowego radia. Na ori radio bez wmachola polecam coś takiego:
    http://moto.allegro.pl/hertz-dsk-165...456959103.html
    Ewentualnie DLS K6, grają nawet lepiej (czyściej) ale są ciutkę cichsze od tych Hertzów.

  10. #10
    Użytkownik Awatar reekinek
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Norbert
    Auto
    FK3
    Skąd
    Marki
    Posty
    226

    Domyślnie

    Ja moge Ci śmiało poleci http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-p...428368652.html coś takiego
    Jak byś sie zdecydował na zakładanie na jakieś audi to znam dobre sklep w którym mam duży rabat

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •